هدر اصلی
1397/11/17 10:36:33
سرویس فرهنگی
ساعی با اشاره به فیلمسازی جسورانه "نرگس آبیار" در جشنواره فیلم فجر:

"شبی که ماه کامل شد" در قواره سینمای جهان است

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ساخت اثر متفاوت "شبی که ماه کامل شد" به کارگردانی نرگس آبیار، عنوان کرد: فیلمسازی جسورانه بانوان از نقاط قوت جشنواره فیلم فجر امسال است که باید مورد حمایت سیاست‌گذران سینمایی ایران قرار گیرد.
"شبی که ماه کامل شد" در قواره سینمای جهان است عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ساخت اثر متفاوت "شبی که ماه کامل شد" به کارگردانی نرگس آبیار، عنوان کرد: فیلمسازی جسورانه بانوان از نقاط قوت جشنواره فیلم فجر امسال است که باید مورد حمایت سیاست‌گذران سینمایی ایران قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105819419757.jpg "شبی,که,ماه,کامل,شد",در,قواره,سینمای,جهان,است Icana

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور پر رنگ بانوان در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر، اظهار کرد: امسال جشنواره فیلم فجر میزبان آثار هفت فیلمساز زن است و در کنار این کارگردانان، دو تهیه‌کننده و سه داور زن نیز در این رویداد حضور دارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تصویر کشیدن سینما از دریچه دوربین بانوان برای سینمای ایران یک ضرورت است که طی سال‌های گذشته با حضور گسترده بانوان این نقیصه به خوبی جبران شده است، گفت: خوشبختانه حضور معنادار بانوان در سینمای ایران در قامت کارگردان، جای تحسین دارد که ضرورت حمایت مسئولان را هم می‌‎طلبد.

نرگس آبیار شبی که ماه کامل شد

 

شبی که ماه کامل شد به سراغ سوژه‌ای بکر رفته است

ساعی با اشاره به انتخاب سوژه‌هایی که بانوان سینمای ایران به سراغ آن رفته‌اند، جسارت بانوان در ساخت‌ فیلم‌‎های متفاوت بسیار مثال زدنی دانست و گفت: ساخت اثر متفاوت "شبی که ماه کامل شد" به موضوع ترویست‌های تکفیری پرداخته و پلان‌هایی بینظیر که کمتر در سینمای ایران سابقه داشته، فیلمی فاخر را روانه جشنواره امسال کرده و اثری در قواره سینمای جهان با موضوعی بکر و ارزشمند تولید شده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس بیان کرد: نرگس آبیار کارگردان این اثر در میان زنانی که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور دارند از دیگران سابقه بیشتری دارد و او که با «شیار۱۴۳» و «نفس» حضور پررنگی در جشنواره داشته، امسال با فیلم متفاوتی به فجر آمده و نظر بسیاری از منتقدان را به فیلم خود جلب کرده است؛ در همین راستا باید زمینه برای حضور بانون در سینمای ایران بهبود یابد تا از این زاویه مهم نیز به جشنواره نگاه شود.

انتخاب بهترین فیلم در حوزه جوانان برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر

وی افزود: امسال همچنین به پیشنهاد فراکسیون جوانان مجلس بهترین فیلم در حوزه جوانان برگزیده و معرفی خواهد شد که این ابتکار عمل به خواست فراکسیون جوانان مجلس صورت می‌گیرد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس یادآور شد: در کنار مسائل بانوان، توجه به مسائل جوانان نیز برای ما بسیار اهمیت دارد و که جوانان از این طریق تشویق و آثار بیشتر و با کیفیت بالاتری در حوزه جوانان نیز ساخته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet