هدر موبایل
1397/11/29 15:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد عضو فراکسیون امید از طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

میرزایی با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مجلس بیان کرد: طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که روز گذشته در مجلس اعلام وصول شد ظاهر خوبی دارد اما در پوشش این ظاهر به دنبال حفظ بازنشستگان در عرصه مدیریت اجرایی کشور است.
انتقاد عضو فراکسیون امید از طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان میرزایی با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مجلس بیان کرد: طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که روز گذشته در مجلس اعلام وصول شد ظاهر خوبی دارد اما در پوشش این ظاهر به دنبال حفظ بازنشستگان در عرصه مدیریت اجرایی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107247853825.jpg انتقاد,عضو,فراکسیون,امید,از,طرح,اصلاح,قانون,ممنوعیت,به,کارگیری,بازنشستگان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلال میرزایی  عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به دنبال حفظ مدیران بازنشسته در عرصه مدیریتی کشور است.

وی با اشاره به اعلام وصول طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مجلس بیان کرد: طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که روز گذشته در مجلس اعلام وصول شد ظاهر خوبی دارد اما در پوشش این ظاهر به دنبال حفظ بازنشستگان در عرصه مدیریت اجرایی کشور است.

نماینده مردم ایلام در مجلس در ادامه اظهار کرد: این طرح حتی در مقایسه با مصوبه چند ماه پیش مجلس که منجر به بازنشستگی تعدادی از استانداران شد، یک عقب‌گرد محسوب می شود چراکه مبنا را قانون مصوب ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در ۲۰ اردیبهشت ۹۵ قرار داده است و اصلاحیه های بعد از آن را کلا نادیده گرفته است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر تبصره ۲ این طرح که در خصوص افراد بدون جایگزین است ابهام داشته و تعریف نادرستی از این افراد دارد. تشخیص اینکه کدام افراد بدون جایگزین هستند نباید صرفا بر اساس سن و تایید سران سه قوه باشد بلکه باید در این زمینه ما قانونی برای طولانی مدت همراه با معیارهای مشخصی داشته باشیم.

میرزایی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر در خصوص فرهنگستان ها بندی به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در سال ۹۵ اضافه کرده اند در صورتی که در وضعیت فرهنگستان ها تغییری ایجاد نشده است و اغلب اعضای فرهنگستان ها عضو هیئت علمی دانشگاه ها بوده و بازنشستگی آن ها تابع قانون خاصی است.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: به نظر می رسد این طرح شتاب زده تهیه شده است و هدف آن به جای اصلاح قانون فعلی، خنثی کردن مصوبه کمیسیون تلفیق یعنی الحاقیه ۴ تبصره ۱۲ در خصوص تعریف سال و سن بازنشستگی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet