ایام محرم 1398
1397/11/24 17:24:56
سرویس اقتصادی
/تبیین گام دوم انقلاب از سوی رهبری در نگاه نمایندگان ملت/

منشور اصلاح ساختار اقتصادی تهیه شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس  می گوید باید سریعتر منشور اصلاح ساختار اقتصادی کشور آماده شود.
منشور اصلاح ساختار اقتصادی تهیه شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس  می گوید باید سریعتر منشور اصلاح ساختار اقتصادی کشور آماده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104405678425.jpg منشور,اصلاح,ساختار,اقتصادی,تهیه,شود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت: زمانی که مقام معظم رهبری به اصلاح ساختار تأکید داشتند عنوان کردم که هم مجلس و هم دولت یکدست نیستند بنابراین  نمی توان از طرفی به یک اجماع رسید چرا که دولت و مجلس بیشتر متکی به رای مردم هستند از این رو وارد کارهای ریسکی نمی شوند.

در بُعد اقتصادی به جایگاهی که باید نرسیده ایم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه دولت ها شجاع نیستند، ادامه داد: دولت ها یا عاقل نیستند یا شجاع نیستند و این باعث می‌شود دولت‌ها نتوانند دست به ریسک های بزرگ بزنند، مسائل امروز جامعه نشان می دهند ما بعد از ۴۰ سال در حوزه اقتصاد دچار یکسری ضعف‌ها هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: این در حالی است که در حوزه‌های دیگر از جمله حوزه فرهنگی،سیاسی، حتی از لحاظ اجتماعی معتقدم موفقیت‌های داشته ایم اما از لحاظ اقتصادی برد و موفقیتی نداشتیم و به جایگاهی که باید می‌رسیدیم نرسیده ایم.

وی اظهار داشت:یکی از دلایلی که باعث شده به جایگاه اصلی در حوزه اقتصادی نرسیم این است که ما تاکنون نتوانستیم اقتصادمان را مقاوم کنیم، دشمن همه ترفند ها برای ضربه زدن به این انقلاب را پیش گرفت و تنها جبهه ای که تشخیص داد می‌تواند نفوذ کند جبهه اقتصادی بود باید صادقانه گفت که بد هم محاسبه نکرد.

دشمن اقتصاد ایران را ضعیف دیده است

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه دشمن اقتصاد ایران را ضعیف دیده است، گفت: دشمن اقتصاد ما را وابسته، نفتی و سیاه دیده است و متوجه شد که این جبهه ما ضربه پذیر است، در فضای اقتصادی بیشترین نارضایتی عمومی ایجاد شده که  امیدواریم با رهنمودهای رهبری بتوانیم مسائل را برطرف کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته دستورات قبلی مقام معظم رهبری برای تغییر در مسیر اقتصادی کفایت می کرد اما بیانیه گام دوم انقلاب راه را برای ما روشن کرده و در واقع این بیانیه دستورالعمل است.

وی با بیان اینکه باید مجلس و دولت یک دل و یک صدا نسخه ای مقام معظم رهبری را اجرایی کنند اظهار داشت: واقعا درد امروز جامعه با این نسخه دوا می شود و ما با تاکید بر این حرکت کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت:از سوی دیگر مجلس و دولت در کنار هم با پرهیز از لفاظی های سیاسی و رفتارهای عمدتا سخیف که هیچ کدام دراولویت مردم نیست اهدافی که مقام معظم رهبری مشخص کردند در راستای اجرایی شدن بیانیه حرکت کنند.

ماموریت جدید به کمیسیون های اقتصادی مجلس داده شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: باید برای کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس ماموریت های جدیدی تبین کرد و تمام هم و غم خود را برای اجرایی کردن دستورالعمل مقام معظم رهبری بگذارند، اطلاعات این بیانیه از سوی کارشناسان برتر اقتصادی کشور به مقام معظم رهبریگزارش شده است که متاسفانه از این افراد در دولت ها استفاده نمی شود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تاکید کرد: باید هر چه  سریعتر منشور اصلاح ساختار اقتصادی کشور در تمامی حوزه ها از جمله حوزه مالیات، بانک و گمرک تهیه شود تا با اصلاح ساختارهای اداری مشکلات بر طرف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet