هدر موبایل
1397/11/19 23:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی تصریح کرد:

اروپا سرعت خود را در اجرای INSTEX افزایش دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به ایجاد ابزار ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) اظهار کرد: این اقدامی قابل توجه است ولی این انتظاری نبود که از اروپا و مجموعه بزرگ ۲۸ کشور می‌رفت که بعد از ماه‌ها معطلی و ایستادگی برابر فشار آمریکا در این محدوده عمل کنند.
اروپا سرعت خود را در اجرای INSTEX افزایش دهد عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به ایجاد ابزار ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) اظهار کرد: این اقدامی قابل توجه است ولی این انتظاری نبود که از اروپا و مجموعه بزرگ ۲۸ کشور می‌رفت که بعد از ماه‌ها معطلی و ایستادگی برابر فشار آمریکا در این محدوده عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103596646883.jpg اروپا,سرعت,خود,را,در,اجرای,INSTEX,افزایش,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ علاء‌الدین بروجردی  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که «اروپا باید به کلیه تعهدات خود در رابطه با برجام عمل کند» ابراز امیدواری کرد که ایجاد اینستکس گام‌های بعدی را هر چه‌ سریع‌تر به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به ایجاد ابزار ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) اظهار کرد: این اقدامی قابل توجه است ولی این انتظاری نبود که از اروپا و مجموعه بزرگ ۲۸ کشور می‌رفت که بعد از ماه‌ها معطلی و ایستادگی برابر فشار آمریکا در این محدوده عمل کنند.

وی افزود: انتظاری که از اروپا وجود دارد این است که به کلیه تعهدات خود در رابطه با برجام عمل کند. این هم حق جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران است و هم وظیفه آنها است. پس امیدواریم این گام، گام‌های بعدی را هر چه‌ سریع‌تر به دنبال داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، درباره برخی از اظهار نظرها مبنی بر مشروط شدن اینستکس به پیوستن ایران به FATF ، گفت‌: موضوع FATF مسیر قانونی خود را طی می‌کند. مسیر قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران شفاف و روشن است و کار بر طبق روال قانونی توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش می‌رود و اگر بخواهند موضوع را به FATF مشروط کنند، به هیچ وجه قابل قبول نیست. آنها باید اقدامات خود را انجام دهند همان طور که در ساختار قانونگذاری ایران کار طبق روال پیش می‌رود.

به گزارش ایسنا این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان اظهار کرد: ما به دنبال کار سیاسی از اروپا نیستیم، بلکه به دنبال کار اقتصادی هستیم اما اگر هدف سیاسی از این مصوبه دنبال می‌شود که بسیار بعید می دانم قطعاً غیر قابل قبول است.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet