ایام محرم 1398
1397/11/28 15:04:15
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس:

فراکسیون ولایی پیگیر طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور نیست

نمایندگان عضو فراکسیون نمایندگان ولایی ضمن تاکید بر اینکه فراکسیون پیگیر طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور نیست، معتقدند که استیضاح در شرایط کنونی درست نیست البته برخی موافقان هم اذعان دارند که این مسئله مغایر منویات رهبری نیست.
فراکسیون ولایی پیگیر طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور نیست نمایندگان عضو فراکسیون نمایندگان ولایی ضمن تاکید بر اینکه فراکسیون پیگیر طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور نیست، معتقدند که استیضاح در شرایط کنونی درست نیست البته برخی موافقان هم اذعان دارند که این مسئله مغایر منویات رهبری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201806103476930383.jpg فراکسیون,ولایی,پیگیر,طرح,عدم,کفایت,رئیس‌جمهور,نیست Icana

 خبرگزاری خانه‌ملت- گروه سیاسی؛ مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه نشست علنی امروز مجلس از طرح استیضاح رئیس‌جمهور در 14 بند خبر داد. سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی به محض انتشار این خبر اعلام کرد که موضوع فراکسیونی نیست و تعدادی از نمایندگان بر اساس نظر شخصی موضوع را دنبال می‌کنند.

برخی دیگر از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نیز در این خصوص اظهارنظر کردند و مطالب مختلفی مبنی بر مخالفت و موافقت با استیضاح رئیس‌جمهور بیان کردند. نمایندگان مخالف استیضاح موضوع را غیرجدی دانسته و معتقدند که هنوز طرحی هم آماده نشده است اما یکی از موافقان استیضاح را لازم و هشداری برای رئیس‌جمهور دانست.

فراکسیون نمایندگان ولایی پیگیر استیضاح رئیس‌جمهور نیست

سیدحسین نقوی حسینی  در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، گفت: بحث عدم کفایت رئیس‌جمهور موضوع فراکسیونی نیست، در واقع نه تنها فراکسیون نمایندگان ولایی بلکه فراکسیون‌های سیاسی دیگر مجلس هم پیگیر این موضوع نیستند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی از نمایندگان بر اساس تشخیص فردی موضوع عدم کفایت رئیس‌جمهور را پیگیری می‌کنند.

لزوم پرهیز از استیضاح رئیس‌جمهور در شرایط کنونی

جواد کریمی‌قدوسی نیز به خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، گفت: هنوز طرحی با عنوان استیضاح رئیس جمهور یا عدم کفایت تهیه نشده است، من نیز این موضوع را از آقای ذوالنور پرسیدم، وی تکذیب کردند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: در هر حال با توجه به شرایط کنونی موافق استیضاح رئیس‌جمهور و پیگیری چنین طرحی در مجلس نیستم البته هنوز خبری نشده و طرحی در این خصوص تهیه نشده است، لذا از دامن زدن به چنین مسائلی باید پرهیز کرد.

پیگیری استیضاح رئیس‌جمهور مغایر منویات اخیر رهبری نیست

محمدعلی پورمختار از دیگر اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اما ضمن موافقت با استیضاح رئیس‌جمهور به خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، گفت: خبری از تهیه چنین طرحی ندارم، هرچند گفته شده برخی از نمایندگان دنبال این موضوع هستند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقام معظم رهبری پیش از 22 بهمن ماه فرمودند که افراد از بیان شعار و دیدگاه خلاف دولت در راهپیمایی پرهیز کنند چراکه 22 بهمن امر مشترک و اتفاق ملی است و در این روز نباید اقدام به شعار دادن علیه دیگری کرد اما در جای دیگر هر کسی می‌تواند نظر و دیدگاه خود را دنبال کند.

وی افزود: اگر امروز استیضاح رئیس‌جمهور یا بحث عدم کفایت مطرح می‌شود مغایر با منویات مقام معظم رهبری نیست، در حقیقت هشداری به آقای رئیس‌جمهور است تا در مدیریت کشور دقت نظر بیشتری داشته باشد.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: نمود خارجی این نوع مسائل مهم نیست، مجلس وظیفه نظارت، سوال یا استیضاح دارد که به فراخور اهمیت آنها را پیگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 بهمن ماه) حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی اعلام کرد: طرح استیضاح حسن روحانی رئیس ‌جمهور در 14 بند آماده شده است.

وی همچنین گفت: تاکنون 10 نماینده مجلس طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کرده‌اند/

خبرنگار ؛ فاطمه رضایی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet