شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/07/07 19:15:00
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه اعلام کرد:

حمایت ایران از تحکیم روند حاکمیت مردم عراق

**ایاد السامرایی رییس مجلس نمایندگان عراق و هیات همراه بعد از ظهر امروز با رییس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

رییس مجلس نمایندگان عراق در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: هنوز امکانات و ظرفیت‌های فراوانی برای تعمیق مناسبات برادرانه فی مابین وجود دارد که باید با برنامه ریزی از آنها بهره برد.

وی نقش مجالس را در این زمینه بسیار با اهمیت خواند و افزود: مجالس دو کشور مخصوصا گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و عراق نقش ارزنده‌ای در تحکیم همکاری های فی ما بین ایفا می‌کنند.

رییس مجلس نمایندگان عراق سفر خود به ایران و گفت و گو و تبادل نظر با مقامات کشورمان در راستای توسعه و گسترش همکاری‌های پارلمانی دو جانبه بسیار مهم توصیف کرد.

در این دیدار همچنین، حشمت‌الله فلاحت پیشه" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از تحکیم روند حاکمیت مردم عراق حمایت کرده و خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ایران آمادگی دارد در تمام رمینه‌های اقتصادی، عمرانی، بازسازی و صنعتی تجارب و امکانات خود را برای پیشرفت و توسعه عراق در اختیار این کشور قرار دهد.

فلاحت پیشه از انرژی، بازسازی خطوط مراسلاتی به ویژه راه آهن و ساخت مراکز بهداشتی به عنوان مهمترین سرفصل همکاری‌های دوجانبه نام برد.

ریس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق در مجلس شورای اسلامی همچنین بر آمادگی این گروه برای حمایت از گسترش همه جانبه روابط براساس منافع راهبردی مشترک تاکید کرد.

طرفین در این دیدار پیرامون همکاری پارلمان‌های دو کشور جهت انتقال تجارب مجلس شورای اسلامی در تدوین و تنظیم قوانین اسلامی، حمایت از اجرای توافقات و پروژه‌های مشترک در بخش‌های مختلف و تسهیل در رفت و آمداتباع دو کشور بحث و گفت و گو کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet