هدر موبایل
1397/11/19 18:55:16
سرویس سیاسی
۴۰ سالگی انقلاب؛

سیاست خارجی انقلاب اسلامی ابرقدرت‌ها را پای میز مذاکره با ایران کشاند

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد مقاومت سیاسی ایران موجب شد تا غربی ها از گزینه نظامی دست بردارند و پای میز مذاکره حاضر شوند که این امر دستاور سیاسی انقلاب اسلامی است.
سیاست خارجی انقلاب اسلامی ابرقدرت‌ها را پای میز مذاکره با ایران کشاند رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد مقاومت سیاسی ایران موجب شد تا غربی ها از گزینه نظامی دست بردارند و پای میز مذاکره حاضر شوند که این امر دستاور سیاسی انقلاب اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106695746729.jpg سیاست,خارجی,انقلاب,اسلامی,ابرقدرت‌ها,را,پای,میز,مذاکره,با,ایران,کشاند Icana

جلال میرزایی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه سیاست خارجی و داخلی، گفت: می توان اذعان کرد یکی از مهمترین دستاوردهای سیاست خارجی کشورمان طی چند سال گذشته، توافق هسته ای برجام بوده است.

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: البته نباید از یاد برد که توافق برجام موجب شد کشورهای غربی که در گذشته همواره صحبت از گزینه نظامی می کردند در پای میز مذاکره حاضر شوند؛ اکنون نیز این توافق موجب شده کشورهای مدعی دموکراسی در چالش بزرگی قرار بگیرند و هر نوع رفتار خارج از عرف سیاسی آنها می تواند زمینه افول سیاسیشان در بین کشورهای دنیا را رقم بزند.

وی با اشاره به دستاورد سیاسی داخلی کشورمان در چهار دهه گذشته، ادامه داد: فشارهای سیاسی و اقتصادی زیادی از سوی کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و متحدانش به انقلاب اسلامی ایران وارد می شود تا از این طریق انسجام داخلی مردم و مسئولین دچارخدشه شود یا از بین برود.

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ وحدت و انسجام داخلی یکی مهمترین دستاوردهای سیاست داخلی انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: همچنین می توان اذعان کرد که مولفه هایی مانند مردم سالاری و شایسته گزینی نیز در حوزه سیاست داخلی محقق شده و بر این اساس مردم می توانند در عرصه های انتخاباتی با انتخاب افراد دغدغه هایشان را مطرح کنند و سرنوشت کشور را رقم بزنند.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع می توان اذعان کرد که مردم در انتقال قدرت نقش موثری دارند و رای اکثریت مردم دولت ها مشخص می شوند و افراد منتخب به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند و این مهم در حالیست که چنین موضوعی در دوره پهلوی وجود نداشت و سیاست ها از بالا به پایین دیکته و اجرایی میشد./

  • بیشتر بخوانید؛

استقلال سیاسی ایران حاصل عدم سرسپردگی به غرب است

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet