هدر موبایل
1397/11/23 07:19:00
سرویس اجتماعی
رضایی:

شهرداری برای حفظ سلامت مردم ون رستوران‌ها را ساماندهی کند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس فقر اقتصادی را مهمترین علت افزایش مشاغل نوپدید و کاذب دانست و از شهرداری خواستار ساماندهی ون رستوران ها برای حفظ سلامت مردم شد.
شهرداری برای حفظ سلامت مردم ون رستوران‌ها را ساماندهی کند نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس فقر اقتصادی را مهمترین علت افزایش مشاغل نوپدید و کاذب دانست و از شهرداری خواستار ساماندهی ون رستوران ها برای حفظ سلامت مردم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106354100425.jpg شهرداری,برای,حفظ,سلامت,مردم,ون,رستوران‌ها,را,ساماندهی,کند Icana

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از افزایش تعداد ون رستوران ها و بی توجهی شهرداری نسبت به ساماندهی آنها انتقاد کرد و گفت: بی توجهی به ساماندهی و عدم نظارت مناسب بر فعالیت ون رستوران ها سلامت مردم را در معرض تهدید قرار می دهد بنابراین نیاز است شهرداری تهران تلاش مناسبی را برای ساماندهی آنها داشته باشد.

ون رستوران

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ساماندهی ون رستوران ها افزود: متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر فعالیت این گونه مشاغل نوپدید نمی شود بنابراین می طلبد شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان شناسایی آنها را در دستور کار قرار داده و مکان ثابتی را برای فعالیت شان در نظر بگیرد البته نیاز است وزارت بهداشت نیز به این موضوع ورود و با همکاری شهرداری فعالیت آنها را سامان دهد.

وی شیوع مشاغل نوپدید و نوظهور در کشور را نشانه شیوع بحران بیکاری دانست و ادامه داد: بی توجهی به بهبود وضعیت بیکاری و اقتصاد باعث شده شاهد افزایش روز افزون مشاغل کاذب و نوپدید مانند دستفروشی و ون رستوران ها  باشیم که هیچ سودی نیز برای اقتصاد کشور ندارند.

فقر اقتصادی، مهمترین علت روی آوردن افراد به سمت مشاغل کاذب و نوپدید

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، فقر اقتصادی را مهمترین علت روی آوردن افراد به سمت مشاغل کاذب و نوپدید دانست و گفت: هر چند مشاغل کاذب ممکن است منافعی برای جامعه داشته باشد اما به طور قطع آسیب های آن بیشتر است تا مادامی که دولت توجه جدی به ایجاد شغل و بهبود اشتغال را در دستور کار قرار ندهد باید همچنان شاهد گسترش مشاغل کاذب در کشور باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده در لایحه بودجه 97 برای اشتغال به هیچ وجه مشکل بیکاری را حل نمی کند، تصریح کرد: چگونه می توان با مبلغ ناچیز برای 6 میلیون نیروی بیکار کشور شغل ایجاد کرد در حالی که رفع بیکاری مستلزم برنامه ریزی منسجم و تخصیص اعتبارات کافی است./

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet