خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/25 12:50:22
سرویس سیاسی
جمالی‌نوبندگانی:

دولت مفاد توافق رژیم حقوقی دریای خزر را باید در قالب لایحه به مجلس ارایه کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، گفت: دولت آنچه در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر با سایر همسایگان توافق کرده را باید در قالب لایحه به مجلس ارایه کند.
دولت مفاد توافق رژیم حقوقی دریای خزر را باید در قالب لایحه به مجلس ارایه کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، گفت: دولت آنچه در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر با سایر همسایگان توافق کرده را باید در قالب لایحه به مجلس ارایه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100958072341.jpg دولت,مفاد,توافق,رژیم,حقوقی,دریای,خزر,را,باید,در,قالب,لایحه,به,مجلس,ارایه,کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری توافق کنوانسیون تعیین رژیم حقوقی دریای خزر، گفت: بر اساس مفاد کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، این توافق همه مسائل حقوقی دریای خزر را در بر نمی‌گیرد.

حرفهای لاوروف درباره رژیم حقوقی دریای خزر

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنچه دولت جمهوری اسلامی در این کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر با سایر همسایگان دریا توافق کرد به ویژه در مورد حدود مرزها باید به تایید مجلس شورای اسلامی برسد.

 توافقات ایران و همسایگان درباره خزر باید در قالب لایحه به مجلس ارایه شود

وی افزود: نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بعد از برگزاری این کنوانسیون جلسات متعددی با دکتر ظریف وزیر امور خارجه برگزار کرد لذا اگر دولت توافق خود با سایر همسایگان دریای خزر را نهایی می‌داند ، باید لایحه آن را به مجلس بدهد.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: بر اساس مفاد توافق این کنوانسیون، تعیین رژیم و سهم کشورها از دریای خزر به معنای مشخص صورت نگرفته است.

لزوم هم‌افزایی افراد و گروه‌های سیاسی در خصوص رژیم حقوقی دریای خزر

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افراد و گروه‌های سیاسی برداشت‌های متفاوتی از توافق داشتند اما در رابطه با رژیم حقوقی دریای خزر آنچه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اینکه همه گروه‌ها و افراد باید هم افزایی کنند تا آنچه حق واقعی جمهوری اسلامی است، استیفا کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیف تاکید کرد: این موضوع باید در قالب اقدامی کارشناسی و فنی تلقی کرد، همه دستگاه‌ها و گروه‌ها هم باید با وزارت امور خارجه همراهی کنند تا مفادتوافق به قانون دائمی تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مجلس ملی جمهوری آذربایجان پروتکل های ضمیمه توافقنامه کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر در خصوص مبارزه با جرایم سازمان یافته ، همکاری برای مبارزه با تروریسم ، همکاری و تعامل نیروهای مرزبانی پنج کشور حاشیه خزر را تصویب کردند.

گفتنی است؛ همچنین توافقنامه دیگری مربوط به همکاری کشورهای ساحلی خزر در مورد پیشگیری از بروز حوادث در دریای خزر از سوی نمایندگان مجلس ملی جمهوری آذربایجان بررسی و به تصویب رسید./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet