ایام محرم 1398
1397/11/27 13:45:43
سرویس فرهنگی
تبیین گام دوم انقلاب از سوی رهبری در نگاه نمایندگان ملت:

پیشرفت‌های علمی کشور باید با بهره‌مندی از نخبگان ادامه یابد

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی کشور باید با بهره‌مندی از نخبگان ادامه یابد، گفت: استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است.
پیشرفت‌های علمی کشور باید با بهره‌مندی از نخبگان ادامه یابد عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی کشور باید با بهره‌مندی از نخبگان ادامه یابد، گفت: استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg پیشرفت‌های,علمی,کشور,باید,با,بهره‌مندی,از,نخبگان,ادامه,یابد Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در  "بیانیه گام دوم انقلاب"  در حوزه علم و پژوهش با تأکید بر این فرمایش رهبری که امروز دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور بوده و روی دیگر دانایی، توانایی است، عنوان کرد: در حال حاضر بهره مندی از سلاح و تجهیزات دفاعی به اندازه بهره‌مندی از علم و دانش اهمیت ندارد و این مؤلفه قدرت از جایگاه خاصی برخوردار شده است.

استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانیان بارها ثابت کرده‌اند که چه ظرفیت و استعدادی در حوزه علم و پژوهش دارند و این مهم ده‌ها بار خود را در المپیادهای علمی نشان داده است، گفت: استعداد علم و تحقیق در ملت ما از متوسط جهان بالاتر است و بر همین مبنا باید از این موهبت الهی به بهترین نحوه بهره برداری کرد.

عباسی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بر این مبنا که دستاوردهای دانش و فنّاوری ما در این مدت ما را به رتبه شانزدهم در میان بیش از دویست کشور جهان رسانید و مایه‌ شگفتی ناظران جهانی است، افزود: امروز همه کشورها به دنبال بهبود جایگاه علمی خود در دنیا هستند و اینجا است که سرمایه‌گذاری در این بخش به ویژه بر روی جوانان و نوجوانان اهمیت ویژه‌‎ای پیدا می‎کند.

نباید فرصت بهره مندی از نخبگان را به راحتی از دست دهیم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه نباید فرصت بهره‌مندی از هوش نخبگان ایرانی را به راحتی از دست داد و به سایر کشورها سپرد، عنوان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات و کلیت مجلس نیز همواره بر پژوهش تأکید داشتند و این امر را برای کشور یک ضرورت می‎دانند که همه کشورها بر آن متمرکز شدند.

وی ادامه داد: باید به نیروی انسانی مستعد این کشور نیز به چشم سرمایه‌های کشور نگاه شود و همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند ما اکنون حرکت را ‌آغاز کرده و با شتاب پیش می‌رویم ولی این شتاب باید سالها با شدّت بالا ادامه یابد تا آن عقب‌افتادگی جبران شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: موفقیت‌های کشور در حوزه نانو، زیست فناوری، دانش هسته‌ای و سلول‌های بنیادین تنها بخشی از دستاوردهای پژوهشی پس از انقلاب اسلامی بوده است که باید سرعت این دانش به صورت شتابنده‌ای افزایش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet