هدر موبایل
1397/11/20 00:09:54
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد

عدم سرسپردگی به نظام‌های سیاسی خارجی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد عدم سرسپردگی به نظام های سیاسی خارجی از دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب است.
عدم سرسپردگی به نظام‌های سیاسی خارجی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد عدم سرسپردگی به نظام های سیاسی خارجی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102794185156.jpg عدم,سرسپردگی,به,نظام‌های,سیاسی,خارجی,از,دستاوردهای,40,ساله,انقلاب Icana

قاسم میرزایی نیکو  در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی و داخلی، گفت: ایران پیش از انقلاب کشوری کاملا وابسته در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره بود و بر این اساس هیچگاه نمی توانست روی پای خودش بایستد.

عدم سرسپردگی به نظام های سیاسی خارجی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این مهم در حالیست که با روی کار آمدن انقلاب مردمی، طی چهل سال گذشته کشورمان بر اساس آرمان ها و اهداف اسلامی حرکت کرده و هیچگاه سرسپرده نظام های سیاسی خارجی نبوده که یکی از دستاوردهای سیاسی انقلاب ایران محسوب می شود.

وی ادامه داد:  در این بین باید یادآور شد با شکل گیری انقلاب اسلامی کشورهای سلطه گر تلاش کردن با استفاده از ابزارهایی همچون تحریم انقلاب را از پای در آورند اما این امر محقق نشد. این مهم درحالیست که برخی از انقلاب های شکل گرفته در دنیا نتوانستند در مقابل این ترفند استعمارگران دوام بیاورند و از بین رفتند بنابراین چنین خصیصه های نیز از ویژگی های سیاسی انقلاب اسلامی ایران است.

مردم ایفاگر نقش اول و تاثیرگذار در سیاست داخلی کشور هستند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد مردم در سیاست داخلی هیچگاه تاثیرگذار نبوده و نمی توانستند ابراز نظر کنند؛ به عبارتی تصمیمی از سوی سردمداران پهلوی گرفته میشد که باید همه مطیع آن بودند اما امروزه مردم خودشان سرنوشت کشور را رقم می زنند و به نوعی در معادلات سیاست داخلی نقش اصلی را ایفاگر هستند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین فجر انقلاب هستیم می توان اذعان کرد که نمره بدست آمده در حوزه سیاست داخلی خوب است اما بر اساس آرمان ها هنوز جای فعالیت بیشتری وجود دارد تا بتوان به ایده آل ها دست یابیم.

  • بیشتر بخوانید؛

استقلال سیاسی ایران حاصل عدم سرسپردگی به غرب است

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet