خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/15 18:28:26
سرویس فرهنگی
آزادی خواه از تصویب پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس در تلفیق بودجه 98 خبر داد؛

بودجه سال آینده نهادهای فرهنگی و حوزوی معادل سال 97 خواهد بود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با از تصویب پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ خبر داد و گفت: بر این اساس بودجه سال آینده نهادهای فرهنگی و حوزوی معادل سال ۹۷ خواهد بود.
بودجه سال آینده نهادهای فرهنگی و حوزوی معادل سال 97 خواهد بود سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با از تصویب پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه 98 خبر داد و گفت: بر این اساس بودجه سال آینده نهادهای فرهنگی و حوزوی معادل سال 97 خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg بودجه,سال,آینده,نهادهای,فرهنگی,و,حوزوی,معادل,سال,97,خواهد,بود Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(دوشنبه ۱۵ بهمن) کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: نشست امروز به بررسی موضوع بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۸ گذشت  که با توجه به کاهش چشمگیر بودجه فرهنگی کشور، کمیسیون قصد داشت که نامه‎‌ای خطاب به آقایان لاریجانی و تاج گردون در رابطه با کاهش بودجه حوزه فرهنگ تنظیم کند ولی مصوبه امروز کمیسیون تلفیق فضا را تلطیف کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 98 دستگاه‌های فرهنگی به ویژه نهادهای حوزوی با کاهش 40 درصدی اعتبارات مواجه بودند که بر این اساس کمیسیون تلفیق بودجه 98 به پیشنهاداتی که در جهت ارتقای بودجه فرهنگی کشور ارائه شد، رأی مثبت داد و نهایت مصوب کرد که اعتبارات نهادهای حوزوی، تبلیغی و ترویجی معادل سال 97 باشد.

افزودن رقمی معادل 1200 میلیارد تومان به اعتبارات فرهنگی

وی با بیان اینکه با این حساب رقمی معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات فرهنگی اضافه شد، گفت: با این حساب بخش عمده‌‎ای از کاهش بودجه فرهنگی در لایحه بودجه سال آینده جبران خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: در بودجه سال ۹۷ سهم فرهنگ از بودجه کشور فقط ۰.۷ درصد در قیاس با اعتبارات سایر حوزه‌ها بود که این رقم در لایحه بودجه سال ۹۸ به کمتر از نیم درصد کل بودجه کاهش پیدا کرد که با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، سهم بخش فرهنگ از بودجه کل کشور به همان ۰.۷ درصد سال ۹۷ افزایش بازگشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet