هدر موبایل
1397/11/29 10:56:46
سرویس فرهنگی
میرزاده:

نوسازی مدارس حمایت‌های وزارت نفت و وزارت نیرو را می‌طلبد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نوسازی مدارس از طریق درآمدهای ناشی از افزایش قیمت گاز به نفع سلامت دانش آموزان است و حمایت‌های وزارت نفت و وزارت نیرو را می‌طلبد.
نوسازی مدارس حمایت‌های وزارت نفت و وزارت نیرو را می‌طلبد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نوسازی مدارس از طریق درآمدهای ناشی از افزایش قیمت گاز به نفع سلامت دانش آموزان است و حمایت‌های وزارت نفت و وزارت نیرو را می‌طلبد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg نوسازی,مدارس,حمایت‌های,وزارت,نفت,و,وزارت,نیرو,را,می‌طلبد Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه نوسازی و تجهیز مدارس از طریق افزایش قیمت گاز در صحن گفت: با تعامل خوبی که رئیس نوسازی با مجلس در خصوص نوسازی مدارس داشته و اطلاعات خوبی که در اختیار کمیسیون قرار دادند، این تعاملات منجر به مصوب شدن اکثر پیشنهادهای مسولان نوسازی در کمیسیون تلفیق شده و فکر می‌کنم فضای کلی مجلس برای آموزش و پرورش، استانداردسازی مدارس و حل مشکل استحکام مدارس، فراهم است.

حل مشکل نوسازی مدارس همراهی وزارت نفت و وزارت نیرو را می طلبد که بخشی‌نگری نکنند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه نوسازی مدارس از طریق افزایش قیمت گاز ادامه داد: در بحث گاز نیز بالاخره شاید مسئله برق و گاز مدارس به ظاهر ناچیز به نظر برسد اما اگر سرجمع حساب کنیم ممکن است برای وزارت نیرو عددی نباشد اما قطعا برای وزارت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس مبلغ کلانی است و می‌تواند بار بزرگی از دوش دولت بردارد.

مهندسان نسبت به برخی مدارس هشدار دادند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث استانداردسازی مدارس، هنوز هم مدارس تخریبی که دانش‌آموز در آن درس می‌خواند داریم. حتی مدارسی داریم که تمام متخصصان و مهندسان تاکید کردند که دانش‌آموز نباید در این مدرسه باشد اما به ناچار می‌بینیم که چنین مدارسی وجود دارد. حتی مدارسی وجود دارد که بیش از ظرفیت، دانش‌آموز دارد و هر لحظه ممکن است منتظر حادثه باشیم. مشکل دیگر نیز استانداردسازی وسایل گرمایشی است.

برخی از مدارس هزینه مربوط به اشتراک گاز را ندارند

میرزاده با بیان اینکه برخی از مدارس هزینه مربوط به اشتراک گاز را ندارند به‌طوری‌که لوله گاز از جلو مدرسه رد می‌شود و هزینه لوله‌کشی داخل مدرسه را ندارند چه برسد به اینکه بخواهند آن هزینه‌های کلان را در مناطق سردسیر پرداخت کنند تصریح کرد: بنابراین فکر می‌کنم که این فضا در مجلس نیز مثبت باشد و همراهی وزارت نفت و وزارت نیرو را می‌طلبد که بخشی‌نگری نکنند. درست است که یک وزارتخانه دیگر هستند اما این پول برای سلامتی بچه‌ها و برای علاج واقعه قبل از وقوع است. حتی ممکن است خسارتی وارد شود و باید چندین برابر هزینه کنیم تا بتوانیم آن خسارت را جبران کنیم که از نظر صدمات انسانی جبران نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فکر می‌کنم با پیگیری‌هایی که افراد در نوسازی دارند و فضای خوبی که در مجلس است، بتوانیم مصوبه خوبی برای مدارس داشته باشیم.

نوسازی مدارس از طریق افزایش قیمت گاز به نفع دانش آموزان است

میرزاده در پاسخ به این سوال که آیا با تخصیص اعتبارات برای افزایش نوسازی مدارس از طریق درآمدهای ناشی از افزایش قیمت گاز در صحن علنی می‌توان تا 2 سال ایمن‌سازی را انجام داد گفت: بعضی وقت‌ها شاید برای خانواده‌ها این فضا فراهم نباشد تا هزینه کل حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند اما با یک مبلغ ناچیز به شرطی که همه خانواده‌ها بدانند برای بچه‌ها است، شاید در متن جامعه مخالفت زیادی صورت نگیرد البته اگر این مبلغ را اضافه کنیم باید این افزایش هزینه برای استانداردسازی مدارس استفاده شود. البته در این صورت فکر می‌کنم بتوان در مجلس موافقت را درباره این قضیه جلب کرد و هم در فضای کلی جامعه اگر خانواده‌ها بدانند این افزایش هزینه برای دانش‌آموزان است، بتوان این شرایط را فراهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet