هدر موبایل
1397/11/24 10:01:11
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

انقلاب ایران خط جدیدی در عرصه بین‌المللی ترسیم کرده است

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نه تنها دیگر ژاندارم آمریکا نیست؛بلکه پوزه آن را به خاک می مالد.
انقلاب ایران خط جدیدی در عرصه بین‌المللی ترسیم کرده است سخنگوی فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نه تنها دیگر ژاندارم آمریکا نیست؛بلکه پوزه آن را به خاک می مالد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104795461697.jpg انقلاب,ایران,خط,جدیدی,در,عرصه,بین‌المللی,ترسیم,کرده,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن درباره انقلاب اسلامی ایران و بازتاب های آن گفت: انقلاب اسلامی نه تنها یک تحول عمیق با رویکردهای جدید  در ایران ایجاد کرد؛بلکه یک خط جدیدی در عرصه بین‌المللی ترسیم کرده است.

ایران قبل از انقلاب ژاندارم آمریکا بود

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:به وجوه ملی و تحولات ایران انقلاب اسلامی اشاره می‌کنم،ایران قبل از انقلاب ژاندارم آمریکا بود، ژاندارم یعنی تابع فرمانده آمریکایی؛ می گفت بنشین می نشست و می گفت بلندشو،بلند می‌شد.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم ورامین،پیشوا و قرچک درمجلس با بیان اینکه  بیش از ۵۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران همه مقدرات در دستشان بود و کشور را اداره می‌کردند،مطرح کرد: آمریکایی ها همه اقتصاد ایران در اختیارشان بود، ۳۰ میلیون جمعیت داشتیم و ۹ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم،اما امروز ۸۰ میلیون جمعیت داریم  یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم. اینها تفاوت های اصلی این نظام است.

وی با اشاره به تغییر نخست وزیر و جابجایی اسدالله عَلم به جای امینی،تاکید کرد:محمدرضا پهلوی برای جابجایی نخست وزیر کشورش به آمریکا سفر کرد؛این ها تاریخ کشور است من قصه نمی گویم.دکتر امینی نخست وزیر ایران بود؛در سال 41 شاه  از وی ناراضی بود؛چراکه گوش به حرفش نمی داد؛محمدرضا به واشنگتن سفر کرد و با رئیس جمهور وقت آمریکا صحبت کرد و رضایت آنها را گرفت تا امینی را بردارد و عَلَم را به جای وی بگذارد.

نقوی حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران الان نه تنها ژاندارم آمریکا نیست؛بلکه در واقع پوزه آمریکا را به خاک می مالد،اظهار کرد:ما در بسیاری از دستاوردها جزو رتبه‌های ۱۰ کشورِ اول، ۲۰ کشورِ اول،۱۵ کشور اول در دنیا هستیم؛طبیعی است که آمریکا نتواند تحمل کند، معلوم است که ترامپ و پمپئو  بگویند که ژاندارمِ ما ،امروز خودما را لِه می کند و معلوم است  عصبانی می شوند و این حرف‌ها را درباره انقلاب اسلامی ایران می زنند.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت ملت را افزایش داد،ادامه داد:ملت ایران جهش های بزرگی را انجام داده است که البته مورد قبول آمریکایی ها نیست،طبیعی است که  آنها همینجور با انقلاب اسلامی ایران برخورد کنند؛البته مشکلات کشورمان را کتمان نمی کنیم؛بالاخره همه کشورها مشکلات دارند.

فرهنگ انقلابی کشور ما روی ملت ها تاثیر گذاشته است

وی با اشاره به قدردانی پمپئو از مهره های سوخته ای مانند مسیح علینژاد،مطرح کرد:اگر افرادی مثل مسیح علینژاد دلشان برای زن هاو کودکان  فلان طبقات می‌سوزد؛خوب در همان اروپا ،زشت ترین برخوردها را با زنان و مردان می کنند،ناشایست ترین برخوردها با طبقات رنگین پوست می شود،بدترین برخوردها با منتقدان می شود؛چرا دلشان برای آنها نمی سوزد و جیک نمی زنند؛چرا فقط درباره ایران صحبت می کنند. 

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:انقلاب اسلامی ایران واقعا یک تحول بزرگ در ایران و یک اثرگذاری موثر در عرصه بین‌المللی داشت؛البته آمریکایی‌ها از این تحولات خیلی ناراحت و خشمگین هستند؛امروز فرهنگ انقلابی کشور ما واقعاً روی ملت ها تاثیر گذاشته است؛ما نمی گوییم که باعث انقلاب ها شده ،ولی آثار آن را را  هم در منطقه و هم خارج از منطقه می بینیم .

به گزارشخانه ملت؛ محمدجوادظریف در فضای مجازی در پاسخ به عوام فریبی تازه ترامپ ، "چهل سال شکست" ایالات متحده در برابر ایران را به وی یادآوری کرد.
ظریف نوشت :" ۴۰ سال شکست از پذیرش این واقعیت که ایرانی‌ها هرگز تسلیم نخواهند شد. ۴۰ سال شکست از انطباق سیاست ایالات متحده با واقعیت. ۴۰ سال شکست در بی‌ثبات‌سازی ایران از طریق خون‌ریزی و هزینه کردن از خزانه مردم آمریکا؛ بعد از ۴۰ سال انتخاب‌های غلط، وقت آن است که رئیس جمهور آمریکا در سیاست شکست‌خورده ایالات متحده بازنگری کند. "/

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet