خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/11/27 11:42:17
سرویس سیاسی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

بودجه 98 دو سقفی بسته می شود

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بودجه سال ۹۸ کل کشور با دو سقف بسته می شود و مجلس و دولت بر این موضوع تاکید دارند اما تصمیمات بعدی در خصوص احتمال تقدیم بودجه چند دوازدهم و یا پیشنهادات مشابه منوط به نظر و تصویب مجلس است.
بودجه 98 دو سقفی بسته می شود سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بودجه سال 98 کل کشور با دو سقف بسته می شود و مجلس و دولت بر این موضوع تاکید دارند اما تصمیمات بعدی در خصوص احتمال تقدیم بودجه چند دوازدهم و یا پیشنهادات مشابه منوط به نظر و تصویب مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101809575094.jpg بودجه,98,دو,سقفی,بسته,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (شنبه، 27 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز که با حضور وزرای اقتصادی دولت تشکیل شد، گفت: جلسه امروز در خصوص بحث بودجه و الزامات بودجه و چالش های پیش روی بودجه سال 98 تشکیل شد و علاوه بر وزرای اقتصادی دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در آن حضور داشت و رئیس کمیسیون تلفیق نیز گزارشی از عملکرد این کمیسیون به نمایندگان ارائه کرد و در ادامه نیز 9 نفر از نمایندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

وی افزود: جمع بندی جلسه امروز این بود که تمرکز بودجه سال 98 باید بر روی بحث تولید، اشتغال، صادرات و توجه به اقشار محروم باشد و 300 هزار میلیارد تومان آن نیز به بحث پرداخت حقوق کارکنان دولت اختصاص دارد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: یکی از نگرانی های مرتبط با بودجه 98 نحوه صادرات نفت است که وزیر محترم نفت برنامه ها و اقدامات خود را در این باره تشریح کرد، همچنین در خصوص تامین کالاهای اساسی نیز گزارش خوب و مبسوطی از سوی وزیر جهاد کشاورزی ارائه شد البته نمایندگان نیز دغدغه های خود را در خصوص گرانی های اخیر مطرح کردند و در مورد بحث شرایط خودروسازی نیز اظهارنظرها خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت با حرارت مطرح شد و با توجه به اینکه رقمی معادل 11 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و دارو در اختیار دولت خواهد بود این انتظار می رود شرایط اصلاح شود. در ادامه رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز قول داد بحث رفع مشکلات معیشت مردم با جدیت دنبال شود و وزرای مختلف این موضوع را مورد تاکید و توجه قرار دهند.

سخنگوی هیات رئیسه در پایان تصریح کرد: بررسی و تصویب لایحه بودجه 98 کل کشور از امروز به صورت علنی در مجلس و در دو شیفت صبح و بعدازظهر آغاز شده و تا پنجشنبه جلسات مجلس ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز ممکن است با توجه به تعاملی که با شورای نگهبان وجود دارد جلسات به شکل سه شیفته ادامه یابد و امیدواریم بتوانیم در زمان مقرر بودجه را تحویل شورای نگهبان و دولت دهیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet