خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/19 16:35:28
سرویس فرهنگی
40 سالگی انقلاب:

دستاوردهای انقلاب در بخش سینما، موسیقی و نشر قابل توجه است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حوزه کتاب امروز یکی از قطب‌های جدی هستیم به طوری‌که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب در خاورمیانه است.
دستاوردهای انقلاب در بخش سینما، موسیقی و نشر قابل توجه است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حوزه کتاب امروز یکی از قطب‌های جدی هستیم به طوری‌که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب در خاورمیانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108774887315.jpg دستاوردهای,انقلاب,در,بخش,سینما،,موسیقی,و,نشر,قابل,توجه,است Icana

سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه فرهنگی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی توسعه سینما، موسیقی و کتاب بسیار مورد توجه بوده است، گفت: در حوزه کتاب امروز یکی از قطب‌های جدی هستیم که هم سطح تولید کتاب ایران در خاورمیانه بی‌نظیر است و مهمتر اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین نمایشگاه کتاب در خاورمیانه است. همچنین جشنواره‌های متفاوتی نیز در کشور برگزار می‌شود.

در حوزه کتاب امروز یکی از قطب‌های جدی هستیم و سطح تولید کتاب ایران در خاورمیانه بی‌نظیر است

سینمای ایران از عرصه فیلم فارسی تغییر کرده و جوایز متفاوتی را درو می‌کند

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی افزود: سینمای ایران، امروزه از عرصه فیلم فارسی تغییر کرده و جوایز متفاوتی را درو می‌کند و در اسکار نیز 2 بار انتخاب شده و این نشان دهنده قدرت و قوت فرهنگی کشور ایران است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی قطب بی‌نظیر در حوزه علم و فناوری و توسعه هسته‌ای، فضایی، نانو تکنولوژی و پزشکی است و مستقلانه پیش می‌رود.

موسیقی سنتی ایران از استقبال بی نظیر جهانی برخوردار است

وی با بیان اینکه در حوزه موسیقی در سبک‌های مختلف فعالیت های خوبی صورت گرفته تصریح کرد: گروه‌های موسیقی سنتی ایران، در عرصه‌های مختلف جهانی حرف برای گفتن دارند. موسیقی نوایی و فولکلور از استقبال خوب جهانی برخوردار شده و امیدوارم که این سطح موسیقی ما که از یک موسیقی سخیف و نازل تبدیل به موسیقی فاخر شده و قطعات جدیدی نیز تولید شده و ارکستر ملی ایران نیز فعال است، بتواند حضور جهانی را تداوم دهد.

رشد 11 برابری در تولید و صادرات سیمان داریم

قاضی زاده هاشمی گفت: در بحث تولید و صادرات حضور جدی و قوی داریم به عنوان مثال در سیمان، بیشترین حجم تولید و صادرات سیمان را داریم به طوری‌که رشد 11 برابری داشتیم؛ با توجه به اینکه اول انقلاب وارد کننده بودیم اما امروز صادر کننده هستیم و در مسیر سازندگی و توسعه قرار داریم.

در محصولات کشاورزی و لبنی وارد کننده صرف بودیم اما اکنون در بسیاری از محصولات کشاورزی به خودکفایی رسیدیم

وی بیان داشت: در محصولات کشاورزی و لبنی وارد کننده صِرف بودیم اما اکنون در بسیاری از محصولات کشاورزی به خودکفایی رسیدیم به ویژه در بحث گندم در گذشته یکی از بزرگترین وارد کنندگان غلات بودیم اما امروز به مرز خودکفایی رسیدیم و با توجه به اینکه جمعیت کشور در ابتدای انقلاب 36 میلیون نفر بود اما امروز جمعیت 80 میلیونی داریم و غذا دادن برای جمعیت 80 میلیونی با 36 میلیون بسیار متفاوت است بنابراین توزیع سهم سرانه اقتصادی برای هر خانوار متفاوت است.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet