شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/19 11:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شیراز مطرح شد:

دغدغه های نمایندگان شیراز در چهل سالگی انقلاب اسلامی / از تاکید بر اهمیت انتخابات و صیانت از آراء مردم تا لزوم تحکیم وحدت بین جریان های سیاسی

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات و رجوع به رأی مردم در ایران، تاکید کرد که مسیر توسعه کشور از توجه به صندوق رأی و انتخابات می‌گذرد.
دغدغه های نمایندگان شیراز در چهل سالگی انقلاب اسلامی / از تاکید بر اهمیت انتخابات و صیانت از آراء مردم تا لزوم تحکیم وحدت بین جریان های سیاسی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات و رجوع به رأی مردم در ایران، تاکید کرد که مسیر توسعه کشور از توجه به صندوق رأی و انتخابات می‌گذرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704105350019588.jpg دغدغه,های,نمایندگان,شیراز,در,چهل,سالگی,انقلاب,اسلامی,/,از,تاکید,بر,اهمیت,انتخابات,و,صیانت,از,آراء,مردم,تا,لزوم,تحکیم,وحدت,بین,جریان,های,سیاسی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،فرج الله رجبی  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت انتخابات و رجوع به رأی مردم در ایران، تاکید کرد که مسیر توسعه کشور از توجه به صندوق رأی و انتخابات می‌گذرد.

وی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شیراز گفت: عالیشوندی یکی از شجاع‌ترین مدیران ایران محسوب می‌شود؛ فردی که شورای کنونی شیراز و جریان‌های سیاسی وامدار او هستند.

او گفت: در دورانی که همه ما به شکلی محتاط عمل کرده و دو نبش می‌ایستیم! وجود آدم‌هایی معتقد به اصول و استوار به اصول مدنظر، بسیار ارزشمند است.

رجبی خطاب به فرماندار جدید شیراز گفت: من شهرهای زیادی را در کشور می‌شناسم که به لحاظ تنوع سیاسی و اجتماعی و قومی، شرایط خاصی دارند اما در هیچ یک از آن شهرها، فرماندارانش با مشکلات شیراز مواجه نبوده است.

او با تصریح اینکه فرماندار شیراز مسئولیت خطیری را برعهده دارد، گفت: مردم شیراز شهروندانی با روحیه، با نشاط و دارای دیدگاه‌های متعالی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … هستند و همواره در عرصه‌های مختلف حضور دارند، حفظ این فضا بسیار دشوار خواهد بود.

رجبی با بیان اینکه ما بسیاری از مسائل را خط کشی نکرده‌ایم بنابراین ورود به این عرصه‌ها دشوار است، گفت: در این ایام جشنواره فیلم فجر در حال برگزاری است و برخی علما به بعضی فیلم‌ها ایراد می‌گیرند، اما باید سوال کرد که آیا شما خطی کشیده‌اید که به خارج شدن از آن خط ایراد بگیریم.

فرج الله رجبی

 

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: مردم شیراز خوب یا بد که البته من آنان را خوب می‌دانم در بسیاری از حوزه‌ها از متوسط کشور جلوتر هستند، بنابراین ورود به عرصه مدیریت در این شهرستان بسیار دشوار و نیازمند شجاعت، شهامت، ایستادگی و ایثار است.

رجبی با بیان اینکه سال آینده، انتخاباتی در کشور پیش رو داریم، گفت: مهم نیست که چه کسی از صندوق خارج شود، مخالف یا موافق، مهم صیانت از حقوق شهروندانی است که رأی می‌دهند و این وظیفه خطیر برعهده فرمانداری است.

نماینده مردم شیراز با تصریح اینکه توسعه کشور از مسیر انتخابات و رجوع به صندوق رأی عبور کرده و می‌کند، گفت: در شیراز برگزاری انتخابات حلوای تن تنانی است که تا آن را نخوری نخواهی دانست.

رجبی با اشاره به وسعت شهرستان شیراز در شعاعی حدود ۴۰ کیلومتری، گفت: شهرستان شیراز هنوز روستاهایی را در خود دارد که با روستاییان آن با مشکل آب، راه، ارتباطات و … مواجه هستند.

نماینده مردم شیراز با تصریح اینکه باید به داد این مردم رسید و مشکلات آنان را مرتفع کرد، گفت: ما در مورد یک شهرستان دور از مرکز استان فارس صحبت نمی‌کنیم، بحث ما محرومیت بعضی روستاهای شهرستان شیراز است.

رجبی تاکید کرد: باید همه دست به دست هم داده و برای رفع محرومیت‌هایی که گاه نمی‌توان آنها را باور کرد، همت کنیم.

پارسایی: هجمه به دولت اخلاقی نیست

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  بهرام پارسایی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شیراز، گفت: مدیران باید جسارت لازم را برای تصمیم‌گیری در عرصه‌های دشوار را داشته باشند؛ در راستای تأمین منافع مردم گاه باید از دستورالعمل و بخشنامه عبور کرد.

پارسایی اتخاذ تصمیمات دشوار در زمینه صدور پروانه، صدور مجوز، حمایت از سرمایه‌گذار و برداشت سنگ از مسیر ایجاد کنندگان اشتغال را متذکر شد و گفت: ما هم می‌توانیم بی تفاوت از کنار مسائل عبور کنیم، هم می‌توانیم با احساس مسئولیت در کنار مردم گام برداریم.

وی با تصریح اینکه نباید به تفرقه و مشکلات دامن زد، گفت: وقتی ایران سرافراز و ایرانی موفق خواهد بود که همه از هر گروه و جناحی در کنار هم باشند، گفت: ما ایران را با تمام قومیت‌ها، اقوام، طوایف و … می‌خواهیم؛ ایران بدون استان‌های خوزستان و آذربایجان و کردستان و سیستان و بلوچستان مقبول ما نیست.

بهرام پارسایی

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی که خواسته یا ناخواسته به تفرقه خصوصاً تفرقه بین مردم، اختلافات قومی و قبیله‌ای دامن زده و می‌زنند، مرتکب خیانتی بزرگ نسبت به ایران و ایرانی می‌شوند؛ شرایط امروز چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالی نمی‌شناسد همه باید در کنار هم گره گشای مشکلات باشیم.

او همچنین گفت: شرایط فعلی کشور به گونه‌ای است که مردم متحمل فشار زیادی خصوصاً در زمینه اقتصادی شده‌اند، این مردم وفاداری خود به نظام و انقلاب را اثبات کرده‌اند، امروز نباید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم تصور کنند آنان را برای بهره برداری‌های سیاسی و اجتماعی و … نیاز داریم.

پارسایی با تصریح اینکه همه باید حقوق حقه مردم در بخش‌های مختلف را رعایت کرده و از این حقوق دفاع کنیم، گفت: تحریم‌ها مردم را در فشار قرار داده است، بعضی‌ها هم در این شرایط مدام به دولت هجمه وارد می‌کنند، اما این افراد بدانند که مردم ایران دارای حافظه تاریخی قوی هستند.

او ادامه داد: زمانیکه وفور نعمت بود و نفت را تا ۱۵۰ دلار می فرختیم، به دلیل سو تدبیر به سمت قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل رفتیم و قطعنامه ذیل فصل هفت شورای امنیت می‌توانست مقدمه جنگ باشد؛ شرایط امروز ناشی از عملکرد کسانی است که قطعنامه‌ها را کاغذ پاره خواندند.

پارسایی هجمه به دولت را اخلاقی ندانست و گفت: شرایط امروز ثمره بی تدبیری دولت‌های قبل است، همان کاغذ پاره‌ها ما را نیازمند برجام کرد؛ اما حالا به برجام حمله می‌کنند، برجامی که تا اذن رهبری نبود شکل نمی‌گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه امروز هم مجمع تشخیص مصلحت باید مدبرانه به موضوع اف ای تی اف و پالرمو، ورود داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس وظیفه خود را در این موضوع انجام داده‌اند، اکنون نوبت مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

او تصریح کرد: باید متوجه باشیم که اقدام مجمع تشخیص مصلحت در تصویب اف ای تی اف و پالرمو، حداقل موجب خواهد شد که فشارهای وارده به مردم از آنچه هست بیشتر نشود؛ عدم تصویب آن هم زمینه ساز افزایش فشارها به مردم خواهد بود.

پارسایی با بیان اینکه شرایط تحریم، بودجه و منابع مالی را امروز کسی نمی‌تواند انکار کند، تصریح کرد: در این شرایط مدیر بی تدبیر، نباید سو مدیریت خود را به گردن تحریم بیندازد، هر فردی مسئولیتی را در این شرایط پذیرفت باید کامل پای کار باشد؛ اگر مدیری فکر می‌کند راه حلی برای شرایط کنونی وجود ندارد، نباید بماند؛ ما قدردان مدیرانی هستیم که پای کار هستند.

او اضافه کرد: از هیچ فردی پذیرفتنی نیست که به بهانه تحریم و کمبود بودجه، شانه از مسئولیت خالی کند، همه باید تا آخر بایستیم و نباید ناامیدی را به واسطه ناتوانی خود به مردم تحمیل کنیم، موظف هستیم امیدوارانه مسیر را ادامه بدهیم.

پارسایی اعتقاد دارد که هر مسئولی از سطح کارشناسی تا بالاترین سطوح، با درایت می‌تواند حداقل یک گره از کار مردم بگشاید و کار را به پیش ببرد و اگر مدیری فکر می‌کند تحریم اجازه کار نمی‌دهد، مسئولیت را به دیگران واگذار کند.

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه نمایندگان در کنار هم از مدیران دلسوز حمایت می‌کنند، گفت: ما با استاندار فارس در جابه جایی مدیرانی که نمی‌خواهند گره از کار مردم بگشایند، همراه خواهیم بود.

رضایی: انقلاب اسلامی به نقطه تکامل رسیده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود رضایی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان شیراز گفت: انقلاب به چهل سالگی رسید و همه کسانی که دل با این انقلاب داشته و دارند و با آن همراه بوده‌اند، اربعین آن را نیز لمس و درک کردند.

او گفت: اربعین یک عدد مقدس در فرهنگ دینی و ملی ایرانیان به شمار می‌رود و از بار معنایی بسیار بالایی برخوردار است؛ عدد چهل برای ما همواره تقدس خاصی داشته و دارد.

رضایی با یادآوری اینکه آغاز رسالت پیامبر مکرم اسلام (ص) در چهل سالگی بود، گفت: حضرت موسی چهل سالگی به کوه تور رفت و یونس چهل روز در شکم ماهی ماند و … همه اینها نشان از جایگاه عدد چهل در اندیشه و گذشته و امروز ما دارد.

مسعود رضایی

 

وی در ادامه با تاکید بر این که امروز و در چهل سالگی انقلاب اسلامی دیگر مسئولیت مسئولان بسیار سنگین‌تر از گذشته خواهد بود، گفت: از امروز هیچ اشتباهی پذیرفتنی نیست.

رضایی با اشاره به تغییر فرماندار شیراز، گفت: این تغییرها نه برای انسان شخصیت می‌آورد و نه از شخصیت افراد می‌کاهد، آنچه برای افراد ماندگار خواهد بود و به آنها جایگاه می‌بخشد، عملکرد آنان و گام‌هایی است که در دوران خدمت بر می‌دارند، باید خدمت را یک عبادت دانست.

او با بیان اینکه نمی‌توان به صندلی مسئولیت دل خوش داشت، گفت: اگر امروز اعتقاد داریم که انقلاب اسلامی به نقطه تکامل رسیده است، باید صاف و پاک و از مسائل احساسی دور شویم و دست به خردورزی بزنیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آغاز سال چهلم انقلاب اسلامی، شروع صافی و پاکی است، گفت: انقلاب را باید صاف و پاک به مردم نشان داد؛ اگر امروز دست به دست هم ندهیم و گفتمان ملی را شروع نکنیم، شاید فردا خیلی دیر باشد.

رضایی با تصریح اینکه بسیاری از کارها، کاذب و تشریفات است، گفت: در اغلب کشورهایی که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی شبیه ما هستند، چنین تشریفاتی وجود ندارد؛ اینکه زمان آغاز یک پروژه، آنقدر آدم‌های بیکار سر می رسند که اصل هدف و کار مغفول می‌ماند.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: اینکه آنقدر تعریف و تمجید یکدیگر را می‌گوئیم که حقیقت لابه لای حرف‌هایمان گم می‌شود؛ باید کمی به سمت واقعیت حرکت کرد و برنامه و جلسات را بدون تکلف و تشریفات برگزار کنیم.

رضایی گفت: دوری از تشریفات و تکلف به حتم مسئولان را محبوبتر خواهد کرد و اگر غیر از این باشد، مردم روزی ما را فراموش و به ما پشت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم با قدردانی از عالیشوندی فرماندار سابق و احمدی منش سرپرست فرمانداری، امیری به عنوان فرماندار جدید شهرستان شیراز معرفی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet