خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/11/26 13:29:22
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا:

اصلاح ساختار بودجه به بحث گذاشته می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات می گوید جزییات اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور مشخص نیست و قراراست درباره آن بحث و گفت‌وگو شود.
اصلاح ساختار بودجه به بحث گذاشته می شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات می گوید جزییات اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور مشخص نیست و قراراست درباره آن بحث و گفت‌وگو شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106192806792.jpg اصلاح,ساختار,بودجه,به,بحث,گذاشته,می,شود Icana

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اصلاح ساختار بودجه گفت: بودجه سال 98 با اصلاحاتی که پس از نکاتی که مقام معظم رهبری متذکر شدند، بر روی آن انجام گرفت به واقعیت های جامعه نزدیک تر شده است.

بودجه 98 منطبق بر واقعیت است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: یکی از پارامترهایی که نشان دهند واقعیت بودجه سال 98 است این است که بودجه پروژه های واقعی و متناسب باتوان تخصیص اعتبارات لحاظ شد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در سال های گذشته شاهد بودیم برای پروژه ها بودجه های بالایی در نظر گرفته می شد اما در گزارش تفریغ بودجه مشخص می شد که  تنها 30 درصد بودجه تخصیص داده شد بنابراین دولت برای سال 98 اعداد و ارقامی را لحاظ کرد که از عهده آن بر می آید.

گراف لایحه بودجه 98

 

وی گفت: به عبارتی دولت اگر توان پرداخت 70 میلیارد تومان برای یک پروژه را دارد دیگر بودجه 100 میلیاردی لحاظ نکرده است که در آینده نتواند اعتبار پیش بینی شده را پرداخت کند، این کار باعث شده میزان رقم درآمد های دولت نیز کاهش یابد و منطبق بر واقعیت ها شود.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، به شاخصه دیگر واقعی شدن بودجه 98 اشاره کرد و بیان داشت: دولت برای پیش بینی اعتبار برای پروژه های عمرانی اولویت زمان را نیز در نظر گرفته است به نحوی که پروژه هایی که رو به اتمام هستند در اولویت تخصیص اعتبار قرار گرفته اند تا هر چه زودتر به بهره برداری رسیده و توسعه کشور رقم بخورد.

بودجه 98 تک سقفی شد

این نماینده مجلس با اشاره به دو سقفی بودن بودجه اظهار داشت:  دولت لایحه بودجه سال 98 را دو سقفی ارائه کرده بود تا مجلس و نمایندگان در صورت افزایش اعتبارات بخشی از ردیف ها تا سقف دوم پیش بروند اما این موضوع در کمیسیون تلفیق به یک سقف تغییر کرد تا بودجه سال آینده با ساختار و واقعیت جامعه همخوانی داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در خصوص اصلاح ساختار اقتصادی که اخیرا بر آن تاکید شده است، گفت: قراراست موضوع اصلاح ساختار اقتصادی و بودجه کشور مورد بررسی قرار گیرد ولی همچنان جزییات این اصلاح ساختاری مشخص نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet