ایام محرم 1398
1397/11/28 23:15:06
سرویس اقتصادی
مرادی:

سپاه پاسداران 14 فروند از 90 فروند شناور صید غیرمجاز چینی را توقیف کرد

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: سپاه حدود ۱۴ فروند از ۹۰ فروند شناور صید غیرمجاز چینی در دریای عمان و خلیج‌فارس را توقیف کرده است.
سپاه پاسداران 14 فروند از 90 فروند شناور صید غیرمجاز چینی را توقیف کرد نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: سپاه حدود 14 فروند از 90 فروند شناور صید غیرمجاز چینی در دریای عمان و خلیج‌فارس را توقیف کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104180797126.jpg سپاه,پاسداران,,14,فروند,از,90,فروند,شناور,صید,غیرمجاز,چینی,را,توقیف,کرد Icana

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انجام صید صنعتی معروف به کف‌روب به عنوان نمونه‌های اصلی صید مخرب در دریای خلیج فارس و عمان، گفت: در پی انجام این نوع صید، صیادان چینی تمام آبزیان کف دریا را جمع‌آوری کرده و به نابودی می کشانند، صید کف روب در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها آن را برای حفظ آبزیان دریایی منسوخ کرده و مانع آن می‌شوند.

صید کف روب در حالی در عمان و خلیج‌فارس صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها آن را برای حفظ آبزیان دریایی منسوخ کرده و مانع آن می‌شوند

فرمانده کل سپاه صید چینی‌ها در دریای بندرعباس و عمان را غیرمجاز خواند
نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌‍‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها برای ممانعت از صید کف‌روب به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات تذکر داده شده است، افزود: متاسفانه مسئولان مربوطه با 90فروند شناور که عمدتا تحت مالکیت کشور چین هستند قراردادهای بلند مدتی انعقاد کرده‌ و برخی از افراد نیز با رانت به انجام صید کف‌روب مبادرت می‌ورزند، در حالی که مجوزشان صرفا برای صید در آب‌های بالای 200متر عمق بوده، اما درعمق‌های پایین‌تر دریا -که محل کار صیادان سنتی است- نیز نفوذ کرده‌اند.

  فعالیت غیرقانونی 90 فروند شناور چینی برای صید ماهی در دریای عمان و خلیج فارس

وی با یادآوری اینکه وزیر جهاد کشاورزی به دلیل بی‌توجهی به غارت منابع آبزی کشور از نمایندگان در صحن علنی مجلس کارت زرد گرفته است، اضافه کرد: در نهایت سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه به این موضوع پس از بررسی و مذاکره با صیادان سنتی و مرزنشینان ورود و صید چینی‌ها در دریای بندرعباس و عمان را غیرمجاز خواند.

سپاه 14 فروند شناور صید غیرمجاز در دریای عمان و خلیج‌فارس چینی را توقف کرد

مرادی اظهار کرد: در پی دنبال کردن صید مخرب صنعتی معروف به کف‌روب، توسط سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در حوزه شرق استان هرمزگان -که شامل منطقه منطقه جاسک می‌شود- نزدیک به 14 فروند شناور چینی را توقیف شد.

صید ماهی

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: به دنبال توقیق کشتی‌های چینی‌ها بارقه‌ای از امید و خوشحالی در دل صیادان سنتی ایجاد شده است.

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet