هدر موبایل
1388/07/08 12:00:00
سرویس صحن
رحمانی در نطق میان دستور:

وزیر آموزش و پرورش باید قوی‌ترین وزیر باشد

**نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش باید قوی‌ترین وزیر کابینه باشد و بیشترین رای مجلس را کسب کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "رضا رحمانی"  اولین ناطق میان دستور جلسه‌علنی روز چهارشنبه گفت: امروزه اساتید و معلمان آموزش و پرورش رسالت سنگینی را به لحاظ فرهنگی بر عهده دارند زمانی این رسالت به خوبی عملیاتی می‌شود که مسیر برای آنها فراهم گردد.

نماینده تبریز افزود: مقام معظم رهبری فرمودند آموزش و پرورش مهمترین کار یک کشور است حال این سئوال مطرح است که حقیقتاً چقدر بازتاب این فرمایشات در رفتار و اعمال ما دیده می‌شود.

وی با اشاره به معرفی گزینه‌های رییس جمهور برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت: سئوال این است که در دولت شهید باهنر و شهید رجایی نیز با آموزش و پرورش این گونه برخورد شد.

وی افزود: اگر بپذیریم که بسیاری از نارسایی‌های فرهنگی در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از نظام آموزش و پرورش و دانشگاه نشات می‌گیرد که این چنین نیز می‌باشد بنابراین مهمترین اقدام توجه به مسائل آموزش و پرورش است.

رحمانی سپس به انتظار مردم از کابینه دهم اشاره کرد و افزود: انتظار منطقی این است که دولت دهم با عمل دقیق به فرمایشات مقام معظم رهبری که در دیدار با اعضاء کابینه فرمودند به اعتماد ملت و نمایندگان پاسخ شایسته دهند.

وی افزود: مردم آذربایجان شرقی انتظار دارند مصوبات استانی دور اول و دوم سفر هیات دولت به این استان را به مرحله فعل برسانید.

وی کاهش آب دریاچه ارومیه را خطری برای مناطق وسیعی از کشور دانست و افزود: چنانچه در این خصوص چاره‌اندیشی عاجلی نشود چهار استان و حدود ده میلیون نفر از جمعیت منطقه و کشورهای همسایه و نباتات  در خطر قرار می‌گیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه هر چه سریع‌تر قطار سریع‌السیر تهران تبریز را از دولت خواستار شد.

وی همچنین از دولت خواستار پرداخت مطالبات کارکنان شرکت تراکتورسازی تبریز شد.

نماینده تبریز گفت: دوران دفاع مقدس جلوه‌ای از استقامت ملت ایران بود که بازخوانی و انتقال صحیح ارزش‌های دفاع مقدس مانع ضربه زدن دشمنان در ضربه زدن به انقلاب خواهد شد.

وی افزود: دشمنانی عادت کرده بودند به بهانه‌های واهی و با حمله به ایران در هر حمله‌ای بخشی از ایران را از آن جدا کنند اما در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با مقاومت ملت ایران نه تنها به اهداف خود دست نیافتند بلکه به شکست خود اعتراف کردند.

نماینده تبریز ابراز امیدواری کرد که تجربه هشت سال دفاع مقدس مبنای برای دستیابی این ملت به تمدن اسلامی خواهد بود و ملل اسلامی از آن الهام خواهند گرفت همان‌ طور که ملت‌های لبنان و فلسطین از آن الهام گرفتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet