خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/11/19 13:20:15
سرویس فرهنگی
40 سالگی انقلاب:

آزادی بیان دستاورد مهم انقلاب

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس گفت: کشورهای دیگر، حرکت زیبای کمیته امداد حضرت امام خمینی که دستاورد و آرمان ایشان است را نمی‌توانند حتی با استفاده از اندیشمندان شان الگوبرداری کنند چراکه دیدگاه آنها اسلامی نیست.
آزادی بیان دستاورد مهم انقلاب علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس گفت: کشورهای دیگر، حرکت زیبای کمیته امداد حضرت امام خمینی که دستاورد و آرمان ایشان است را نمی‌توانند حتی با استفاده از اندیشمندان شان الگوبرداری کنند چراکه دیدگاه آنها اسلامی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201703107346717487.jpg آزادی,بیان,دستاورد,مهم,انقلاب Icana

علی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه امسال دهه فجر را با شوق و ذوق و توان دیگری آغاز می‌کنیم گفت: انشاءلله تا راهپیمایی یوم الله 22 بهمن آن را زیباتر و با طراوت‌تر و در خور شأن انقلاب به همراه دستاوردها و آرمان‌های رهبر انقلاب برگزار خواهیم کرد چراکه دشمنان، معاندین نظام، اشرار مسلح، گروهک‌ها، سلطنت‌طلبان و یاوه‌گویان به ملت ایران، به دروغ چشم طمع را به دهه فجر 97 و راهپیمایی 22 بهمن بستند و با تبلیغات سوء القا می‌کنند که ملت از نظام جدا شده و حمایت نمی‌کند.

جمهوری اسلامی در حمایت از قشر کم درآمد، آسیب پذیر و مستضعف، زنان خودسرپرست و بی‌سرپرست، ایتام، کودکان کار زیر 15 سال، خدمات خوبی را به وجود آورده است

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما با مشارکت در ایام الله دهه فجر و بیان واقعیات و دستاوردهای انقلاب، تحت رهبری منویات مقام معظم رهبری، بار دیگر محکم‌تر، با استقامت‌تر و توان بیشتر اثبات می‌کنیم که بعد از 40 سال، از ثمره درخت تنومند انقلاب استفاده می‌کنیم و هرگز نمی‌خواهیم سایبانی را که نظام جمهوری اسلامی و سایه‌ای را که بر سر ملت ایران پهن شده است از دست بدهیم.

وی ادامه داد: گروگان، کشته و آوارگی می‌دهیم، کمبودها را تحمل می‌کنیم، تحریم‌ها را دور زده و مدیریت می‌کنیم و با توکل بر خدا و چراغ راهنمای رهبری همراه با کتابچه دستاوردهای انقلاب و دستاوردهای امام راحل حرکت می‌کنیم و به دنیا ثابت می‌کنیم که انقلاب کردیم و آن را به این سادگی از دست نمی‌دهیم چراکه انقلاب ما متکی بر 3 محور اصلی بود که اولین آن  توکل و استعانت خدا و چنگ زدن به ریسمان قرآن مجید بود. رمز دوم انقلاب مشارکت همه مردم ایران از هر لباس، هر زبان، هر گرایش و هر مذهبی که بود، تحت فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی جمع شدند و این انقلاب را به پیروزی رساندند.

همانند حضرت امام در هیچ کجای دنیا وجود ندارد

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: رمز سوم پیروزی انقلاب، داشتن رهبری سازش‌ناپذیر مثل حضرت امام بود که نمونه آن را بر رهبریت‌های ملت‌ها و در پرچم‌داران انقلاب‌هایی که در عصرهای اخیر اتفاق افتاد، در دنیا نخواهیم داشت بنابراین با این 3 رکن اساسی انقلاب ما پیروز شد و همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حوزه اجتماعی انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار خوبی داشته تصریح کرد: اگر این 40 سال را با خدمات ارزنده نظام و جمهوری اسلامی تحت عنوان یک عملکرد درست، واقعی و عملیاتی، اجرایی و قابل مشاهده با زمان رژیم ستمشاهی مقایسه کنیم، می‌بینیم که در هیچ کدام از بخش‌ها و ابعاد قابل مقایسه نیست به طور مثال بنده به عنوان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و نائب رییس فراکسیون اشتغال و تولید، نایب رییس فراکسیون پاسخگویی به ملت بزرگ ایران و نماینده جامعه اهل سنت در مجلس، بر این واقف هستم که به عنوان یک معلم، محقق و مؤلف کتاب مقایسه درست و واقعی داشته باشم.

در دوران پهلوی بی حجابی معرفی غلط از یک شیرزن ایرانی در یک جامعه جهانی بود

وی گفت: در زمان رژیم ستمشاهی و حکومت‌ها سعی داشتند که هویت ملت را حتی در جنسیت از بین ببرند و اجازه ندهند که جنس مرد و زن به آن استعداد و مدیریت و نبوغ و ظرفیت برسند به طوری‌که بی‌حجابی معرفی غلط از یک شیرزن ایرانی در یک جامعه جهانی بود اما امروز در تمام سطوح و مدارج عالی اجرایی، قضایی و مقننه و دانشگاه‌ها، نبوغ شیرزنان ایران را به عنوان یک پتانسیل و یک ظرفیت و یک سرمایه نصف به نصف بین مرد و زن در ایران داریم که این نبوغ و بستر را انقلاب فراهم کرده است.

کشورهای پیشرفته به دنبال الگوبرداری از کمیته امداد هستند

علی کُرد تصریح کرد: جمهوری اسلامی در حمایت از قشر کم درآمد، آسیب پذیر و مستضعف، زنان خودسرپرست و بی‌سرپرست، ایتام، کودکان کار زیر 15 سال، خدمات خوبی را به وجود آورده است به طوری‌که در مناطق محروم مرزنشین و جایی که قهر طبیعت و بحران‌های خشکسالی است، تمام افراد آسیب پذیر، کم درآمد، ایتام، زنان خود سرپرست و دانشجویان دانشگاه‌ها تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام هستند و آنهایی که بیماری دارند تحت پوشش بهزیستی سربلند جمهوری اسلامی ایران هستند به طوری‌که ماهانه 3 برابر مستمری نسبت به دیگران می گیرند. حتی یارانه 3 برابری دریافت می‌کنند. کمک‌های موردی، ایاب و ذهاب، پرداخت هزینه‌های درمان، مسکن، پوشاک و بهداشت را دستگاه‌های حمایتی اجتماعی شامل کمیته امداد، بهزیستی، تامین اجتماعی و بهداشت و درمان انجام می‌دهند.

وی افزود: این دستاوردها را هرگز نمی‌توان با دستاوردهای هر حکومت دیگری در دنیا مقایسه کرد به طوری‌که دنیا امروز، حرکت زیبای کمیته حضرت امام را که دستاورد و آرمان حضرت امام است، نمی‌تواند حتی با استفاده از اندیشمندان ما الگوبرداری کند چراکه دیدگاه آنها اسلامی نیست. فضای جامعه آنها فضای خیّری، ایثارگری و از خود گذشتگی نیست بنابراین نمی‌توانند نمونه‌ای از کمیته امداد را حتی در کشورهای پیشرفته ایجاد کنند بنابراین غبطه می‌خورند.

تحریم و زورگویی بر ملت ایران اثر ندارد

نائب رییس فراکسیون اشتغال و تولید تصریح کرد: کشورهای دیگر متاثر از این دیدگاه از خود گذشتگی و ایثار هستند. همانطور که در 8 سال دفاع مقدس زنان، پیرمردها و کودکان در پشت خط مقدم جبهه بودند که باز هم دشمن بعثی و همراهانش تعجب می‌کردند که این چه ملتی است بنابراین آمریکا، هم‌رزمان و هم پیمانانش که هر کشور و هر قاره‌ای که هست باید بدانند که در این برهه از زمان با ملتی با ایمان، با صلابت، با اصالت، با شجاعت، با تدبیر و مدیریت والا رو به رو هستند و تحمیل‌ها، تحریم‌ها و زورگویی‌ها بر این ملت هیچ گونه اثر نخواهد گذاشت.

وی گفت: می‌طلبد که در این برهه از زمان مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری و خط مشی و منویات ایشان، باید قوای سه گانه کشور و همه مسئولان کشوری و لشگری، هیات دولت، روسای سازمان‌ها، گرایش‌های سه‌گانه اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و مستقل ولایی باید کنار هم بنشینند و این کشتی نجات ایران را که به عنوان کشتی انقلاب است، به طرف ساحل نجات که در حال حرکت است هدایت کنند و با مدیریت بتوانند اجراییات کشور، رفاهی‌یات ملت و خدمات به مردم را انجام دهند.

آزادی بیان در زمان ستمشاهی وجود نداشت

علی کرد با بیان اینکه آزادی بیان دستاورد دیگر انقلاب است تصریح کرد: آزادی بیان یعنی من می‌توانم مطالب انقلاب، مطالب جامعه، انتقادات، گزارشات را به صورت آزادانه و با ادبیات درست، مطالبه‌گری درست و همراه با ارائه راهکار بیان کنم. در زمان رژیم ستمشاهی این فرصت فراهم نبود چراکه این از برکات انقلاب است.

نایب رییس فراکسیون پاسخگویی به ملت ایران در ادامه گفت: آزادی مذاهب به طوری‌که اکثر جامعه اهل سنت در اطراف ایران چه در شرق، جنوب، شمال شرقی و غرب کشور تحت عناوین قومیت‌های بلوچ، عرب، ترکمن و کُرد و برخی از فارس‌ها امروز در همان نقطه صفر مرزی با آن منویات و دیدگاه‌های حضرت امام که فرمودند ایران برای همه ایرانیان است و همه شهروند این مملکت هستند و همه از این کشتی نجات به یک اندازه سهم دارند و با عنایت به اینکه به مناطق محروم و دور افتاده باید توجه ویژه‌ای کرد که این توجه در این 40 سال شامل این مناطق شده است.

هیچ محدودیتی برای پوششی که مطابق با شریعت اسلام، انقلاب و عزت ملت ایران باشد وجود ندارد

وی افزود: در ایران، آزادی فعالیت مذاهب و فعالیت‌های دینی و معنوی در چهارچوب اسلامیت، نه تفریط و نه تندروی بلکه در چهارچوب اسلامیت و قانون پر محتوای جمهوری اسلامی، مصلحت نظام و تمامیت ارضی ایران بدون اینکه سوژه‌ای را برای دشمن ایجاد کنیم، حتی نمازهای جمعه ما با صلابت و قدرت در مناطق اهل سنت برگزار می‌شود و حوزه‌های علمیه فعالیت خود را دارند و نشست‌ها بین اهل سنت، جشن‌ها نیز با همان آداب است. حتی آزادی لباس نیز وجود دارد در حالی‌که در زمان رژیم ستمشاهی از کودک ابتدایی در دورترین نقطه تا کارمندان دولت یک لباس فرم تعریف کرده بودند اما امروز هر کسی با هر لباسی می‌تواند در هر محفلی حاضر شود و هیچ محدودیتی برای پوششی که مطابق با شریعت اسلام، انقلاب و عزت ملت ایران باشد وجود ندارد.

وی ادامه داد: مزدورانی که از ایران فرار می‌کنند و یا تحت عنوان دفاع از ملت کُرد و یا دفاع از ملت بلوچ آموزش می‌بینند کسانی هستند که مغزهایشان را شستشو می‌دهند وگرنه در واقعیت چه دفاعی از ملت کُرد، لر و یا بلوچ وجود دارد بلکه اینها با یک عزت در یک جا زندگی می‌کنند و یا به عبارتی دیگر همه اقوام، مذاهب و اقلیت‌ها هر کدام گلی در باغچه زیبای ایران تحت عنوان باغ ایران هستند. اگر این رنگ‌های متفاوت تحت عناوین مذهب، اقلیت‌ها، زبان‌ها نبودند زیبایی ایران نیز نبود.

دستاوردهای انقلاب با رژیم ستمشاهی قابل قیاس نیست

کُرد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز می‌فرمایند من صاحب این باغ هستنم بنابراین زمانی که این باغ شاداب باشد رهبر خوشحال است و روح حضرت امام از ما شاد می‌شود اما اگر یکی از این شاخه‌ها را خشک کنیم ارواح شهدا ما را لعنت می‌کنند چراکه آنها دیدگاه اسلام، قرآن و جمهوری اسلامی و عزت ملت بزرگ را داشتند.

ایران در تمام شاخص‌ها در یک بلوغ بلندی است

وی خاطر نشان کرد: دستاوردهای انقلاب در حوزه پزشکی، آموزش و پرورش، کشاورزی، عمرانی، دامپروری، راه‌سازی، برق‌رسانی و مخابرات و حتی صدا و سیما هرگز قابل مقایسه با رژیم ستمشاهی نیست. امروز ملت ایران در تمام شاخص‌ها در یک بلوغ بلندی است اما اگر کاستی و نارسایی داریم به این علت است که برخی از فشارها، حسادت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها نخواسته و نمی‌خواهند ما به آن مقصدها برسیم اما مدیریت والای رهبری برنامه‌های کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت را برنامه‌ریزی کرده و اگر جایی کاستی را می‌بینید برای این است که شرایط فراهم نشده و در فکر این هستند که شرایط را فراهم کنند و آن معضل ملی، اجتماعی و منطقه‌ای و روستایی را بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet