هدر اصلی
1397/11/17 17:18:01
سرویس حوزه ریاست
دکترلاریجانی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی بخش مرکزی قم:

انقلابی بودن به شعار نیست/ آمریکایی ها به دنبال مذاکره با ایران نیستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلابی بودن به شعار دادن نیست، گفت: در شرایط کنونی انقلابی بودن به این است که به اقتصاد و معیشت مردم بپردازیم.
انقلابی بودن به شعار نیست/ آمریکایی ها به دنبال مذاکره با ایران نیستند رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلابی بودن به شعار دادن نیست، گفت: در شرایط کنونی انقلابی بودن به این است که به اقتصاد و معیشت مردم بپردازیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107049187916.jpg انقلابی,بودن,به,شعار,نیست/,آمریکایی,ها,به,دنبال,مذاکره,با,ایران,نیستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه، 17 بهمن ماه) در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی بخش مرکزی قم گفت: یکی از آرزوهای مردم در روستاهای قم مسئله آب و گاز بود که خوشبختانه با انتقال آب از سرشاخه های دز و اجرای پروژه های گازرسانی این مسائل محقق شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در 40 سال اخیر پس از انقلاب اسلامی 99 درصد از شهرها و 75 درصد از روستاهای ما از نعمت گاز برخوردار شده اند البته این موضوع بسیار پرهزینه بوده و سرمایه گذاری سنگینی را می طلبد اما همواره یکی از اهداف انقلاب اسلامی رفع محرومیت در کشور بوده است.

دکترلاریجانی ادامه داد: ایران در دوران رژیم شاه با مشکلات و کمبودهای بسیاری روبه رو بود و تنها چند شهر محدود آباد نگه داشته شده و بقیه شهرها و روستاها در محرومیت کامل قرار داشتند البته در آن زمان نفت به میزان بالا توزیع می شد به طوری که براساس آمارها در آن زمان روزانه 6 میلیون بشکه نفت تولید می شد که از این میزان یک مقدار چپاول و مقداری دیگر فروخته و با درآمد آن واردات صورت می گرفت اما نگاه امام خمینی (ره) توجه به محرومان بود و با این رویکرد در آغاز انقلاب جهاد سازندگی ایجاد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین توسعه راه های شهری، روستایی و بین شهری یکی از اقدامات صورت گرفته در 40 سال اخیر است به طوری که براساس آمارها قبل از انقلاب حدود 200 کیلومتر جاده آسفالت وجود داشت که این میزان در پس از انقلاب اسلامی به حدود 100 هزار کیلومتر رسیده است از طرفی دیگر در 40 سال اخیر اقدامات قابل قبولی در زمینه برق رسانی، آبرسانی، بهداشت و درمان و مدرسه سازی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه وحدت و پیروی از رهبری کلید توسعه کشور در 40 سال اخیر بوده است، تصریح کرد: در زمان دفاع مقدس نیز این دو عامل نقش تاثیرگذاری داشتند و هر وقت ما در داخل کشور دارای وفاق و وحدت بودیم توانستیم در جنگ به پیروزی برسیم و امروز نیز دو عامل وحدت و پیروی از رهبری نقش اساسی در پیشرفت کشور دارند.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: برخی تصور می کنند که آمریکایی ها به دنبال مذاکره هستند اما باید گفت که آن ها به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی نبوده و تنها به دنبال ماجراجویی هستند البته اگر ایران مانند برخی از کشورهای منطقه از جمله عربستان بود آمریکایی ها حرفی نداشتند اما مردم ایران عزت و غیرت ملی را انتخاب کرده و دشمنان به همین دلایل با ما دشمنی می کنند.

دکترلاریجانی با بیان اینکه استقلال سیاسی ایران در 40 سال اخیر بسیار ارزشمند بوده است، گفت: مردم با مشارکت در انتخابات خودشان کشور را اداره می کنند اما در گذشته دربار برای انتخاب افراد لیست می داد اما امروز رهبری، مجلس، دولت و وزرا به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در بخش های مختلف از جمله تکنولوژی های نو، انرژی هسته ای و صنایع نظامی گفت: انصافا در حوزه نظامی و دفاعی اقدامات چشمگیری صورت گرفته است و اظهارات گستاخانه دشمنان به خاطر پیشرفت های کشور در حوزه دفاعی و موشکی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز وفاق، وحدت و پیروی از رهبر معظم انقلاب بسیار ضروری است و قطعا در شرایط کنونی ملاک انقلابی بودن توجه به اقتصاد و معیشت مردم است از این رو انقلابی بودن به شعار نخواهد بود بلکه مسئولان باید برای مردم وقت صرف کنند.

وی تصریح کرد: اگر در شرایط کنونی اقدامات با دقت و هوشیاری صورت گیرد قطعا می توان تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد به شرط آن که خلاءها و ضعف ها شناسایی و برای رفع آن اقدام صورت گیرد.

دکترلاریجانی ادامه داد: توجه به تولیدات داخلی، استفاده از دانش دانشگاهیان و جوانان متخصص برای توسعه کشور بسیار ضروری است از این رو زمانی که ظرفیت فناوری در کشور بالا رود آن زمان اقتصاد ما مستقل تر خواهد شد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه کلید توسعه روستاها ایجاد چرخه اقتصادی در این مناطق است، گفت: خوشبختانه برای ایجاد چرخه اقتصادی و اشتغال زایی در روستاها در سال گذشته اعتباری حدود یک و نیم میلیارد دلار اختصاص داده شده است همچنین در بحث کشاورزی روستاها با توجه به کمبود آب باید سیاست های جدیدی از جمله تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم های گلخانه ای صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet