هدر موبایل
1397/11/29 10:09:54
سرویس اقتصادی
علیزاده با انتقاد از پخش صحبت‌های رییس اتحادیه لوازم خانگی از رسانه ملی؛

کاهش قیمت لوازم خانگی تنها نسخه رونق بازار است

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: صحبت‌های رییس اتحادیه لوازم خانگی مبنی بر گرانی لوازم خانگی در ماه‌های آینده غیراصولی بود زیرا در صورتی که مردم توانایی مالی لازم برای خرید داشته باشند توصیه و صحبت‌هایی مبنی بر گرانی در ماه‌های آینده تاثیری در تصمیم آنها نخواهد داشت.
کاهش قیمت لوازم خانگی تنها نسخه رونق بازار است نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس گفت: صحبت‌های رییس اتحادیه لوازم خانگی مبنی بر گرانی لوازم خانگی در ماه‌های آینده غیراصولی بود زیرا در صورتی که مردم توانایی مالی لازم برای خرید داشته باشند توصیه و صحبت‌هایی مبنی بر گرانی در ماه‌های آینده تاثیری در تصمیم آنها نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102666765393.jpg کاهش,قیمت,لوازم,خانگی,تنها,نسخه,رونق,بازار,است Icana

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از صحبت‌های رییس اتحادیه لوازم خانگی مبنی بر گران شدن لوازم خانگی در ماه‌های آینده، گفت: در شرایط فعلی این صحبت‌ها باعث التهاب و بی‌ثباتی در بازار می‌شود؛ مسئولان نباید با صحبت های خود آب به آسیاب دشمن بریزند.

لوازم خانگی

کاهش قدرت خرید مردم اولویت‌های خرید را تغییر داده است

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار تاسف از صحبت‌های رییس اتحادیه لوازم خانگی، افزود: شرایط اقتصادی باعث ایجاد رکود در تمامی بخش‌های اقتصادی از جمله بازار لوازم خانگی شده است. در حال حاضر قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده در نتیجه اولویت‌ها و نوع کالاهای موجود در سبد خرید خانواده تغییر کرده است؛ مردم به دنبال تامین نیازهای ضروری خود هستند.

شرایط اقتصادی باعث ایجاد رکود در تمامی بخش‌های اقتصادی از جمله بازار لوازم خانگی شده است.

خرید لوازم خانگی جزو ضرورت‌ها و مایحتاج روزانه مردم نیست

وی ادامه داد: از آنجایی که لوازم خانگی جزو ضرورت‌ها و مایحتاج روزانه مردم نیست بنابراین از لیست خرید مردم حذف شده باشد. در صورتی که رییس اتحادیه با صحبت‌های خود به دنبال ترغیب مردم برای خرید و در نتیجه رونق فروش باشد راه غیراصولی را در پیش گرفته است زیرا در صورتی که مردم توانایی مالی لازم برای خرید داشته باشند توصیه و صحبت‌هایی مبنی بر گرانی در ماه‌های تاثیری در تصمیم آنها نخواهد داشت و فقط باعث التهاب بازار می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگرچه نمی‌توان منکر مشکلات موجود بر سر راه تولید، اشتغال، افزایش قیمت‌ها و... شد اما تولیدکنندگان و مسئولان نباید با صحبت‌های خود به آشوب بازار و دل نگرانی مردم دامن زنند بلکه باید دست به دست هم دهند و با تدابیر ویژه بخشی از افزایش قیمت لوازم خانگی که کاذب است را از بین برند.

کاهش قیمت کالاها در گرو حفظ وضع موجود است

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت‌ها حباب است، تاکید کرد: در صورتی که میان مردم، مسئولان، رسانه و تولیدکنندگان همدلی باشد تمام این مشکلات حل خواهد شد؛ حفظ وضعیت موجود در بازار می تواند منجر به کاهش قیمت کالاها شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet