ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/11/19 12:57:08
سرویس اجتماعی
40 سالگی انقلاب:

مقابله با فساد دشمن را ناامید می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروزه قدرت بازدارندگی داریم تصریح کرد: موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ایران رعب و وحشت در دل دشمنان انداخته و فکر تعرض به خاک ایران را از ذهن آنها دور کرده است.
مقابله با فساد دشمن را ناامید می‌کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروزه قدرت بازدارندگی داریم تصریح کرد: موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ایران رعب و وحشت در دل دشمنان انداخته و فکر تعرض به خاک ایران را از ذهن آنها دور کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100721834237.jpg مقابله,با,فساد,دشمن,را,ناامید,می‌کند Icana

عباس گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای انقلاب گفت: این که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم خودش به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب است؛ با وجود حجم عظیم دشمنی‌ها در دوران انقلاب اما امروز در حوزه‌های مختلف پیشرفت کردیم. روزگاری صدام می‌گفت ادامه سخنرانی من در پایتخت ایران، تهران است که این آرزو را با خود به گور برد. روزگاری منافقین می‌گفتند امروز مهران و فردا تهران که با تمام امکانات سعی کردند که به جنگ نظام بیایند اما این آرزو را به گور بردند؛ در دهه‌های مختلف با فتنه‌ها و طوفان‌های سهمگین رو به رو بودیم اما دشمنان نتوانستند آسیبی به این نظام برسانند.

یکی از ابتکارات امام راحل این بود که با پیروزی انقلاب، کمیته امداد را راه‌اندازی کرد

وی ادامه داد: اخیرا نیز ترامپ اعلام کرد که درصدد هستیم ایران جشن 40 سالگی انقلاب را نتواند ببیند و از سال قبل نیز آشوب‌های خیابانی با تحریک‌های صنفی و نفوذ در بین مردم را آغاز کردند اما امروز ما 40 سالگی انقلاب را به نظاره نشستیم و امروز به دنیا ثابت کردیم که می‌توانیم با وجود همه تحریم‌ها روی پای خود بایستیم و مسیرهای پیشرفت را طی کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه عناصری در درون کشور هستند که القا می‌کنند بدون کمک آمریکا و کشورهای استکباری امکان پیشرفت نیست اما انقلاب این را به همه اثبات کرد که بدون وابستگی به آمریکا و اجانب می‌شود راه پیشرفت را طی کرد چراکه امروز در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های بزرگی داشتیم. حتی در شرایط تحریم اورانیوم از 3.67 درصد به 20 درصد غنی کردیم این یعنی کشوری که به 20 درصد می‌رساند پس به 90 درصد نیز می‌تواند برساند.

نگاه انقلابی یک نگاه گره گشا است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروزه قدرت بازدارندگی داریم تصریح کرد: موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ایران رعب و وحشت در دل دشمنان انداخته و فکر تعرض به خاک ایران را از ذهن آنها دور کرده است. یک زمانی آنها به پایتخت حمله می‌کردند و امکان دفاع نداشتیم حتی در سیم خاردار نیز تحریم بودیم اما امروزه بهترین تسلیحات نظامی را را تولید بومی داریم. علاوه برآن در زمینه تجهیزات پزشکی، هسته‌ای و در هر حوزه‌ای که انقلاب ورود کرده پیشرفت داشتیم.

انقلاب به همه اثبات کرد که بدون وابستگی به آمریکا و اجانب می‌شود راه پیشرفت را طی کرد

وی افزود: آن جایی که ضعف داریم به شکاف و فاصله‌ای که سیستم با انقلاب دارد برمی‌گردد یعنی نگاه انقلابی یک نگاه گره‌گشا است و این نگاه جهادی، مسئولانه، مردمی و اتکا به ظرفیت عمومی و لطف و عنایت خداوند است و چنانچه با این رویکرد ادامه دهیم تمام مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت و امروز نیز که در جنگ اقتصادی هستیم باید همه ظرفیت‌ها را بسیج کنیم البته نباید از خیانت افراد مغرض درون کشور غافل باشیم و دستگاه‌ها باید با قاطعیت با این قضیه برخورد کنند چراکه فساد به راحتی یک کشور را بیچاره می‌کند.

مقابله با فساد باعث نا امیدی دشمن است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گفت: امروز در مجلس یک فوریت اعاده اموال نامشروع مسئولان را تصویب کردیم که حتی همسر، فرزندان و افراد مرتبط با مقامات گردنشان زیر تیغ عدالت باشد و چنانچه اموالی را از طریق نامشروع بدست آوردند به بیت‌المال برگردد. برخورد با فساد در نظام جمهوری اسلامی یک ضرورت است. البته عده‌ای می‌گویند اگر دائم حرف از برخورد با فساد می‌زنید مورد سوء استفاده دشمنان قرار می‌گیرد اما باید گفت اتفاقا مقابله با فساد باعث ناامیدی دشمن می‌شود و نشان از سرزنده بودن و نشاط و هویت ملت ایران است.

وی بیان کرد: بعد از 40 سال در برخورد با میکروب‌هایی که می‌خواهد بر پیکره نظام آسیب برساند غافل نیستیم چراکه نظام این توانمندی را دارد. دشمنان خارجی نیز در حدی نیستند که به امنیت ملی آسیب برسانند و مخدوش کنند بنابراین باید دقت کنیم که عناصر داخلی و جریانات سیاسی، مدیران و مسئولان نگاه انقلابی داشته باشند تا چنانچه بخواهیم این مسیر را طی کنیم قطعا مشکلات اقتصادی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

سال گذشته مستمری مستضعفان 4 برابر شده

این نماینده مجلس با بیان اینکه وضعیت رفاهی بیشتر از قبل شده است، گفت: یکی از ابتکارات امام راحل این بود که با پیروزی انقلاب، کمیته امداد را راه‌اندازی کرد. در بهزیستی در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، ایجاد اشتغال و خودکفایی خانواده‌های بی‌سرپرست و مستضعف بسیار موفق بوده و در واقع مجلس شورای اسلامی نیز با مصوبه‌ای که سال گذشته داشت مستمری این افراد را 4 برابر افزایش داد و در بودجه 97 حدود 1400 میلیارد تومان اضافه کردیم که مستمری‌ها مانند افزایش حقوق افراد جامعه 20 درصد افزایش داشته باشد. البته اینها عددی نیست و نمی‌خواهم بگویم که توانستیم مشکلات افراد مستضعف را حل کنیم اما می‌خواهم بگویم که نگاه حاکمیت و انقلاب، برقراری عدالت اجتماعی است.

گودرزی تصریح کرد: هیچ ادعایی نداریم که بگوییم عدالت برقرار شده و نظام صفر تا 100 اسلامی بوده چراکه این ادعای غلطی است بلکه آرمان ما رسیدن به انقلاب و نظام اسلامی است و چشم انداز رسیدن به آن قله‌هایی است که در آن فقیر و شکاف طبقاتی نباشد بلکه در آن پیشرفت همراه با عدالت اجتماعی باشد. ما حق نداریم به ازای پیشرفت چیزی بخواهیم بی‌عدالتی را تحمیل جامعه کنیم.

جمهوری اسلامی امید مستضعفان عالم است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: همین که امروز ابرجنایت‌کاران دنیا در برابر ایران سینه سپر می‌کنند و شبانه روز درصدد توطئه علیه ما هستند، به ما این را نشان می‌دهد که انقلاب در اهدافش موفق بوده است. امروز جمهوری اسلامی امید مستضعفان عالم است. پشتوانه آن نهضت‌های آزادی بخش در کل دنیا، نظام جمهوری اسلامی است و اگر روزگاری دشمن را از درون شهرهایمان بیرون می‌انداختیم اما امروز به برکت پیشرفت‌هایی که داشتیم، دشمن را از منطقه بیرون می‌اندازیم.

وی ادامه داد: دستاوردها در حوزه دانشگاه، اشتغال و کارآفرینی، صنعت، دفاعی و پزشکی بسیار زیاد است. حتی در گذشته پزشکان عمومی ما هندی بودند اما امروزه بهترین متخصصان را توانستیم تربیت کنیم حتی در زمینه سلول‌های بنیادی حرف برای گفتن داریم. البته تاکید می‌کنم که ادعا نمی‌کنیم در هیچ حوزه‌ای مشکل نداریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همه باید فارغ از اختلافاتی که وجود دارد دست به دست هم دهیم و با یک همدلی و عزم و روحیه جهادی مشکلات را از سر راه ملت برداریم و هر کسی به هر میزانی که در جمهوری اسلامی مسئولیت دارد، نسبت به امام  و شهدا باید احساس مسئولیت کند و برای مردمی که از اولویت‌های زندگی خود محروم هستند اما پای انقلاب ایستادگی کردند. در 22 بهمن خواهید دید که با وجود تمام مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها مردم حماسه دیگری خلق خواهند کرد بنابراین مردم ایران شایسته خدمت هستند و خدا لعنت کند هر فرد و هر گروهی را که خلاف این ملت بخواهد گامی بردارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet