خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/15 18:48:58
سرویس اجتماعی
خدادادی خبر داد:

بررسی طرحی برای ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی طرحی برای ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت به منظور افزایش اختیارات آنها و سوال نماینده کرمانشاه از وزیر دفاع در این نشست خبر داد.
بررسی طرحی برای ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی طرحی برای ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت به منظور افزایش اختیارات آنها و سوال نماینده کرمانشاه از وزیر دفاع در این نشست خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106359551754.jpg بررسی,طرحی,برای,ساماندهی,دفاتر,پیشخوان,دولت Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (دوشنبه 15بهمن ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: طرح ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت اولین موضوعی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت که در جهت تجمیع و ساماندهی دفاتر پیشخوان دولت که خدمات تصدی‌گری دولت به آنها واگذار شده، ارائه شده است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکنون این دفاتر توسط دولت تشکیل شده و مجوز آنها از طریق وزارت کشور واگذار شده است و اقداماتی که مربوط به تصدی‌گری دولت بوده و می‌شد آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد توسط این دفاتر انجام گرفته، بنابراین این طرح به‌منظور افزایش اختیارات این دفاتر ارائه شده بود.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی بخش‌های مختلفی از جمله شهرداری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، قوه قضائیه، پلیس +10 و سازمان تامین اجتماعی اقدام به ایجاد دفاتری کرده‌اند که با شرایط مطلوب خود و به طور سلیقه‌ای در آنها فعالیت می‌کنند، بنابراین این طرح بر ضرورت ساماندهی این دفاتر و ایجاد ضوابطی برای فعالیت آنها و افرادی که برای دریافت مجوز تاسیس این دفاتر درخواست می‌کنند، ارائه شده است، ضمن اینکه این طرح پیش از این هم مورد بررسی قرار گرفته بود که شورای نگهبان ایراداتی را بر آن وارد دانسته که در این نشست در جهت رفع آنها اقدام شد.

حضور وزیر دفاع در کمیسیون برای پاسخگویی به سوال نماینده کرمانشاه  

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: حضور وزیر دفاع برای پاسخگویی به سوال آقای جاسمی نماینده کرمانشاه دومین موضوعی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، این سوال در رابطه با نحوه سرمایه‌گذاری‌های این وزارتخانه بود که قرار شد توسط کمیته‌ای که بدین منظور تشکیل می‌شود مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: مسئولانی از پیشخوان دولت، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور و وزیر دفاع و معاونانش در این نشست حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet