ایام محرم 1398
1397/11/22 09:33:00
سرویس اقتصادی
خادمی:

رتبه برتر ایران در صنعت LNG/ضرورت سرمایه گذاری بیشتر در صنعت نفت و گاز

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران در صنعت LNG پیشرفت خوبی داشته است، گفت: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی است.
رتبه برتر ایران در صنعت LNG/ضرورت سرمایه گذاری بیشتر در صنعت نفت و گاز عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران در صنعت LNG پیشرفت خوبی داشته است، گفت: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104628899638.jpg رتبه,برتر,ایران,در,صنعت,LNG/ضرورت,سرمایه,گذاری,بیشتر,در,صنعت,نفت,و,گاز Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی عملکرد ایران در تولید و صادرات محصولات ال ان جی، گفت: قبل از انقلاب کارهای حفاری و فنی مرتبط به استخراج نفت و گاز توسط شرکت‌های خارجی صورت می‌گرفت اما این شرکت ها پس از انقلاب از ایران خارج شده و حتی اکثر دستگاه‌های‌ حفاری‌شان را با خود بردند به همین دلیل پس از انقلاب نزدیک به یک سال صنعت حفاری در ایران صورت نگرفت، تا اینکه با موافقت امام خمینی(ره) "شرکت ملی حفاری" با یک دستگاه آغاز به کار کرد و اکنون بالای 120 دستگاه دارد و در ادامه "شرکت حفاری شمال" تشکیل شد و اکنون پس از آمریکا و کانادا بهترین صنعت حفاری را داریم.

با موافقت امام(ره) "شرکت ملی حفاری" با یک دستگاه آغاز به کار کرد و اکنون بالای 120 دستگاه دارد و در ادامه "شرکت حفاری شمال" تشکیل شد و اکنون پس از آمریکا و کانادا بهترین صنعت حفاری را داریم

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدتی است که ایران بازار گاز منطقه را به دلایل مختلف از دست داده، افزود:به امکان صادرات گاز خود تحت‎عنوان "خط صلح" که به پاکستان و در ادامه هندوستان می‌رسید توجه کافی نشده، قرارداد با عمان نیز نهایی نشده در بحث نفت نیز میادین مشترک ایران به جزء پارس جنوبی معمولا از کشورهای همسایه عقب هستند، که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: به عنوان مثال گازی که روسیه صادر می‌کند قابل تحریم نیست چراکه قراردادهای گازی آن‌ها طولانی مدت و استراتژیک هستند بدین معنا که کشورهای گازگیرنده به کشورهای صادرکننده آن وابسته می‌شوند اما این مهم در مورد ایران صدق نمی‌کند.

خادمی اضافه کرد: با توجه به اینکه ایران منابع عظیمی از گاز را دارد، یکی از سیاست‌ها این است که علاوه بر صادرات به صورت خط لوله به همسایگان برای صادرات با LNG تلاش شود.

صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران مقادیر زیادی گاز داشته که قابلیت صادرات دارد، افزود: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی برای کشور است که تولید انرژی و صادرات آن برای کشور درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet