هدر موبایل
1397/11/17 12:40:37
سرویس سیاسی
ناصری نژاد با انتقاد از اقدامات رژیم بحرین علیه دبیرکل الوفاق مطرح کرد؛

صدور حکم حبس ابد شیخ علی‌سلمان در دادگاه غیرقانونی

رئیس کارگروه پارلمانی بحرین در مجلس معتقد است کاهش اقدامات ضدانسانی رژیم آل خلیفه بحرین صرفا به یک فشار بین‌المللی از سوی شورای امنیت نیاز دارد.
صدور حکم حبس ابد شیخ علی‌سلمان در دادگاه غیرقانونی رئیس کارگروه پارلمانی بحرین در مجلس معتقد است کاهش اقدامات ضدانسانی رژیم آل خلیفه بحرین صرفا به یک فشار بین‌المللی از سوی شورای امنیت نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105971929374.jpg صدور,حکم,حبس,ابد,شیخ,علی‌سلمان,در,دادگاه,غیرقانونی Icana

مجید ناصری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات وحشیانه رژیم آل خلیفه و حامیان آنها همچون عربستان و لابی صهیونیستی که اخیرا منجر به حکم حبس ابد شیخ علی سلمان شده است، گفت: آنها روش های غیرانسانی را برای سرکوب مخالفان خود در پیش گرفته اند و طی 8 سال بعد از حرکت مردمی در 14 فوریه 2011، سخت ترین مجازات را در حق مردم خود قائل می شوند.

هیچ سندی برای تخلفات شیخ علی سلمان وجود ندارد

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن غیرانسانی دانستن سلب تابعیت افراد، اظهار داشت: امروزه کمتر رژیمی در دنیا مرتکب سلب تابعیت شهروندان خود می شود اما این اقدامات به راحتی در بحرین صورت می گیرد همچنین سال ها است بسیاری از شهروندان و مبارزان بحرینی از جمله زن، مرد، پیر و نوجوان بدون محاکمه در زندان به سر می برند.

وی در ادامه با بیان اینکه حکم حبس ابد شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در دادگاه غیرقانونی صادر شده است، یادآور شد: وی سال ها در زندان بود و اکنون این حکم از سوی یک دادگاه غیرقانونی صادر شده در حالی که هیچ سندی برای تخلفات شیخ سلمان وجود ندارد.

شیخ علی سلمان

ناصری نژاد در ادامه با اشاره به اتهامات واهی که شیخ علی سلمان نسبت داده شده، عنوان کرد: آنها دریافت وجوهات شرعی همچون خمس و زکات را تحت عنوان پولشویی قلمداد و حکم صادر کرده اند در حالی که تمام علمای دینی حتی از اهل تسنن چنین وجوهی از مردم دریافت می کنند و حکم پولشویی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه جوامع بین المللی که ظاهرا به دنبال احقاق حقوق بشر هستند نیز با اقدامات رژیم بحرین مخالفت دارند، گفت: از دولت انتظار بیشتری داریم چرا که باید با شدت بیشتری با حاکمان آل خلیفه برخورد کرده و موضع گیری کند.

یک فشار بین‌المللی برای کاهش اقدامات ضدانسانی رژیم آل خلیفه نیاز است

وی ادامه داد: امروز عربستان بدون مجوز وارد دولت مستقل دیگری شده و اعمال نفوذ می کند اما هیچ دستگاه بین المللی مخالفتی با آن نمی کند در حالی که باید اقدامات رژیم بحرین به جد محکوم شود و این موضع گیری ها دخالت در امور کشورها نبوده و برای نوع دوستی صورت می گیرد.

ناصری نژاد در ادامه با بیان اینکه هم اکنون آمریکا در منطقه خاورمیانه دخالت می کند و کسی پاسخگو نیست، عنوان کرد: رژیم بحرین یک رژیم ضد انسانی است که صرفا با برخی حرکات سیاسی قانع نمی شود و به عقب بر نمی گردد و نیازمند فشارهای شدیدی تری است که باید نسبت به آنها اعمال شود.

رئیس کارگروه پارلمانی بحرین در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دولت های دوست را باید با سیاست خود همراه کرده و سایر پارلمان ها را نیز جمع کنیم همچنین نظر شورای امنیت و پارلمان اروپا بسیار در این زمینه موثر خواهد بود و به طور کلی یک فشار بین المللی باید به رژیم بحرین وارد شود تا بتواند کارساز باشد و مقداری از آلام زجرکشیده ملت بحرین را بکاهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet