شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/11/16 16:31:23
سرویس اجتماعی
در بازدید فراکسیون زنان از پژوهشکده معتمد مطرح شد:

اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان

در بازدید فراکسیون زنان از پژوهشکده معتمد بر اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان تاکید شد.
اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان در بازدید فراکسیون زنان از پژوهشکده معتمد بر اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102738256035.jpg اهمیت,آموزش,از,مقطع,دانش,آموزی,در,حوزه,سرطان,پستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت همزمان با برگزاری ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از پژوهشکده معتمد بازدید کردند.

در این جلسه که در پلی کلینیک فوق تخصصی مرکز تحقیقات سرطان پستان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی برگزار شد، نمایندگان فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و مشاوران آنان از فعالیت های این پژوهشکده دیدن و با نگاه ویژه به اهمیت موضوع سرطان، دیدگاه های مثبت خود را نسبت به حمایت از این مرکز در خصوص پیشگیری، آموزش عمومی و درمان مطرح کردند.

شیوع سرطان پستان در بین بانوان

فریده اولادقباد رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت نقش سلامت زنان در جامعه و تبعات ناشی از ابتلای بانوان به سرطان پستان در خانواده و جامعه تصریح کرد: حمایت از زنان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مکمل مردان اهمیت بسزایی دارد که با توجه به شیوع سرطان پستان در بین بانوان اهتمام جدی به این موضوع در قالب آموزش و پیشگیری ضروری به نظر می رسد.

وی توجه به آموزش های عمومی بخصوص از دوران دانش آموزی را از مهمترین موارد فرهنگ سازی در جامعه برشمرد و افزود: متاسفانه حجب و حیای دانش آموزان دختر و تسری آن به سنین بالاتر باعث شده بسیاری از زنان ما مشکلات خود را پنهان کرده و پیگیری درمانی در قبال آن انجام ندهند که این امر صدمات اجتماعی جبران ناپذیری را برای بانوان کشور در بردارد لذا آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان بسیار حایز اهمیت است و نقش پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در این امر موثر خواهد بود.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از اینکه سلامت زنان دغدغه پژوهشکده معتمد به شمار می آید قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با حمایت های فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، بتوان این مرکز توانمند جهاددانشگاهی را در رسیدن به اهداف متعالی خود در زمینه سلامت بانوان کشور همراهی و حمایت کافی نماییم.

لزوم  افزایش بودجه پژوهشکده معتمد

در ادامه معصومه آقاپور علیشاهی نماینده  مردم شبستر و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از گزارش ارائه شده و پیرو بازدید فعالیت های پژوهشکده معتمد، حمایت این پژوهشکده در فراکسیون زنان و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش بودجه، ارتباط با سایر ارگان های مرتبط و بهره مندی از خیرین سلامت را تاکید و تصدیق کرد.

فراکسیون زنان

 

اهمیت آموزش های حین ازدواج برای عموم و همچنین آموزش های دانش آموزی

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با توجه به اهمیت نگاه ملی و استانی به موضوع سرطان پستان گفت: ظرفیت های لازم در جهت حمایت برای اطلاع رسانی آموزش و درمان در کشور موجود است لذا در بحث تدوین قوانین در مجلس، این فراکسیون حمایت لازم را خواهد داشت.

وی همچنین با ارزیابی اهمیت آموزش های حین ازدواج برای عموم و همچنین آموزش های دانش آموزی افزود: آموزش استان های کمتر توسعه یافته و محروم و غربالگری آنان که در برنامه های پژوهشکده معتمد به آن اشاره گردید از موضوعات مهمی است که باید با نگاه ویژه و حمایت لازم به آنان پرداخته شود.

لزوم نگاه عقلانی در جامعه و مسئولین

طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه میزان عقلانیت یک جامعه در بودجه متبلور می شود، تاکید کرد: برای اینکه سمت و سوی برنامه ریزی بودجه کشور به سمت آموزش و پژوهش هدایت شود؛ نیازمند نگاه عقلانی در جامعه و مسئولین هستیم.

حمایت از فعالیت های کلان و ملی جهاددانشگاهی

فاطمه سعیدی  نماینده مردم تهران نیز در این جلسه بر تلاش نمایندگان در حمایت و تخصیص بودجه برای فعالیت های کلان و ملی جهاددانشگاهی و پژوهشکده معتمد تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، مجیدزاده رییس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی با ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشکده معتمد و مشکلات موجود، بر لزوم حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت پیشگیری از افزایش آمار مبتلایان و تسهیل درمان بیماران دردمند بخصوص ناتوان در جامعه تاکید کرد و با اشاره به بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی که " مسئولین باید کاری کنند که دغدغه یک بیمار تنها درمان بیماریش باشد و نه مسائل پیرامون آن" ، افزود: پژوهشکده معتمد طی سال ها فعالیت خود توانسته است با ارائه بهترین فناوری های روز جهان توسط مجربترین متخصصین داخلی، درحد توان آلام دردمندان سرطان پستان در کشور را کاهش دهد و سالانه به بیش از 100 هزار بیمار مراجعه کننده خدمات درمانی در این حوزه را ارائه می کند و با توجه به اینکه این مهم را ماموریت و وظیفه اصلی خود قلمداد می کند؛ نیازمند حمایت و همکاری همه مسئولین در این حوزه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet