پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/11/21 03:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نانواکناری:

مقایسه بین میزان صادرات و فروش نفت قبل و بعد از انقلاب چه پیام هایی دارد

نماینده مردم بابلسر، فریدونکنار و بهنمیر تصریح کرد: برای اینکه دریابیم آیا توانسته ایم به اهداف انقلاب دست یابیم، باید به چند موضوع توجه کنیم که یکی از آنها مقایسه وضعیت کشور با قبل از انقلاب است.
مقایسه بین میزان صادرات و فروش نفت قبل و بعد از انقلاب چه پیام هایی دارد نماینده مردم بابلسر، فریدونکنار و بهنمیر تصریح کرد: برای اینکه دریابیم آیا توانسته ایم به اهداف انقلاب دست یابیم، باید به چند موضوع توجه کنیم که یکی از آنها مقایسه وضعیت کشور با قبل از انقلاب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705100804633948.jpg مقایسه,بین,میزان,صادرات,و,فروش,نفت,قبل,و,بعد,از,انقلاب,چه,پیام,هایی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ولی‌الله نانواکناری گفت: دشمنان با استفاده از قدرت رسانه ‌ای خود، تلاش می کنند جلوی درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی از سوی جوانان ایرانی را بگیرند و در پشتوانه مردمی انقلاب و نظام خلل ایجاد کنند که باید در مقابل این اقدامات هشیار باشیم.

نماینده مردم بابلسر، فریدونکنار و بهنمیر تصریح کرد: برای اینکه دریابیم آیا توانسته ایم به اهداف انقلاب دست یابیم، باید به چند موضوع توجه کنیم که یکی از آنها مقایسه وضعیت کشور با قبل از انقلاب است. قبل از انقلاب با جمعیت 35 میلیونی 6 میلیون بشکه نفت در روز صادر می کردیم این درحالی است که امروز با جمعیت 80 میلیونی روزانه 2 و نیم میلیون بشکه نفت صادر می کنیم و این اصلا قابل مقایسه نیست. رژیم پهلوی با وجود این همه سرمایه از همه ظرفیت ها بهره نبرد و این، یکی از دلایل قیام مردم علیه حکومت پهلوی بود.

وی اضافه کرد: ظرفیت دانشگاه ها، راه ها، پیشرفت های علمی در نانو، هوافضا، سدسازی، پل و... بسیار افزایش یافته طوری که این این پیشرفت در مقایسه با قبل از انقلاب یک به صد است.

وی افزود: اگر بخواهیم این مقایسه را با توانمندی های موجود، یعنی استعداد کشور انجام دهیم، 20 از صد هستیم؛ چون ایران کشوری است چهار فصل و دارای امکانات فراوان اما متاسفانه نتوانستیم از همه ظرفیت ها و استعدادهایمان آنگونه که باید استفاده کنیم و همین امر باعث شد در برخی موارد مانند صنعت غذایی به خودکفایی نرسیم.

نانواکناری اضافه کرد: وسعت سرزمین ما تقریبا دو برابر ترکیه و با جمعیتی تقریبا یکسان با این کشور است؛ این کشوربا وجود کوهستانی بودن در بحث صادرات کشاورزی از ما جلوتر است.

ولی الله نانواکناری

 

وی علت اصلی این امر را شفاف نبودن و تناقض در برخی رفتارها عنوان کرد و اظهار داشت: اوایل انقلاب مردم می گفتند بی نفتی را تحمل می کنیم اما زیر بار ذلت نمی رویم؛ در دوران هشت سال دفاع مقدس وقتی فرمانده گردان جلوتر از نیرو حرکت می کرد، بقیه هم جلو می رفتند؛ امروز مانند گذشته نیست و برخی مسئولان نسبت به مردم عقب هستند.

نماینده مردم بابلسر، فریدونکنار و بهنمیر در مجلس شورای اسلامی مهمترین الزام دهه پنجم انقلاب را عمل کردن به آنچه می گوییم، دانست و گفت: در گام نخست باید آنچه که عمل می کنیم بگوییم و آنچه که می گوییم عمل کنیم. اگر چنین باشیم پیشرفت می کنیم.
نانواکناری با رد این ادعاها که اگر انقلاب نمی شد، کشور مسیر پیشرفت خود را به صورت طبیعی طی می کرد، گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد؛ در آن زمان فقط 35 میلیون نفر جمعیت داشتیم چرا با این همه فرصتی که در کشور وجود داشت به این پیشرفت ها دست نیافته ایم و اصلا برای همین داد مردم درآمد و قیام کردند.

وی افزود: پدر و پسر پهلوی 50 سال بر کشور حکومت کردند؛ در دوره محمدرضا پهلوی همه این امکانات وجود داشت اما اقدامی نکرد و این ادعای بی اساسی است که برخی به زبان می آورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: با داشتن صداقت می توان پیشرفت بیشتری داشت؛ همه مسئولان باید بررسی کنند که چه کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم کشور را به پیشرفت بیش از این رساند.

به گزارش ایرنا نانواکناری تاکید کرد: ما می توانیم جزو حکومت های برتر دنیا باشیم؛ مردم بسیار خوبی داریم که نمره آنان صد است؛ مسئولان اما نمره قابل قبولی دریافت نمی کنند.

وی درباره استفاده از ظرفیت جوانان نیز گفت: هر کسی استعداد دارد و باید امکانات به منصه ظهور رسیدن استعدادش در این نظام فراهم شود و فرقی میان افراد وجود ندارد. هر کس می تواند به مردم خدمت کند جناح بندی هم معنا ندارد. باید دست هرکس را که به مردم خدمت کرد، بوسید و فرقی ندارد اصلاح طلب باشد یا اصولگرا.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet