هدر موبایل
1397/11/27 17:47:34
سرویس صحن
مفتح در تشریح گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸

مفتح: به کلیات بودجه رای دهید، امکان اصلاح وجود دارد

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: به کلیات بودجه رأی دهید، برای اصلاح موارد فرصت وجود دارد و می‌توانیم نظر تمام نمایندگان در خصوص موارد این لایحه را مورد توجه قرار دهیم.
مفتح: به کلیات بودجه رای دهید، امکان اصلاح وجود دارد سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: به کلیات بودجه رأی دهید، برای اصلاح موارد فرصت وجود دارد و می‌توانیم نظر تمام نمایندگان در خصوص موارد این لایحه را مورد توجه قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201806101861840309.jpg مفتح:,به,کلیات,بودجه,رای,دهید،,امکان,اصلاح,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح  در نشست علنی امروز (شنبه، 27 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح گزارش کمیسیون تلفیق بودجه پیرامون لایحه بودجه سال 98 گفت: با تمامی مشکلاتی که وجود دارد رشد اقتصادی کشور در این لایحه قابل توجه است آن چه در لایحه دولت مورد نظر بود ۶۴ هزار میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی سرمایه است که می‌تواند خود چرخ‌های عمرانی کشور با بچرخاند. همچنین با توجه به مشکلات شرکت‌های دولتی بر اساس بودجه ۱۷۵ هزار میلیارد در سال آینده برای سرمایه‌گذاری‌ها در نظر گرفته شده که این خود می‌تواند اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه فرصت شور دوم در آئین نامه وجود دارد، آن زمان پیشنهاد همه نمایندگان قابل طرح خواهد بود افزود: خود سال‌ها به عنوان موافق و مخالف صبحت کردم. اما باید توجه کنیم موافق با تمام مواد این لایحه موافق نیست و همچنین مخالف هم با تمامی مواد این لایحه مخالف نیست. برای اصلاح فرصت وجود دارد. قانون بودجه یک قانون یک ساله است و ظرفیت یک ساله دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار کرد: ضوابط بودجه این گونه است که باید از حکم دائمی پرهیز کنیم. اگر بخواهیم برای قانون بودجه قانون دائمی را تغییر دهیم امر صحیحی نیست. اصلاحات باید صورت بگیرد ولی اصلاح در ۵ دقیقه مخالفت و موافقت انجام نمی‌شود و زمان خودش را دارد. زمان بررسی اکنون نیست. اگر ما به کلیات گزارش تلفیق رأی ندهیم این لایحه به دولت باز می‌گردد و پس از بازگشت از دولت مجلس باید بررسی‌ها را از صفر آغاز کنند. فکر می‌کنید که تغییراتی در آن به وجود می‌آید؟ در آن صورت ما امسال را از دست می‌دهیم و باید چند دوازدهم را مورد نظر قرار دهیم.

مفتح در پایان بیان کرد: برای تک تک مواد امکان ارائه پیشنهاد وجود دارد. با توجه به شرایط ویژه باید به کلیات رأی دهیم و در بررسی یا شور دوم در صحن علنی موارد دیگر را مطرح کنیم./

پایان پیام

خبرنگار مهدی سعدی آرانی

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet