هدر موبایل
1397/11/19 13:38:35
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

پابند الکترونیک بهترین شیوه برای کنترل زندانیان است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس کاهش جمعیت کیفری زندانها و ساماندهی زندانیان را یکی از وظایف دستگاه قضایی است و گفت : در شرایط ضروری می‌توانیم از مجازات جایگزین حبس و پابند‌های الکترونیک نیز در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها استفاده کنیم.
پابند الکترونیک بهترین شیوه برای کنترل زندانیان است عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس کاهش جمعیت کیفری زندانها و ساماندهی زندانیان را یکی از وظایف دستگاه قضایی است و گفت : در شرایط ضروری می‌توانیم از مجازات جایگزین حبس و پابند‌های الکترونیک نیز در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها استفاده کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg پابند,الکترونیک,بهترین,شیوه,برای,کنترل,زندانیان,است Icana

 یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت ،  در رابطه با درخواست بودجه سازمان زندان‌ها برای استفاده از پابند‌های الکترونیک گفت: ما نباید وظایف خودمان را با داشتن و نداشتن بودجه پیوند بزنیم، چرا که امروز آمار زندانیان برای آبروی کشور مناسب نیست، متاسفانه زندان‌هایی که برای 200 نفر ساخته شده بود امروز 1500 زندانی در خود جای داده است. تقریبا در سراسر کشور 17 الی 18 زندان منطبق با استاندارد داریم و مابقی زندان‌ها از شرایط مطلوب و استانداردی برخوردار نیستند.

کاهش جمعیت کیفری زندانها  وظیفه اصلی دستگاه قضایی / پابند الکترونیک بهترین شیوه برای کنترل زندانیان است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم،کاهش جمعیت کیفری زندانها و ساماندهی زندانیان را یکی از وظایف دستگاه قضایی دانست و گفت :در شرایط ضروری می‌توانیم از مجازات جایگزین حبس و پابند‌های الکترونیک نیز در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها استفاده کنیم.بی تردید  پابند‌های  الکترونیک بهترین شیوه برای کنترل، نظارت و مدیریت یک زندانی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: دستگاه قضایی باید با به اندازه کافی پابند الکترونیک در اختیار مراکز قانونی برای اجرا مجازات‌های جایگزین حبس قرار دهد.  

دریافت هزینه پابند الکترونیک از زندانیان قابل قبول نیست/ تامین ملزومات کنترلی و نظارتی وظیفه زندانیان نیست

وی تصریح کرد: در برخی از موارد شنیده شده است که هزینه پابند‌های الکترونیک از خود زندانیان گرفته شده است که اصلا قابل توجیه و پذیرش نیست، زمانی که یک نفر را زندانی می‌کنیم نباید ملزومات کنترل و نظارتش را از خودش دریافت کنیم، این امر به هیچ عنوان صحیح نیست.

کمالی‌پور افزود: اگر دستگاه قضاییه برای اجرای برنامه و یا طرحی با کمبود اعتبار مواجه است، به مجلس اعلام کند تا در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه مطرح و در صورت موافقت اعضاء ردیف یودجه‌ای برای آن پیش‌بینی شود، کمبود بودجه نباید بهانه‌ای برای فرار از مسئولیت شود.

لزوم تولید پابند الکترونیک در داخل کشور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از واردات پابند‌های الکترونیک گفت: باید تلاش کنیم این محصولات را در کشورخودمان تولید کنیم، نباید ارز را از کشور به بهانه تحقق هدفی دیگر خارج کنیم.  اولویت تقویت محصولات داخلی است و محصولات موردنیاز باید در داخل و توسط جوان‌های کشور خودمان تولید شود. توصیه ما تولید صفر تا صدی  پابند الکترونیک در داخل کشور است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet