ایام محرم 1398
1397/11/15 13:34:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_

جزئیات طرح مجلس درباره متهمان جرم سیاسی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها را تشریح کرد.
جزئیات طرح مجلس درباره متهمان جرم سیاسی عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105747806032.jpg جزئیات,طرح,مجلس,درباره,متهمان,جرم,سیاسی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت یحیی کمالی‌پور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره  به طرح عف عمومی و تبدیل مجازات‌ها در این کمیسیون، اظهار داشت: طرح مذکور در 3 ماده تدوین شده است.

وی در تشریح جزئیات این طرح گفت: در بند اول این طرح آمده که مجازات‌های حبس ابد در جرایم تعزیری به حبس درجه یک یعنی 25 تا 30 سال زندان تبدیل شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: در ماده 2 آمده که کلیه متهمان جرایم سیاسی و امنیتی که مرتکب اقدامات فیزیکی و خرابکارانه به نحو مباشرت، معاونت و مشارکت نشدند، مورد عفو قرار گیرند. بر اساس این طرح جرم جاسوسی از شمول آن خارج است و در بند 3 آمده که کلیه ایرانی‌‌های مقیم خارج از کشور که قصد بازگشت به کشور را دارند در صورتی که شاکی خصوصی نداشته باشند، مبرا از تعقیب باشند.

به گزارش تسنیم کمالی‌پور یادآور شد: در جلسه اخیر کمیسیون طرح مذکور بررسی و نظرات کارشناسی اخذ شد. رأی‌گیری درباره آن به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet