هدر موبایل
1397/11/16 09:51:43
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت

مخالفت نمایندگان با تشکیل کمیسیون ویژه پیشگیری و نظارت بر کاهش آسیب های اجتماعی

نمایندگان مردم در خانه ملت با تشکیل کمیسیون ویژه پیشگیری و نظارت بر کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت خانواده مخالفت کردند.
مخالفت نمایندگان با تشکیل کمیسیون ویژه پیشگیری و نظارت بر کاهش آسیب های اجتماعی نمایندگان مردم در خانه ملت با تشکیل کمیسیون ویژه پیشگیری و نظارت بر کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت خانواده مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810106413141584.jpg مخالفت,نمایندگان,با,تشکیل,کمیسیون,ویژه,پیشگیری,و,نظارت,بر,کاهش,آسیب,های,اجتماعی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 بهمن) مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون ویژه پیشگیری و نظارت بر کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت خانواده با 39 رأی موافق، 134 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

براساس این گزارش پروانه مافی به عنوان تقاضاکنندگان تشکیل کمیسیون با بیان اینکه آسیب های اجتماعی با امنیت کشور گره خورده و باعث آسیب به نیروی انسانی کشور می شود، گفت: مهمترین مولفه توسعه هر کشور نیروی سالم و کارآمد است که اگر تحت تاثیر آسیب ها قرار بگیرد، کشور باید هزینه های زیادی بپردازد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت آسیب های اجتماعی در کشور نسبت به گذشته محسوس و مشهودتر شده است، گفت: براساس بررسی و پایش دقیق در حوزه آسیب های اجتماعی با کمبود قوانین، سندهای مدون و بودجه مصوب روبرو نیستیم، اما همچنان با رشد آمار مواجهیم و این ابهام بزرگی را در نحوه عملکرد دستگاه ها و سازمان های مرتبط نسبت به اجرای قوانین به وجود می آورد.

وی ادامه داد: چگونه از برنامه چهارم توسعه تاکنون تمامی دولت ها موظف به کاهش آسیب های اجتماعی شده باشند، اما در پایان هر دوره دولت های مسئول آمارهای افزایش آسیب های اجتماعی را ارائه می کنند. در پاسخ به این سوال به دو موضوع مهم اشاره می شود؛

اول اینکه نظام رصد آسیب های اجتماعی موجب شده اغلب آمارهای موجود ناقص باشد یا مسئولان آن را کتمان کنند، بنابراین مجلس باید به دنبال سازوکار نظارتی و جدی باشد و پیگیری عملکرد دستگاه ها را در دستور کار قرار دهد.

همچنین وجود قوانین متعدد مانعی برای اجرای درست قوانین شده و موازی کاری بنا بر سلیقه دولت ها موجب هدررفت سرمایه های موجود شده، بنابراین باید بررسی دقیق و بهره گیری از ظرفیت نخبگان خوزه اجتماعی و حقوقی نسبت به تنقیح قوانین وجود و تدوین قانون جامع آسیب های اجتماعی پرداخته شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تصریح کرد: طبق رصد شورای اجتماعی کشور بیشترین آسیب های اجتماعی شناخته شده است و رهبر معظم انقلاب از چندین سال پیش به موضوع آسیب های اجتماعی ورود کرده و جلساتی را برای بررسی با مسئولان برگزار می کنند. کاهش ازدواج، افزایش اعتیاد و طلاق، مفاسد اخلاقی، آسیب های اجتماعی جوانان، زنان سرپرست خانواراز جمله آسیب هایی هستند که به مرز بحران نزدیک می شوند و دغدغه مسئولان به ویژه رهبر معظم انقلاب است. متاسفانه نه تنها برنامه های توسعه ای به درست اجرا نشده، لکه قونین نیز فراموش شده یا در دستور کار اجرایی قرار نگرفته است./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet