شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/07/07 19:04:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس ارمنستان

هیاهوی غرب مانع رسیدن ایران به حق خود نمی شود

**علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) در دیدار با همتای ارمنستانی خود بر توسعه بیش از پیش روابط و همکاری‌های فیما‌بین تاکید کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی در این دیدار  لاریجانی روابط دو کشور را دوستانه، خوب و برخوردار از دیرینه تاریخی توصیف کرد و گفت: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان از دیرباز روابط و مناسبات بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی داشته‌اند که باید بر یک مبنای دراز مدت و پایدار استمرار یابد. وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های متعدد برای گسترش این روابط و همکاری‌ها به ویژه در زمینه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بر حمایت مجلس شورای اسلامی از هرگونه توسعه مناسبات تاکید کرد و مجلس دو کشور را در راستای تسهیل توسعه ارتباطات واجد نقش مهم و تاثیر‌گذار دانست.

 رییس مجلس شورای اسلامی سفر همتای ارمنی خود به جمهوری اسلامی ایران را گام بسیار مهمی در کمک به اجرایی شدن توافق‌های فی‌مابین دو کشور و کمک به بسط ارتباطات متقابل در جهت منافع ملت‌های دو کشور ارزیابی نمود و ابراز امیدواری کرد: با این سفر افق‌های جدیدی در مناسبات دو کشور گشوده شود.

  لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران با ورود بیگانگان به منطقه مخالف و براین باور است که مسائل و مناقشات درون منطقه‌ای باید به دست کشورهای همان منطقه حل و فصل شود. وی در ارتباط با موضوع هسته‌ای کشورمان نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تعامل و همکاری مناسبی داشته و هیاهوهای اخیر قدرت‌های زورگو را مانع دستیابی به حق مسلم خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نمی‌داند.

 درادامه این دیدار همچنین هویک آبراهامیان رییس مجلس ارمنستان روابط کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: ارمنستان جمهوری اسلامی ایران را همسایه‌ای خوب و قدرتمند می‌داند و به گسترش روابط و همکاری‌های خود با این کشور اهمیت فراوانی می‌دهد.

 وی در ادامه بر حمایت مجلس ارمنستان از گسترش و بسط مناسبات و همکاری‌های فی‌مابین دو کشور تاکید کرد و خواستار فعال‌تر شدن ظرفیت‌های پارلمانی برای تعمیق روابط گردید.

 رییس مجلس ارمنستان در این دیدار گزارشی از روند مذاکرات کشورش با ترکیه به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

 وی مواضع کشورمان در خصوص مناقشات منطقه‌ای ارمنستان به ویژه قره‌باغ را منصفانه ارزیابی و از آن تقدیر کرد.

رییس مجلس ارمنستان دراین دیدار از لاریجانی برای سفر رسمی به ایروان دعوت کرد که رییس مجلس کشورمان ضمن پذیرش  این دعوت ابراز امیدواری کرد این رویداد در فرصت مقتضی انجام گیرد.

در این دیدار همچنین مقرر گردید تفاهم نامه‌ای جهت همکاری‌بین مجالس دو کشور تنظیم و به امضای روسای مجالس جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet