هفته دفاع مقدس
1397/11/22 09:29:03
سرویس سیاسی
کمالی پور:

انقلاب با بلوغ سیاسی و فکری مردم به ثمر نشست

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ اگر کسی در هر موقعیتی بخواهد مردم را متهم کند که بلوغ سیاسی ندارند و از نظر من سخت در اشتباه است؛ چرا که همین مردم با همین بلوغ سیاسی به میدان آمدند.
انقلاب با بلوغ سیاسی و فکری مردم به ثمر نشست نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ اگر کسی در هر موقعیتی بخواهد مردم را متهم کند که بلوغ سیاسی ندارند و از نظر من سخت در اشتباه است؛ چرا که همین مردم با همین بلوغ سیاسی به میدان آمدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg انقلاب,با,بلوغ,سیاسی,و,فکری,مردم,به,ثمر,نشست Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت  ضمن اشاره به اقتدار ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی و نقش مردم گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران هستیم، انقلابی که مردم با تمام توان، با تمام وجود، مبتنی بر یک تفکر استقلال‌طلبی، آزادی خواهی نظاممند و مبتنی بر آرمان‌های اسلام  به صحنه آمدند و این انقلاب شکل گرفت.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: مطمئنم امروز اگر کسی در هر موقعیتی بخواهد این مردم را متهم کند که بلوغ سیاسی ندارند، از نظر من سخت در اشتباه است؛ چرا که همین مردم با همین بلوغ سیاسی به میدان آمدند و این انقلاب را که در صد ساله اخیر بی نظیر است به  وجود آوردند.

وی با بیان اینکه  در یک قرن گذشته ده‌ها انقلاب و نهضت در دنیا شکل گرفته است ولی هیچ انقلابی به تثبیت نرسیده و موفق نشده است، مطرح کرد: تنها انقلابی که در این صد ساله اخیر بوجود آمده و خودش را تثبیت کرده و جهانی شده است؛  انقلاب اسلامی ایران است.

بیشتر بخوانید:

کمالی پور با بیان اینکه رمز موفقیت این انقلاب  و رمز پیروزی آن اتحاد و وحدت یکپارچگی مردم بود، اظهار کرد: یکپارچگی و وحدت ایجاد نمی شود مگر این که بلوغ سیاسی  و فکری پشت آن باشد.

برخی مسولین راه را گم کرده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به فاصله بین مردم و مسئولان، مطرح کرد: اینکه چرا امروز فاصله بین مسئولین و مردم زیاد شده است به این موضوع معترف هستم؛ که یک عده از کنار  همین مردم و مواهب این نظام به جایی رسیده اند و متاسفانه راه را گم کرده و از مسیر انقلاب منحرف شده اند به نحوی که حصار های چند لایه دور مسئولین باعث بی اعتمادی مردم به مسئولین شده است؛ البته نمی‌خواهم آن را به همه مسئولان تعمیم بدهم.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد: به نظر من بلوغ سیاسی را مردم دارند و مسئولینی ندارند که به مردم خدمت نمی کنند؛ بلوغ سیاسی را مسئولینی ندارند که فکر می‌کند که مردم نوکر آنها هستند، بلوغ سیاسی را کسانی ندارند که زندگی اشرافی آنها طعنه می‌زند بر زندگی مردم فقیر جامعه، بلوغ سیاسی را کسانی ندارند که امروز از برکت نظام واجد سرمایه های میلیاردی شده‌اند؛ بلوغ سیاسی را کسانی ندارند که خودشان را خادم مردم می‌دانند، در حالی که نیستند.

بلوغ سیاسی را کسانی ندارند که مردم برای ملاقات با آنها باید هفت خان رستم را طی کنند

وی با اشاره به اینکه بلوغ سیاسی را کسانی ندارند که مردم برای ملاقات با آنها باید هفت خان رستم را طی کنند؛ ادامه داد: در نهایت می خواهم بگویم که تنها کسانی که با جرات می‌توان گفت بلوغ سیاسی و بلوغ فکری دارند، همین مردم کشورمان هستند.

کمالی پور در ادامه تاکید کرد: اگر این مردم نبودند، این انقلاب نبود. هرجا خطری این انقلاب را تهدید می کرد همین مردم پیشقدم شده اند. هشت سال دفاع مقدس را همین مردم به پیروزی رساندند. شهید و جانباز و آزاده داده‌اند؛ باید مقایسه کنیم نقش بسیاری از مسئولان  و مردم در دفاع از آرمان‌های نظام و در انقلاب اسلامی چه بوده است.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم این انقلاب تداوم و ثبات داشته باشد، باید به نجابت مردم درود بفرستیم و باید به همین مردمی که همه سختی‌ها را متحمل می‌شوند، رنج و مصیبت های جنگ و حصر اقتصادی و فشارهای مالی را تحمل می کنند و وقتی صحبت از راهپیمایی ۲۲ بهمن می شود؛ همه به صحنه می آیند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم ما می دانند که هیچ تفکری نمی‌تواند باعث نجات آنها  شود، و هیچ انقلابی نمی‌تواند جایگزین این انقلاب اسلامی ایران شود؛ فکر می‌کنم آقایان مسئول و کسانی که ادعای شان می‌شود باید در رفتار و برخوردهایشان با مردم تجدیدنظر کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet