هدر اصلی
1397/11/17 11:06:31
سرویس فرهنگی
پارسایی:

پرونده پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد برای آیت الله آملی لاریجانی ارسال شد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از ارسال پرونده وضعیت پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد به ریاست قوه قضاییه برای رسیدگی فوری به آن خبر داد.
پرونده پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد برای آیت الله آملی لاریجانی ارسال شد سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از ارسال پرونده وضعیت پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد به ریاست قوه قضاییه برای رسیدگی فوری به آن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105395942421.jpg پرونده,پذیرفته‌شدگان,رشته‌های,پزشکی,دانشگاه,آزاد,برای,آیت,الله,آملی,لاریجانی,ارسال,شد Icana

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص رسیدگی به شکایت دانشجویان از دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اشتباه در پذیرش رشته‌های پزشکی گفت: در پی شکایت تعدادی از دانشجویان پذیرفته‌شده در رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد، کمیسیون جلسات متعددی با حضور شاکیان، سازمان بازرسی، مرکز پژوهشهای مجلس، سازمان سنجش، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد با هدف حل مشکل برگزار کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: نهایتا تصمیم‌گیری کمیسیون اصل نود بر این شد تا پرونده را برای جبران زیان‌های مادی و معنوی دانشجویان به قوه قضاییه ارجاع دهد و بر این اساس در تاریخ 8 بهمن و بعد از جلسه هیئت رییسه کمیسیون، موضوع به آیت الله آملی لاریجانی ارجاع داده شد.

رسیدگی فوری و خارج از نوبت در شعبه ویژه‌ای در دستگاه قضایی

وی ادامه داد: در پرونده ارسالی به قوه قضاییه، توضیحات کامل داده و خواسته شده برای استیفای حقوق شکات و جبران خسارات و زیان‌های مادی و معنوی آنها به صورت فوری و خارج از نوبت در شعبه ویژه‌ای در دستگاه قضایی به موضوع رسیدگی شود.

سهل‌انگاری دانشگاه آزاد مشهود و گسترده است

پارسایی با بیان اینکه متعاقب تعیین این شعبه ویژه، شکات به آن شعبه مراجعه و مطالبات خود را پیگیری خواهند کرد، افزود: 600 نفر شاکی در این پرونده وجود دارد که در رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی پذیرفته شده بودند ولی دانشگاه آزاد معتقد است اگر طبق حقی که برای این عده به وجود آمده، آنها را تعیین تکلیف کنیم، افراد دیگری نیز وجود دارد که آنها هم پیگیر موضوع خواهند شد و کار پیچیده‌تر می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سهل‌انگاری در ثبت‌نام این افراد و کنکور سال گذشته دانشگاه آزاد مشهود و گسترده است که البته آثار سوء روحی و روانی برای پذیرفته‌شدگان و خانواده آنها به وجود آورده و حتی با جبران خسارت مالی و معنوی نیز شاید جبران نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet