ایام محرم 1398
1397/11/17 10:32:11
سرویس اجتماعی
خضری:

ابلاغ آزادی واردات 180 نوع کالا  برای کوله بران انجام نشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امنیت پایدار هر کشوری منوط به معیشت پایدار مرزنشینانش است. بهبود وضعیت مرزنشینان به نفع نظام بوده و یکی از مولفه‌های اصلی شناخته شده در بحث امنیتی هر کشور است.
ابلاغ آزادی واردات 180 نوع کالا  برای کوله بران انجام نشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امنیت پایدار هر کشوری منوط به معیشت پایدار مرزنشینانش است. بهبود وضعیت مرزنشینان به نفع نظام بوده و یکی از مولفه‌های اصلی شناخته شده در بحث امنیتی هر کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101285658802.jpg ابلاغ,آزادی,واردات,180,نوع,کالا, برای,کوله بران,انجام,نشد Icana

رسول خضری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ در خصوص وضعیت کوله‌بر‌ان گفت:کوله‌بران در شرایط تحریم‌های سنگین فرصتی بی بدیل برای دورزدن تحریم‌ها فراهم می‌کنند. اما متاسفانه با ممنوعیت و محدودیت معابرکوله‌بری امکان استفاده از این ظرفیت برای کشور وجود ندارد.  

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت صدور کارت‌های پیله‌وری افزود: عدم وجود زیر ساخت مناسب برای ارائه کارت اعتباری کوله‌بران باعث ناموفق شدن طرح شد. این طرح در چهار استان مرزی و ابتدا در آذربایجان و کردستان اجرا شد و حدود 12 هزار خانوار در شهر‌های پیرانشهر و سردشت از این طرح منتفع شدند.

کاهش ارزش کارت‌های اعتباری کوله‌بران به دلیل عدم کارایی

وی ادامه داد: صدور کارت‌های کوله‌بری عملاً موفقیتی به همراه نداشت چرا که ورود 1339 کالا ممنوع اعلام شد، این کارت‌ها برای یک خانواده چهار نفره و به ازای هر نفر 700 هزار تومان شارژ می‌شود، اما به دلیل عدم کارایی و بی ارزشی آن تا مبلغ 50 هزار تومان هم خرید فروش می‌شود.

ابلاغ آزادی وارداتی 180 کالا  برای کوله بران بر روی زمین مانده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه ابلاغ آزادی وارداتی 180 کالا  برای کوله بران در شرایطی  روی زمین مانده است که این افراد توان اقتصادی برای گذران زندگی را ندارند تصریح کرد: متاسفانه اقدامی برای رفع مشکلات معیشتی کوله بران در دستور کار قرار نمی‌گیرد.

خضری ادامه داد: کوله‌بران به اجبار تن به کوله‌بری می‌دهند تا سفره‌شان خالی نماند. به عقیده بنده معابر کوله بری باید تا زمانی که زیر ساخت‌ کارت‌های اعتباری فراهم شوند، باز شده و کوله‌بران به کار خود ادامه دهند.

امنیت پایدار هر کشوری منوط به معیشت پایدار مرزنشینانش است

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با لزوم توجه به مناطق مرزی و مرنشینان خاطر نشان کرد:  امنیت پایدار هر کشوری منوط به معیشت پایدار مرزنشینانش است. بهبود وضعیت مرزنشینان به نفع نظام بوده و یکی از مولفه‌های اصلی شناخته شده در بحث امنیتی هر کشور است. اما متاسفانه با خود تحریمی‌های دولت هر روز وضعیت معیشتی مرزنشینان بدتر می‌شود. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet