ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/11/28 09:28:01
سرویس صحن
دکترلاریجانی در پاسخ به تذکر نعمتی؛

ایجاد تغییر در لایحه بودجه حق مجلس است

رئیس مجلس گفت: اضافه کردن ۴۰ هزار میلیارد تومان خلاف قانون نیست و مجلس حق دارد در جریان بررسی لایحه بودجه تغییراتی را ایجاد کند.
ایجاد تغییر در لایحه بودجه حق مجلس است رئیس مجلس گفت: اضافه کردن 40 هزار میلیارد تومان خلاف قانون نیست و مجلس حق دارد در جریان بررسی لایحه بودجه تغییراتی را ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/77027.jpg ایجاد,تغییر,در,لایحه,بودجه,حق,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهروز نعمتی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98، با اشاره به اصل 152 قانون اساسی اظهار داشت: هرگونه تغییر در ارقام بودجه تابع مقررات خاص خود است اما اکنون بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان به بودجه پیشنهادی دولت اضافه شده و تغییرات جدی را ایجاد کرده که صورت اصلی بودجه را تغییر داده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ماده 182 قانون آئین نامه داخلی مجلس آمده است کمیسیون تلفیق موظف است ظرف 15 روز پس از پایان مهلت، گزارش خود را تقدیم کند.

وی افزود: گزارشی که کمیسیون تلفیق تهیه کرده دارای پیوست ها و جداول بودجه نیست و عملا نمی دانیم برچه اساسی تصمیم گیری کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در این موضوع برخورد صنفی را شاهد هستیم اما این موضوع قابل تامل است، لازم است رئیس مجلس دستور دهد تا جداول در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکرات بهروز نعمتی اظهار داشت: اضافه کردن 40 هزار میلیارد تومان خلاف قانون نیست و مجلس حق دارد در جریان بررسی لایحه بودجه تغییراتی را ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 40 هزار میلیارد تومان به بودجه اضافه نشده است، بیان کرد: دولت دو سقف را برای بودجه در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق یک سقف را تعیین کرد و نظر دولت نیز تقریبا همان سقف 447 هزار میلیارد تومانی بود.

دکترلاریجانی گفت: اصلاح جداول نیز آمده است و هر جدولی را که کمیسیون تلفیق تغییر داده در اختیار نمایندگان قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet