هدر موبایل
1388/07/08 09:16:00
سرویس صحن
لاریجانی از سازمان ملل خواستار شد:

محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه جنایتکاران جنگی

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تایید گزارش کمیته حقیقت یاب در مورد فاجعه غزه در شورای حقوق بشر سازمان ملل، خواستار محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دادگاه جنایات جنگی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز چهارشنبه گفت: کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در بررسی خود پیرامون حمله سبوعانه ارتش رژیم صهیونیستی به غزه بخشی از رفتارهای وحشیانه و جنایات جنگی این رژیم را عیان نمود.

وی افزود: روز گذشته در شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارش کمیته حقیقت یاب مطرح و مورد تایید قرار گرفت.

لاریجانی تصریح کرد: هر چند در این گزارش بخش اندکی از جنایات ضد بشری این رژیم منعکس است اما صراحت دارد که برضد مردم مظلوم غزه از بمب‌های فسفری استفاده شده و مساجد و بیمارستان‌ها بمباران گردیده و خانه‌های مردم عادی مورد هجوم رژیم صهیونیستی واقع شده است.

وی ادامه داد: اینک زمانی است که سازمان ملل در پیگیری نتایج شورای حقوق بشر، سران رژیم صهیونیستی را در دادگاه جنایات جنگی به محاکمه کشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این اقدام را برای تنبیه متجاوز امری ضروری و آن را آزمونی برای تمام حیثیت سازمان ملل می‌داند و از همه مجالس کشورهای اسلامی می‌خواهد همگی تلاش نمایند گزارش شورای حقوق بشر را در دادگاه جنایات جنگی مطرح و سران رژیم صهیونیستی محاکمه شوند.

وی گفت: طی دو روز گذشته رژیم صهیونیستی با ورود به مسجد الاقصی و ضرب و جرح و کشتار مسلمانان در بیت المقدس ضمن توهین به حیثیت اسلامی مسجد الاقصی جنایت دیگری را مرتکب شده است.

لاریجانی افزود: رژیم اسرائیل طبق توافقات غیرعادلانه موجود هم حق چنین توهینی به قبله مسلمانان نداشت اما گستاخی این رژیم از آنجا نشات می‌گیرد که با طرح جدید آمریکا درباره فلسطین تصور نمودند راه برای چنین امری باز شده است.

وی اظهار داشت: طرحی ناپخته که قصد دارد که مسجد الاقصی را صرفا به یک اثر تاریخی بدل نماید و طی برنامه‌ای مسئولیت آن را به رژیم صهیونیستی بسپارد.

رئیس مجلس تصریح کرد: اوباما باید پاسخ دهد این همان چیزی است که در سخنرانی خود در قاهره به عنوان احترام به حقوق مسلمانان از آن یاد نمودید. شما که گفتید که من با صدای اذان آشنا هستم آیا رفتار ایالات متحد باعث شد که در مسجد الاقصی به جای صدای اذان صدای چکمه‌های سربازان رژیم صهیونیستی شنیده شود.

نمایندگان نیز با سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل» سخنان رئیس مجلس را تایید کردند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم نمودن این اهانت بزرگ به قبله مسلمانان از همه مجالس کشورهای اسلامی، علما و صاحبنظران بصیر اسلامی می‌خواهد در آغاز این حرکت توهین آمیز ساکت ننشینند و با فریادهای خود از مردم مسلمان فلسطین و حیثیت اسلامی مسجد الاقصی دفاع نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet