خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/28 16:25:47
سرویس اقتصادی
باید با متخلفان پروژه مسکن مهر متعلق به تعاونی ها برخورد شود؛

بدری:سود دوران مشارکت مشکل عمده تعاونی ها در اجرای پروژه‌های مسکن مهر

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:مشکل عمده تعاونی ها در اجرای پروژه های مسکن مهر، موضوع سود دوران مشارکت است که در این رابطه وزارت راه و وزارت تعاون و هیأت دولت باید راه حل قابل قبولی برای رفع این موانع بیاندیشند.
بدری:سود دوران مشارکت مشکل عمده تعاونی ها در اجرای پروژه‌های مسکن مهر سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت:مشکل عمده تعاونی ها در اجرای پروژه های مسکن مهر، موضوع سود دوران مشارکت است که در این رابطه وزارت راه و وزارت تعاون و هیأت دولت باید راه حل قابل قبولی برای رفع این موانع بیاندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100109364104.jpg بدری:سود,دوران,مشارکت,مشکل,عمده,تعاونی,ها,در,اجرای,پروژه‌های,مسکن,مهر Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بلاتکلیفی بخشی از پروژه های مسکن مهر متعلق به تعاونی های کشور، گفت: پروژه های مسکن مهری که توسط تعاونی ها اجرایی شد، در واقع شخصی ساز هستند و دولت تنها تسهیلات مرتبط با ساخت این مساکن را ارائه کرده است.

ساخت مسکن مهر

وزارت تعاون متولی اصلی تعیین تکلیف اجرای پروژه های مسکن مهر متعلق به تعاونی ها

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متولی اصلی اجرای پروژه های مسکن مهر در حوزه تعاونی ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این وزارتخانه باید برنامه ریزی دقیقی را برای تعیین تکلیف و اتمام این پروژه صورت دهد.

وی گفت: در زمان اجرای پروژه های مسکن مهر، تعاونی ها نیز در محلات، مناطق و ادارات فعال شده و اجرای برخی از این پروژه ها را در دست گرفتند.

دلایل تأخیر در اجرای پروژه های مسکن مهر تعاونی ها مشخص شود

بدری تصریح کرد: قطعا باید دلایل تأخیر در اجرای پروژه های مسکن مهر تعاونی ها مشخص شود، زیرا در هر صورت بخشی از سرمایه مردم و متقاضیان مدت طولانی است که عملا به علت عدم تعیین تکلیف مساکن مهر بلوکه شده است.

باید با متخلفان پروژه مسکن مهر متعلق به تعاونی ها برخورد شود

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به پرونده بلاتکلیفی بخشی از پروژه های مسکن مهر ورود کند و در صورت تخلف احتمالی با متخلفان برخورد قانونی کند.

وی ادامه داد: البته وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان متولی اصلی در اجرای پروژه های مسکن مهر باید زمینه را برای تسهیل کردن اعطای تسهیلات و اتمام پروژه های مربوطه فراهم کند.

سود دوران مشارکت عمده مشکل تعاونی ها در اجرای مسکن مهر

عمده مشکل تعاونی ها و متقضایان در اجرای پروژه های مسکن مهر، موضوع سود دوران مشارکت است که در این رابطه وزارت راه و وزارت تعاون و هیأت دولت باید راه حل قابل قبولی برای رفع این موانع بیاندیشندعمده مشکل تعاونی ها و متقضایان در اجرای پروژه های مسکن مهر، موضوع سود دوران مشارکت است که در این رابطه وزارت راه و وزارت تعاون و هیأت دولت باید راه حل قابل قبولی برای رفع این موانع بیاندیشند

بدری گفت: عمده مشکل تعاونی ها و متقضایان در اجرای پروژه های مسکن مهر، موضوع سود دوران مشارکت است که در این رابطه وزارت راه و وزارت تعاون و هیأت دولت باید راه حل قابل قبولی برای رفع این موانع بیاندیشند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: البته باید گفت که بسیاری از تعاونی ها در اجرای پروژه مسکن مهر عملکرد خوبی داشته اند، اما برخی از تعاونی ها نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند، بنابراین وزارت تعاون باید هر یک از پرونده ها را به صورت مستقل و با سرعت مورد بررسی قرار دهد.

113 هزار واحد مسکن مهر متعلق به تعاونی ها در کشور بلاتکلیف مانده اند

لازم به ذکر است که بر اساس آمارهای ارائه شده در شرایط کنونی حدود 113 هزار واحد مسکن مهر متعلق به تعاونی ها در کشور بلاتکلیف مانده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet