خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1397/11/23 07:39:00
سرویس سیاسی
میرزایی:

رای سنا به عدم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه برای تعدیل موضع ترامپ است

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است که رای سنا به عدم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه  پیامی  برای ترامپ دارد و این نوع تصمیم‌گیری در سنا به منظور تعدیل موضع ترامپ است.
رای سنا به عدم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه برای تعدیل موضع ترامپ است رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است که رای سنا به عدم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه  پیامی  برای ترامپ دارد و این نوع تصمیم‌گیری در سنا به منظور تعدیل موضع ترامپ است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106695746729.jpg رای,سنا,به,عدم,خروج,نظامیان,آمریکایی,از,افغانستان,و,سوریه,برای,تعدیل,موضع,ترامپ,است Icana

جلال میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان،گفت:نظام آمریکا از آنجا که  نظام ریاستی است؛حرف نهایی را رئیس جمهور می زند و اختیارات اجرایی زیادی هم دارد. 

عضوکمیسیون انرژی مجلس افزود:درست است که تصمیم نهایی را رئیس جمهور می گیرد؛اما مراکز فکری و اتاق فکرهای متعددی وجود دارد که این مراکز  هم وابسته به کنگره هستند و هم به نوعی با وزارت خارجه آمریکا کار می کند و روی تصمیمگیری ها تاثیر میگذارند؛در این مراکز تصمیم‌گیر درخصوص خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه اجماعی وجود ندارد.

 

بیشتربخوانید:

 

فشار لابی صهیونیستی برای حضور نظامیان آمریکایی در سوریه

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول درمجلس با تاکید براینکه اکثریت سنا و کنگره نظرشان این است که آمریکا باید در منطقه حضور داشته باشد،مطرح کرد: یکی از دلایل برای حضور نظامیان در منطقه منافع اسرائیل است،چراکه لابی صهیونیستی آنجا نفوذ زیادی دارند و این لابی خیلی فشار می آورد که آمریکا حضورش در سوریه استمرار داشته باشد؛در مورد افغانستان هم مسئله پیچیده تر است و انگیزه ها و اهداف متعددی وجود دارد که آمریکا در افغانستان حضور داشته باشد؛هم برای اعمال فشار روی ایران و اعمال فشار به روسیه هم به نوعی حضور نظامی آمریکا می تواند از طریق افغانستان روی چین تاثیر داشته باشد.

میرزایی با بیان اینکه درمراکز تصمیم سازی و اتاق‌های فکر در آمریکا این اجماعی برای حضور نظامیان آمریکایی در منطقه وجود نداشته که ترامپ بیاید آن را اعلام کند،اظهار کرد:ترامپ بدون توجه به نظر سنا این موضو ع را مطرح کرد و مجلس سنا روی ترامپ تاثیر گذار است و این رای سنا نمادین نیست.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه رای سنا به عدم خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه  پیامی  برای ترامپ دارد و این نوع تصمیم‌گیری در سنا برای تعدیل موضع ترامپ است ،تصریح کرد:ترامپ به موضوع خروج نظامیان از منطقه اقتصادی نگاه می کند؛کنگره و اتاق فکر از زاویه استراتژی‌های نظامی و بحث امنیت ملی نگاه می کنند،میان مدت و بلند مدت فکر می‌کند،اما ترامپ مسائل را کوتاه مدت می بیند.

به گزارش خانه ملت؛ سنای آمریکا روز دوشنبه با اکثریت بالای آراء اصلاحیه ای را به تصویب را تا بر اساس آن تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برای بیرون کشیدن نیروهای نظامی از سوریه و افغانستان به چالش کشیده شود.

این رای گیری قانونی در واقع نوعی هشدار در خصوص خروج شتاب زده نظامیان آمریکایی از دو کشور جنگ زده سوریه و افغانستان در خاورمیانه است که اختلاف و نارضایتی بر سر این استراتژی را در میان جمهوری خواهان نیز برانگیخته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet