خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/11/25 12:49:12
سرویس سیاسی
/تبین گام دوم انقلاب از سوی رهبری در نگاه نمایندگان ملت/

شاخصه های"عزت،حکمت و مصلحت"در سخنان رهبری بارها در مقاطع مختلف انقلاب بیان شده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ؛رهبری معظم به ما مسولان هشدار می دهند که در چهل سالگی انقلاب که دیگر انقلاب پخته شده و به بلوغ سیاسی رسیده است و تجربیات چهل ساله داریم؛حالا دیگر اشتباهات پذیرفتنی نیست.
شاخصه های"عزت،حکمت و مصلحت"در سخنان رهبری بارها در مقاطع مختلف انقلاب بیان شده است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ؛رهبری معظم به ما مسولان هشدار می دهند که در چهل سالگی انقلاب که دیگر انقلاب پخته شده و به بلوغ سیاسی رسیده است و تجربیات چهل ساله داریم؛حالا دیگر اشتباهات پذیرفتنی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg شاخصه,های"عزت،حکمت,و,مصلحت"در,سخنان,رهبری,بارها,در,مقاطع,مختلف,انقلاب,بیان,شده,است Icana

محمدجواد ابطحی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره  به بیانیه "گام دوم انقلاب" خطاب به ملت ایران و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی ایران،گفت:همانطور که از فحوای کلام و بیانیه مهم مقام معظم رهبری بر می آید یکی از فصل های مشخص درباره  عزت ملی و مرزبندی با دشمن است.

وی افزود:البته موضوع مرزبندی با دشمنان را هم امام راحل(قدس سره) در بیانات ،در منشورها و حتی وصیت نامه سیاسی الهی ایشان خودشان گفتند و اشاره داشتند و هم مقام معظم رهبری در عمر30ساله زعامت شان بارها تاکید کردند.تأکید رهبر فقید انقلاب اسلامی و  حضرت آیت الله خامنه ایبه خود آموزه های دینی ما  و آیات قرآنی ما بر می‌گردد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره دو آیه شریفه قرآن کریم درباره موضوع عزت مطرح کرد:خداوند در آیه شریفه139 سوره آل عمران (وَلا تَهِنُوا وَلا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ) ،مومنین اندوهگین نباشید شما برترید،اگر مومن باشید و جای دیگر در آیه 8 سوره منافقون می فرماید(و لِلهِ العِزَّةُ وَ لِرَسولِهِ وَ لِلمُؤِمنین) عزت ویژه خدا و رسول و اهل ایمان است؛ این را باید در سیاست داخلی خودمان و در روابط با افراد در نظر بگیریم.

 ابطحی با بیان اینکه موضوع احساس عزت حتی در تربیت کودک بسیار مهم است ،مطرح کرد:احساس عزتمندی از اصول اولیه تربیتی اسلام است و در مقابله با دشمنان ما بسیار مهم است.یعنی اگر خدای نکرده روحیه وادادگی ، انفعال،ذلت رخ بدهد ریشه کنی یک حکومت حتمی است؛ تبعات ناخوشایندی هم دارد مثلاً در خود یک خانواده اگر حالت فروتنی و کرامت انسانی تبدیل به ذلت شود؛باعث عواقب زیادی می شود؛از جمله اعتیاد یکی از دلایل اعتیاد احساس ذلت است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر سخنان هوشمندانه رهبری درباره مرزبندی با دیگر کشورها در سایه عزت ملی،تاکید کرد:در مورد سیاست خارجی با اشاره به سخنان رهبری در مورد دقت در مرزبندی و در روابط خارجی،در مقابله با دشمن آن هم دشمن شناخته شده ؛که بارها و بارها در تعامل با کشورهای دیگر نشان می‌دهد که می‌خواهد سلطه‌گر باشد، علنی هم ابراز می کند که بقیه نژادها ،بقیه ملت ها و بقیه کشورها لیاقت در اختیار داشتن منابع خودشان را هم ندارند و باید به دست ما سیاست و اقتصادشان اداره شود؛در مقابله با این ها اگر ما بیاییم وادادگی داشته باشیم و تسلیم شویم و عقب نشینی کنیم؛این ها گستاخ تر خواهند شد.

وی با اشاره به وادادگی فلسطین در زمان یاسرعرفات در موضوع فلسطین،مطرح کرد:در موضوع فلسطین ،یاسرعرفات با همین امید واهی که اینها داده بودند ؛در پیمان اسلو شرکت کردند و در کمپ دیوید مشارکت کردند و همینطور در پیمان مراکش این ها شرکت کردند؛نتیجه این شد که روزبه روز آرمان‌های فلسطین کمرنگ و کمرنگ تر شد و اسرائیل در مقابل فلسطین مدعی تر شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به عزت فلسطین در سایه نیروهای مقاومت تاکید کرد:وقتی رسیدیم به جهاد اسلامی،حماس و مقاومت ؛نسل بالنده ای که در مقابل اسرائیل ایستادند و این حرکت باعث شد که حتی اسرائیل در مرز خودش دیوار بکشد؛ این نشان می دهد که حضرت آقا به این مسئله اشاره می‌کنند که شما را در مقابل دشمنان مخصوصا آمریکایی‌ها و برخی کشورهای اروپایی که سر وته یک کرباس هستند و به دنبال منافع خودشان هستند و نه دلشان به حال حقوق بشر می سوزد،نه به حال مردم دنیا و نه آزادی به توجه دارند اینها شعارهای است که می دهند برای اینکه افراد را به دام بیندازند؛نباید کوتاه بیاییم.

وی با اشاره به شاخصه های" عزت،حکمت و مصلحت"در سخنان رهبری که بارها در مقاطع مختلف بیان شده است ،تأکید کرد:بسیار مهم است این مسئله و این هشدار چندین باره مقام معظم رهبری  به مسولین،دولتمردان و مجلس مااست که حواستان را جمع کنید و در مقابل قدرت ها کوتاه نیایید؛متاسفانه بعضی از مسئولین ما در مقاطع مختلف دچارمرعوبیت،شیفتگی به غرب شدند که این سخنان را فراموش کردند.

ابطحی ادامه داد:به طور مثال یکی از مقامات از توبه آمریکا صحبت می‌کند،آمریکا شیطان بزرگ است آیا شیطان توبه می‌کند؟و اگر توبه کرد توبه آن پذیرفتنی است و از سر اخلاص است که ما آن را بپذیریم ؟خیلی باید حواسمان را جمع کنیم.

این نماینده مردم در خانه ملت با تاکید براینکه نمی‌خواهیم که با دنیا تعامل نداشته باشیم،اظهار کرد:مقام معظم رهبری هم بارها فرموده اند که باید با دنیا تعامل داشته باشیم ؛اما بحث این است که نباید کلاه سرمان برود.حضرت علی (ع)در نامه ای به مالک اشتر فرمودند که مالک مراقب باش!کسی که قرار است معاهده ببندد از افراد برجسته و باهوش باشد که مبادا یک جمله ای در قرارداد باشد که کلاه سر امت اسلام  برود.

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس با تاکید بر احادیث نورانی از اهل بیت(ع) درباره اهمیت چهل سالگی و سن پختگی،افزود:تا الان کوتاه آمدیم و تجربه نداشته‌ایم،جوانانی آمدند، انقلاب کردند؛افرادی از حوزه و دانشگاه آمدند و تجربیاتی کردند؛مثلا در زمینه اقتصاد،دولتی شدن را برگرفته از اقتصاد مارکس پیاده کردند و یا نظام سرمایه داری و لیبرالیسم را پیاده کردند و تجربیاتی انجام شد؛همه این راه ها را رفتیم،اما حالا دیگر نباید اشتباه کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد:حضرت آقا به ما هشدار می دهند که در چهل سالگی انقلاب که دیگر انقلاب پخته شده و به بلوغ سیاسی رسیده است و تجربیات چهل ساله داریم؛حالا دیگر اشتباهات پذیرفتنی نیست؛ نباید این اشتباهات را انجام بدهیم.رهبری معظم هشدار می‌دهند که الان در آستانه دهه ۵۰ انقلاب ؛ این ملت عزیز ما با تمام بصیرت ،با کمال هوشیاری و علی رغم تمام مشکلات ،فشارها و تهدیدها در میدان آمدند؛ برای عزت این ملت،باید مراقب باشیم و این عزت ملی را باید حفظ کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛بیانیه‌ی "گام دوم انقلاب" تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای "دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی" خواهد بود و "فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی" را رقم خواهد زد.

رهبری معظم انقلاب در مورد چند سرفصل اساسی توصیه‌هایی  کردند.این سرفصل‌ها عبارتند از: علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی.

مقام رهبری با تاکید بر عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن؛فرمودند: این هر سه، شاخه‌هایی از اصلِ «عزّت، حکمت، و مصلحت» در روابط بین‌المللی‌اند. صحنه‌ی جهانی، امروز شاهد پدیده‌هایی است که تحقّق یافته یا در آستانه‌‌ی ظهورند: تحرّک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت در برابر سلطه‌ی آمریکا و صهیونیسم؛ شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و زمین‌گیر شدن همکاران خائن آنها در منطقه؛ گسترش حضور قدرتمندانه‌ی سیاسی جمهوری اسلامی در غرب آسیا و بازتاب وسیع آن در سراسر جهان سلطه.

 اینها بخشی از مظاهر عزّت جمهوری اسلامی است که جز با شجاعت و حکمت مدیران جهادی به دست نمی‌آمد. سردمداران نظام سلطه نگرانند؛ پیشنهادهای آنها عموماً شامل فریب و خدعه و دروغ است. امروز ملّت ایران علاوه‌ بر آمریکای جنایت‌کار، تعدادی از دولتهای اروپایی را نیز خدعه‌گر و غیرقابل اعتماد می داند. دولت جمهوری اسلامی باید مرزبندی خود را با آنها با دقّت حفظ کند؛ از ارزشهای انقلابی و ملّی خود، یک گام هم عقب‌نشینی نکند؛ از تهدیدهای پوچ آنان نهراسد؛ و در همه حال، عزّت کشور و ملّت خود را در نظر داشته باشد و حکیمانه و مصلحت‌جویانه و البتّه از موضع انقلابی، مشکلات قابل حل خود را با آنان حل کند. در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet