هدر موبایل
1397/11/15 12:12:38
سرویس صحن
دولت موظف به پرداخت کمک های بلاعوض شد؛

مقاوم سازی ساختمان های شهری و روستایی و بازسازی مناطق خسارت دیده

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به پیش بینی ردیف های بودجه سالانه برای تامین و پرداخت اعتبارات جهت مقاوم سازی ساختمان های مسکونی شهری و روستایی و بازسازی مناطق خسارت دیده کردند.
مقاوم سازی ساختمان های شهری و روستایی و بازسازی مناطق خسارت دیده نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به پیش بینی ردیف های بودجه سالانه برای تامین و پرداخت اعتبارات جهت مقاوم سازی ساختمان های مسکونی شهری و روستایی و بازسازی مناطق خسارت دیده کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103890810663.jpg مقاوم,سازی,ساختمان,های,شهری,و,روستایی,و,بازسازی,مناطق,خسارت,دیده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 15 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی به لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور با ماده 19 این لایحه با 156 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 19 این لایحه آمده که دولت موظف است بنا به پیشنهاد سازمان و به منظور انجام نوسازی و مقاوم سازی ساختمان های مسکونی شهری و روستایی، بازسازی مناطق خسارت دیده و بازتوانی افراد آسیب دیده از حوادث و سوانح، اعتبارات مورد نیاز را در قالب کمک های بلاعوض و مابه التفاوت سود و کارمزد تسهیلات بانکی از طریق ردیف های پیش بینی شده در بودجه سالانه یا تنخواه خزانه موضوع بند م ماده 28 قانون الحاق برخی مواد به قانون، تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2، تامین و پرداخت کند. تنخواه مذکور حداکثر تا پایان همان سال از محل صرفه جویی در مصارف عمومی، ارائه اصلاحیه یا متمم بودجه سالانه تسویه می شود.

در تبصره این ماده نیز آمده که سازمان با هماهنگی دستگاه های ذی ربط به گونه ای برنامه ریزی کند که ضمن تشویق و کمک برای خرید بسته های بیمه حوادث در مورد پوشش بیمه و ارتقای سطح خدمات نسبت به کمک های بلاعوض در جبران برخی از خسارات برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی سالانه افزایش یابد و با پوشش کامل بیمه، میزان این کمک ها کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet