هدر موبایل
1397/11/15 18:25:54
سرویس اجتماعی
عابدی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت ودرمان:

آغاز فعالیت سامانه «سیب» از سال آینده

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت از آغاز فعالیت سامانه «سیب» در سال آینده خبر داد.
آغاز فعالیت سامانه «سیب» از سال آینده سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت از آغاز فعالیت سامانه «سیب» در سال آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43232.jpg آغاز,فعالیت,سامانه,«سیب»,از,سال,آینده Icana

 حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛در تشریح دستورکار امروز ( دوشنبه 15 بهمن ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور معاونین بهداشتی و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت استماع گزارش معاونین بهداشتی و درمان وزارت بهداشت در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در جهت اجرائی نمودن پرونده الکترونیک سلامت ، پزشک خانواده و سیستم ارجاع بود.

راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) از سال آینده در سراسر کشور

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در خصوص راه اندازی سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) گزارشاتی را ارائه کرد. با راه‌اندازی این سامانه که در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت اجرا می‌شود، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه و خانه‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه سامانه سیب در استان‌هی فارس و مازندران به صورت پایلوت درحال اجرا است، افزود: این سیستم به صورت کامل در این استان‌ها اجرایی نشده بود، به همین دلیل نارضایتی‌هایی را به همراه داشته است. بی تردید اگر سیستم سریعتر کامل شود بسیاری از این نارضایتی ها رفع خواهد شد. وزارت بهداشت و درمان قول داده است ،این سامانه از ابتدای سال 98 به صورت کامل در همه استان‌های کشور اجرا شود.

اجرای پرونده الکترونیک نیازمند همکاری بیمه‌ها است

وی ادامه داد: اجرای کامل سامانه یکپارچه بهداشت( سیب ) نیازمند همکاری بیمه‌های ایرانیان و تامین اجتماعی است تا از این قانون تبعیت کرده و با مطب‌هایی که به این سامانه متصل نیستند قرار داد نبنند.

عابدی اظهار کرد: در ادامه جلسه در خصوص سیستم ارجاع نیز گزارشاتی ارائه کردند،  در سیستم ارجاع افراد مستقیم نمی‌تواند به متخصص مراجعه کنند، بنابر این بیماران ابتدا باید به پزشک خانواده مراجعه کرده و سپس در صورت تشخیص پزشک خانواده  و بر اساس راهنمای بالینی و در صورت نیاز به پلی کلینیک‌های تخصصی و بیمارستان‌ها ارجاع داده شود، در غیر این صورت بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیمه هزینه افرادی را که مستقیم به متخصص مراجعه می‌کنند را پرداخت می‌کند، که هزینه بسیار سنگینی به وزارت بهداشت تحمیل می‌کند. معاونین وزارت بهداشت در جلسه امروز قول رفع این خلاء را در سریع‌ترین زمان ممکن دادند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:  ممکن است پس از اجرای سیستم ارجاع نارضایتی‌هایی به وجود بیاید، که این نارضایتی ناشی از عدم رسیدگی به نیاز واقعی بیماران نیست بلکه به دلیل انتظاراتی است که طی سال‌های گذشته برای ‌مردم به وجود آمده است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet