هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

شرکت ملی نفت مکلف به واریز 6 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه‌داری بابت خوراک پتروشیمی‌ها شد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت شرکت ملی نفت را مکلف به واریز 6 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه‌داری بابت خوراک پتروشیمی‌ها کردند.
یکشنبه 28 بهمن 1397 ساعت 11:06
شرکت ملی نفت مکلف به واریز 6 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه‌داری بابت خوراک پتروشیمی‌ها شد نمایندگان مردم در خانه ملت شرکت ملی نفت را مکلف به واریز 6 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه‌داری بابت خوراک پتروشیمی‌ها کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/112468.jpg شرکت,ملی,نفت,مکلف,به,واریز,6,هزار,میلیارد,تومان,به,حساب,خزانه‌داری,بابت,خوراک,پتروشیمی‌ها,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 با بند (هـ) تبصره (1) موافقت کردند.

بیژن زنگنه وزیر نفت در جریان بررسی پیشنهاد سیدکاظم دلخوش اباتری مبنی بر واریز 6 هزار میلیارد تومان معادل حداقل 4 میلیون تن قیر به حساب خزانه‌داری گفت: قیر برای دولت نیست که به کسی رایگان بدهیم یا خیر و پالایشگاه‌های تهران، تبریزو بندرعباس قیر را واگذار می‌کنند که قیمت‌ها نیز تابع بازار بوده و دست دولت نیست.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: از این رو پیشنهاد آقای دلخوش از نظر عملیاتی غیر ممکن است چرا که ممکن است حداقل 4 میلیون تن با استفاده از حداکثر 6 هزار میلیارد تومان به گونه‌ای باشد که قیمت 4 میلیون تن قیر در آینده 10 هزار میلیارد تومان شود و آن زمان نمی‌توان بر این اساس اقدام کرد پس موضوع اشتباه است.

به گزارش خانه ملت، پیشنهاد دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس به رأی گذاشته شد و با 133 رأی موافق، 54 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد و بند (هـ) را به شرح زیر اصلاح کرد:

در بند (هـ) آمده است: شرکت ملی نفت ایران مکلف است مبلغ شصت هزار میلیارد(60.000.000.000.000)ریال معادل حداقل 4 میلیون تن قیر از منابع دریافتی بابت خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی‌ها و پالایشگاهها را به صورت ماهانه به حسابی که نزد خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، واریز کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000