هدر موبایل
1397/11/26 10:05:00
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

فعالیت چارتری‌ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالیت چارتری ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست، متأسفانه امروز قیمت نهایی بلیط پروازهای هوایی توسط چارتری ها تعیین می شود.
فعالیت چارتری‌ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالیت چارتری ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست، متأسفانه امروز قیمت نهایی بلیط پروازهای هوایی توسط چارتری ها تعیین می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103461624496.jpg فعالیت,چارتری‌ها,در,مسیرهای,پرتردد,قابل,قبول,نیست Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تداوم فعالیت شرکت های چارتری در کشور گفت: متأسفانه در سال های گذشته، برگزاری پروازهای چارتری بدون برنامه ریزی صورت گرفته و شاهد بودیم که چارتری ها حتی در خطوط پر مسافر نیز مشغول به فعالیت بودند.

هواپیما

فعالیت چارتری ها در مسیرهای پرتردد قابل قبول نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مسئله بارها در پروازهای هوایی در خطوط پرتردد رخ داد که به طور مثال میزان صندلی‌های خالی در یک پرواز هوایی یکصد صندلی بود و متقاضیان این پرواز مثلا 200 نفر بودند، حال با این شرایط چه معنایی دارد که پرواز در قالب چارتری صورت گیرد.

تعیین قیمت نهایی بلیط پروازهای هوایی توسط چارتری ها

فعالیت چارتری ها در پروازهای پر مسافر و خطوط پرتردد موجب شده بود که این شرکت ها عملا قیمت نهایی بلیط را تعیین کنند و این موضوع زمینه ساز افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی شده بود

وی گفت: فعالیت چارتری ها در پروازهای پر مسافر و خطوط پرتردد موجب شده بود که این شرکت ها عملا قیمت نهایی بلیط را تعیین کنند و این موضوع زمینه ساز افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی شده بود.

رضایی کوچی تصریح کرد: اصول فعالیت پروازهای چارتری به این گونه است که پرواز چارتری باید در قالب یک بسته واحد شامل محل اقامت، جابه جایی مسافر و مسائل دیگر باشد، نه آنکه شرکت های چارتری به صورت انفرادی اقدام به فروش بلیط به مسافران کنند.

شرکت های چارتری در برخی از نقاط مانند کیش، قشم و مناطق نفت خیز فعالیت می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه کمیسیون عمران مجلس در چند سال اخیر به شدت نسبت به فعالیت چارتری ها اعتراض کرده است، گفت: با پیگیری های این کمیسیون و برگزاری نشست با وزرای راه و شهرسازی مقرر شد که شرکت های چارتری در برخی از نقاط مانند کیش، قشم و مناطق نفت خیز فعالیت کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به طور حتم فعالیت چارتری ها باید محدود شود، زیرا یکی از عوامل افزایش قیمت بلیط، فعالیت شرکت های چارتری است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet