شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/20 07:10:00
سرویس فرهنگی
اسدالله عباسی:

بر بسیاری از اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ ایران دست یافته ایم

عضو هیات رییسه مجلس گفت: بر طبق برنامه ۱۴۰۴ در بسیاری از مقوله‌ها به ویژه در حوزه علمی و پژوهشی توانستیم به اهداف برسیم اما در مسائل اقتصادی ضعف‌هایی داریم که به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران، شایسته سالاری در برخی دستگاه‌ها نیست.
بر بسیاری از اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ ایران دست یافته ایم عضو هیات رییسه مجلس گفت: بر طبق برنامه 1404 در بسیاری از مقوله‌ها به ویژه در حوزه علمی و پژوهشی توانستیم به اهداف برسیم اما در مسائل اقتصادی ضعف‌هایی داریم که به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران، شایسته سالاری در برخی دستگاه‌ها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg بر,بسیاری,از,اهداف,سند,چشم,انداز,۱۴۰۴,ایران,دست,یافته,ایم Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب با بیان اینکه مهمترین دستاورد انقلاب خودباوری و استقلالی است که باعث شد به استکبار و قدرت‌های جهانی نه بگوییم و روی پای خود ایستادگی کنیم گفت: انقلاب باعث شد به بسیاری از آرزوها دست پیدا کنیم و در حوزه تحقیقات، هوافضا، نانو، زیست فناوری و بسیاری از تولیدات دیگر پیشرفت کنیم.

مهمترین دستاورد انقلاب خودباوری و استقلالی است که باعث شد به استکبار و قدرت‌های جهانی نه بگوییم و روی پای خود ایستادگی کنیم

در تولیدات به خودکفایی رسیدیم

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از انقلاب تمامی محصولات ما مونتاژ و یا به صورت وارداتی بوده اما اکنون در بسیاری از این موارد به خودکفایی رسیدیم و در برخی از محصولات کشاورزی و درمان نیز پیشرفت کردیم. حتی در گذشته مجبور بودیم پزشک را از خارج از کشور بیاوریم تا طبابت کنند اما در این زمینه نیز خودکفا شدیم.

وی افزود: بر طبق چشم انداز​ 1404 در بسیاری از مقوله‌ها به ویژه در حوزه علمی و پژوهشی توانستیم به اهداف برسیم اما در مسائل اقتصادی ضعف‌هایی داریم که آن هم به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران است چراکه شایسته سالاری در برخی دستگاه‌ها نیست و باعث می‌شود که در برخی از نیازهای جامعه نوسان ایجاد شود و ربطی به تحریم نیز ندارد. البته این تحریم‌های ظالمانه که در 3 دهه بعد از جنگ به کشور فشار آورده اما نتوانسته ما را به عقب نشینی وادار کند و کماکان به اهداف و آرمان‌های حضرت امام نزدیک می‌شویم.

بعد از انقلاب 100 درصد مردم از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند

وحدت ملی مهمترین آرمانی که باید به آن دست پیدا کنیم

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت ملی مهمترین آرمانی است که باید به آن دست پیدا کنیم تصریح کرد: امیدوارم که در مسائل اقتصادی و فرهنگی بتوانیم اشکالاتی که وجود دارد برطرف کنیم. توجه به بیمه نیز بسیار مهم است به طوری‌که بعد از انقلاب 100 درصد مردم از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند؛ همچنین در توجه به امکانات رفاهی برای روستاها مثل ایجاد مراکز درمانی، مدارس شبانه‌روزی، راه‌سازی، گازرسانی، تامین آب شرب و مخابرات بسیار موفق عمل کردیم.

وی با انتقاد از اینکه توجه به تولیدات ضعیف عمل شده تصریح کرد: باید به نیروهای مولد در روستاها بیشتر توجه شود تا از مهاجرت مردم به شهرها نیزجلوگیری شود اگرچه درزمینه امکانات رفاهی، بیمه و درمان به روستاها خوب عمل کردیم اما در بخش تولیدات و فراورده‌های کشاورزی و دامداری باید توجه بیشتری شود تا روستاییان بتوانند با علاقه و انگیزه کار کنند و در روستاها بمانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: با شعار استقلال آزادی که سر دادیم پای انقلاب محکم ایستادیم و با وحدت ملی این مشکلات را نیز پشت سر خواهیم گذاشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet