هدر اصلی
1397/11/19 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس تشریح کرد:

نرخ بازده دارایی‌های وقفی در اقتصاد ایران چیست

پورابراهیمی با طرح این پرسش که نرخ بازده دارایی‌های وقفی در اقتصاد ایران چیست؟ تصریح کرد: اینکه اوقاف سازمان حرفه‌ای و تخصصی شود نخستین اتفاق این است که خدمات در حوزه وقف افزایش پیدا می‌کند و ذی نفعان وقف استفاده بیشتری می‌کنند
نرخ بازده دارایی‌های وقفی در اقتصاد ایران چیست پورابراهیمی با طرح این پرسش که نرخ بازده دارایی‌های وقفی در اقتصاد ایران چیست؟ تصریح کرد: اینکه اوقاف سازمان حرفه‌ای و تخصصی شود نخستین اتفاق این است که خدمات در حوزه وقف افزایش پیدا می‌کند و ذی نفعان وقف استفاده بیشتری می‌کنند https://cdn.icana.ir/d/019/201901104254089486.jpg نرخ,بازده,دارایی‌های,وقفی,در,اقتصاد,ایران,چیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تحول در ساختار وقف یک ضرورت است، گفت: اوقاف نقش بسیار مهمی در سرانه تولید کشور دارد و یکی از موضوعات مهم استفاده بهینه از دارایی‌های وقفی در اقتصاد کشور است.

وی در همایش وقف و انقلاب اسلامی در کرمان اظهار کرد: حضور رئیس جدید سازمان اوقاف فرصت مغتنمی برای اوقاف است و فضای جدید می‌تواند متفاوت از قبل باشد و برای انجام کارهای بزرگ باید در بدنه سازمان و نیروها تغییر رویکرد ایجاد شود.

وی افزود: آنچه که امروز نیاز است، تحول در اقتصاد وقف است، چیزی که ادبیات آن رو به فراموشی می‌رود و این سوال مطرح است که سهم مجموعه اوقاف در ارزش فعالیت‌های اقتصادی کشور چیست؟

پورابراهیمی با طرح این پرسش که نرخ بازده دارایی‌های وقفی در اقتصاد ایران چیست؟ تصریح کرد: اینکه اوقاف سازمان حرفه‌ای و تخصصی شود نخستین اتفاق این است که خدمات در حوزه وقف افزایش پیدا می‌کند و ذی نفعان وقف استفاده بیشتری می‌کنند و این موارد اثر خود را در اقتصاد کشور نیز می‌گذارد و زمانی که می‌خواهیم تولید ناخالص کشور را برآورد کنیم، همه تولیدات با هم محاسبه می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: اوقاف نقش بسیار مهمی در سرانه تولید کشور دارد و یکی از موضوعات مهم استفاده بهینه از دارایی‌های وقفی در اقتصاد کشور است.

وی افزود: محاسبات نشان می‌دهد نرخ بازدهی دارایی‌های وقفی در اقتصاد کشور کمترین سهم (یک چهارم) است که به واسطه ساختار است و به شخص ربطی ندارد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه امروز ادبیات جدیدی در وقف داریم، گفت: وقف سهام یکی از موضوعاتِ دغدغه اجرایی است و وقف پول نیز یکی از موضوعات جدید است.

وی بیان کرد: اگر در حوزه اقتصاد وقف به شکل جدی ورود کنیم، بخش زیادی از مأموریت‌های رهبری در اقتصاد مقاومتی می‌تواند با مأموریت‌های جدید حوزه وقف تحقق پیدا کرده و به هدف‌گذاری‌ها دست پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وضعیت جاری دارایی‌های وقفی در اقتصاد مطلوب نیست و نرخ بازده یک چهارم کل نرخ بازده دارایی‌های معمولی است که باید خود را در اقتصاد کشور نشان بدهد.

وی افزود: تحول در ساختار وقف یک ضرورت است و ما در مجلس و کمیسیون اقتصادی در حوزه تغییر در قانونگذاری آماده همکاری هستیم.

پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: کشور ما امروز مورد هجمه تمام عیار اقتصادی از سوی آمریکاست و جنگ سختی را شروع کرده‌اند و آمریکایی‌ها سختگیرانه‌ترین اقداماتی که می‌شود علیه کشوری در جنگ اقتصادی اعمال کرد، رقم زده‌اند.

وی تصریح کرد: بعد از شوک ارزی در کشورمان، امریکایی‌ها فکر می‌کردند کسانی که به این مسائل اعتراض دارند، به نظام اعتراض دارند و در داخل کشور هم جریان سازی کردند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: دشمن از اقدامات خود دست برنداشته زیرا سیلی‌های سنگینی از انقلاب خورده و در صدد جبران این سیلی‌هاست اما نصرت الهی همیشه یار مردم ما بوده و طراحی و اطلاعات غلط و حتی منافقین نمی‌تواند اثری بر انقلاب بگذارد.

وی افزود: دشمنی‌هایی که علیه کشور ما می‌شود مسؤولیت مسؤولان در ارتباط با مردم را بیشتر می‌کند و حتماً باید دولت و مجلس برای کاهش مشکلات تلاش کنند که بخشی از آن به آمریکا ارتباط ندارد.

به گزارش ایسنا پورابراهیمی تصریح کرد: هدف آمریکا این است که در اقتصاد اینقدر به مردم فشار بیاورد که خروجی آن نارضایتی مردم از انقلاب باشد اما به این هدف نخواهد رسید و آمریکایی‌ها آرزوی نابودی جمهوری اسلامی ایران را به گور خواهند برد و ایران با عزت و افتخار مسیر خود را طی خواهد کرد و وظیفه ما در این جنگ سنگین است و حوزه وقف به عنوان یکی از حوزه‌های مهم اقتصادی می‌تواند ایفای نقش کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet