هدر اصلی
1397/11/15 18:56:41
سرویس اجتماعی
کمالی پور در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

پیشنهاد طراحی سیستم هوشمند جهت حفاظت از بیت المال در دیوان محاسبات

نایب رئیس کمیسیون قضایی گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد معاونت حقوقی رئیس جمهور در کمیسیون حاضر و به صورت مفصل گزارش مفصلی از وضعیت دعاوی خارجی و داخلی را ارائه کند که در صورت کم کاری کمیسیون قضایی ورود و پیگیری لازم را خواهد داشت.
پیشنهاد طراحی سیستم هوشمند جهت حفاظت از بیت المال در دیوان محاسبات نایب رئیس کمیسیون قضایی گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد معاونت حقوقی رئیس جمهور در کمیسیون حاضر و به صورت مفصل گزارش مفصلی از وضعیت دعاوی خارجی و داخلی را ارائه کند که در صورت کم کاری کمیسیون قضایی ورود و پیگیری لازم را خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105820841677.jpg پیشنهاد,طراحی,سیستم,هوشمند,جهت,حفاظت,از,بیت,المال,در,دیوان,محاسبات Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه، 15 بهمن ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از حضور معاون حقوقی و امور مجلس دیوان محاسبات در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مبتنی بر رویکردهای جدیدی که دیوان محاسبات در حال انجام آن است مقرر شده مسئولان دیوان محاسبات در کمیسیون های تخصصی حاضر و موارد مرتبط با کمیسیون ها را مطرح کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: در نشست امروز گزارشی از سوی دیوان محاسبات ارائه شد که نمایندگان و کارشناسان نظرات خود را ارائه و مطرح کردند.

وی ادامه داد: در خصوص روند گزارشی که عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور طی هفته های اخیر در صحن علنی در مورد تفریغ بودجه ارائه کرد اظهاراتی مطرح و نسبت به این موضوع تاکید شد که در حوزه بیمه ها، اراضی و خصوصی سازی مشکل و انحراف وجود دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، یادآور شد: در واقع از قوانین سوء استفاده هایی می شود و دادستان دیوان به عنوان مدعی العموم علیرغم تمامی تلاش ها نتوانسته برای حفاظت از بیت المال عملکرد مناسبی داشته باشد.

بلوکه شدن چندین هزار میلیارد از دارایی های کشور در خارج/ عملکرد دیوان محاسبات در خصوص حسابرسی جامع و کامل نیست

کمالی پور با بیان اینکه عملکرد دیوان محاسبات در خصوص حسابرسی جامع و کامل نیست، تصریح کرد: در گزارشات صحبت از دعاوی میلیاردی است که در خارج از کشور علیه ما شده و متاسفانه چندین هزار میلیارد از اموال کشور در خارج بلوکه شده و ما به آن دسترسی نداریم و در واقع دولت چندین هزار میلیارد تومان در دادگاه های دولتی و خارجی محکوم شده و بر اساس گزارشات ارائه شده دعاوی حقوقی در خارج از کشور متولی توانمندی ندارد بنابراین در نشست امروز مقرر شد بر گزارش های مفصل و مبسوط دیوان محاسبات در حوزه تخصصی کمیسیون ها شود تا بتوانند متناسب با شان و جایگاه خود تصمیم بگیرند.

دادستان دیوان محاسبات با حضور در کمیسیون در مورد علت عدم پیشگیری از فسادها و انحرافات توضیح می دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: البته پس از ارائه گزارش و بر اساس تصمیم کمیسیون مقرر شد دادستان دیوان محاسبات در کمیسیون حاضر و در مورد علت عدم پیشگیری لازم در خصوص فسادها و انحرافات توضیحات لازم را به کمیسیون ارائه کند.

پیشنهاد طراحی سیستم هوشمند جهت حفاظت از بیت المال در دیوان محاسبات

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: درنشست امروز پشنهاد شد سیستم هوشمند برای حفاظت از بیت المال در دیوان محاسبات طراحی شود که با آن بتوان به سهولت امر کنترل، نظارت و مدیریت را انجام داد.

تحلیل جدی از وضعیت محکومیت دولت در خارج و داخل کشور وجود ندارد/ معاونت حقوقی رئیس جمهور گزارشی از دعاوی خارجی و داخلی را به کمیسیون ارائه می کند

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم ادامه داد: در حال حاضر تحلیل جدی از وضعیت محکومیت دولت در خارج و داخل کشور وجود ندارد بنابراین در نشست امروز مقرر شد معاونت حقوقی رئیس جمهور در کمیسیون حاضر و به صورت مفصل گزارش شرح ماوقع دعاوی خارجی و داخلی را ارائه کند که در صورت کم کاری کمیسیون قضایی ورود و پیگیری لازم را خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در نشست امروز برای جلوگیری از محکومیت های متوالی دولت در سطوح خارجی و داخلی مقرر شد بحث ایجاد انگیزه برای کارشناسان حقوقی مدنظر قرار گیرد و از بکارگیری کارشناسان ساعتی و پاره وقت خودداری شده و متخصصان به حوزه دعاوی، مقررات و قوانین ورود کنند./

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet