هدر موبایل
1397/11/16 16:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین، عامل بازدارنده تخلف است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بیان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین علاوه بر برگرداندن اموال نامشروع به بیت المال، به عنوان عاملی بازدارنده نیز عمل می کند تا در آینده کسی از مقام و مسئولیت خود سوء استفاده نکند.
طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین، عامل بازدارنده تخلف است عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بیان کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین علاوه بر برگرداندن اموال نامشروع به بیت المال، به عنوان عاملی بازدارنده نیز عمل می کند تا در آینده کسی از مقام و مسئولیت خود سوء استفاده نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101175358667.jpg طرح,اعاده,اموال,نامشروع,مسئولین،,عامل,بازدارنده,تخلف,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در آغاز با بیان اینکه طرح دو فوریتی اعاده اموال نامشروع مسئولان قبلا هم مطرح شده اما متاسفانه جلوی آن گرفته شده بود، گفت: دو فوریت این طرح به رای نمایندگان گذاشته شد و یک فوریت آن به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد: امروز یکی از دغدغه های مردم و نگرانی های ملت، موضوع اختلاس ها و سوء استفاده ها است که به وفور شاهد آن هستیم و انگشت اتهام مردم به سمت مسئولان نیز گرفته شده است و بعضا معتقد هستند مسئولان نیز در این قضایا شریک هستند زیرا اگر مسئولان در این زمینه پاک بودند، کسی نمی توانست این اختلاس ها را انجام دهد.

 

محمدرضا صباغیان بافقی در نطق میان دستور سه شنبه 9 مرداد 1397

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تصریح بر اینکه طرح اعاده اموال نامشروع برای پاسخ دهی به مردم تهیه شده است، اظهار کرد: در این طرح کارشناسان اموال مسئولین را بررسی می کنند تا اگر کسی مالی را نامشروع به دست آورده است، به بیت المال برگشت داده می شود.

وی خاطر نشان کرد: در سال 63 ، قانونی مصوب شد که بر اساس آن، اموال کسانی که قبل از انقلاب سوء استفاده کردند را به بیت المال برمی گرداند اما برای مسئولین پس از انقلاب، قانونی در این زمینه نداریم زیرا سوء استفاده، قبل از انقلاب و بعد از انقلاب ندارد. این طرح علاوه بر برگرداندن اموال نامشروع به بیت المال، به عنوان عاملی بازدارنده نیز عمل می کند تا در آینده کسی از مقام و مسئولیت خود سوء استفاده نکند.

در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، بیان کرد: این طرح رسیدگی به اموال مسئولین بعد از انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار می دهد. قانونی که سال 63 برای بررسی اموال نامشروع مسئولین مطرح شده است، بیشتر برای مسئولین قبل از انقلاب است اما در قانون فعلی به اموال مسئولین پس از انقلاب رسیدگی می شود.

 

احمد امیرآبادی فراهانی

 

وی تصریح کرد: به طور حتم، این طرح می تواند اعتماد مردم را به نظام و حاکمیت بیشتر کند و مسئولین پاک دست از مسئولینی که تخلف کرده اند و اموالی را به ناحق جمع کردند، جدا و به مردم معرفی کند. به نظر می رسد این طرح در راستای افزایش اعتماد عمومی می تواند بسیار موثر باشد و خواسته مردم از مجلس نیز همین موضوعات است و باید اقدامات بزرگ این چنینی انجام دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: پیشنهاد ما این است پس از بررسی در کمیسیون حقوقی، نام این طرح به رسیدگی به اموال مسئولین تغییر پیدا کند زیرا نباید از حالا القاء کنیم، اموالی که مسئولین جمع آوری کرده اند، نا مشروع بوده است مگر اینکه نامشروع بودن آن محرز شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet